Skocz do zawartości

Kupno nowej aparatury.


Matijus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że było trylion takich tematów pewnie, ale każdy się różni jednak. Największy problem sprawia wyszukiwarka (wiadomo jak działa a raczej jak nie działa), jak staram się wyszukać czegoś na google najczęściej znajduje mi linki z przed roku lub nawet dalej a wiadomo ceny spadają itp. Jeszcze się nie znam super na aparaturach dotychczas miałem styczność z Futabą F-14 35mh/z. Chciał bym coś nowszego i na 2,4ghz bardziej pod spaliny (jeśli ma to jakieś znaczenie) Budżet to 400 zł czy polecacie coś konkretnego? (wiem nie dużo ale od czegoś się zaczyna). Może być nowa lub używana (nawet lepiej można szukać lepszej). Był bym wdzięczny za jakieś sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

6ch jak najbardziej. Dopiero "zaczynam" latam parę miesięcy tak więc jakieś tam hamulce itp narazie odpadają. Póki co latam na 4 kanałach. Czyli polecasz taką ?: http://allegro.pl/flysky-fs-i6-6ch-2-4ghz-odbiornik-ia6-telemetria-i6552833870.html

 

A np pogrzebałem trochę w necie i znalazłem takie użwane:

http://allegro.pl/turnigy-9x-v2-8ch-aparatura-rc-odbiornik-lipo-3s-i6755935689.html

http://allegro.pl/turnigy-x9-frsky-djt-odbiornik-8ch-i6760484247.html#thumb/1

http://allegro.pl/flysky-fs-th9x-fs-r9b-podswietlenie-lipo-i6751489679.html#thumb/4

Nie chciał bym się też wpakować w coś z czym będę mieć problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używaną Turnigy 9X to z modułem FrySky, z telemetrią. W standardową albo nową to bym się teraz nie pchał.

Niech Cie nie zwiedzie cena i6, to całkiem dobre radio. Najlepiej jakbyś miał okazję potrzymać w ręku bo jest nieco mniejsza i lżejsza od T9X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz trzymam kloca Futabę F14 która jest też dość ciężka i duuuuuża  tak więc pewnie wszystko inne będzie lżejsze i mniejsze  :D. Z jednej strony (Flysky) przemawia cena i stan nowy ale niby producent zapewnia 500m zasięgu a lubię trochę daleko odlatywać choć nie wiem na ile dotychczas odlatywałem ciężko określić. Z drugiej (x9) przemawia ten moduł i zasię niby 1,5km ale ciekawe jak w obu jest w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zapewnia zasięg Turnigy na 1,5km? Pierwsze słyszę.

To co "zapewnia" producent a to co jest w rzeczywistości zależy od wielu czynników. Możesz mieć ledwo zasięg 100m przy niesprzyjających warunkach.

Poszukaj testów zasięgów Flysky-i6 na youtubie, ludzie robią 2,5km bez kombinowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś potrzebował nowe radio FS-i6 wersję 10 kanałów z telemetrią to mam w cenie 299 zł. Radio bardzo popularne i dobre jak za taką cenę.

Więcej na mojej www.

Hmm kusząca propozycja nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać dodatkowe kanały. Odezwę się ale to już jutro po pracy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to za 230 zł. Ale trzeba przyznać że ta wersja stylistycznie jest paskudna :D. Teraz to mam już trochę do przemyślenia którą wybrać.

 

ps: "

Jest to aparatura przeznaczona do modeli multicopterów" nie było by problemów z samolotem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz radio 4ch to bez sensu zmieniać je na 6ch. Do czego ci potrzebne ale tak niezbędnie te dwa dodatkowe kanały? Bo czy to 4 czy 6 to i tak raczej prosty model. Jak zmieniać to jakoś przyszlosciowo.

 

.... wydziubane telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fs-i6 i generalnie to fajne radio. Małe i tanie. Po roku zabawy brakuje mi miksów (są tylko 3 i to prymitywne) - ledwo się da zrobić klapolotki, a o spowolnieniu ruchu serw nie ma mowy. Ostatnio wyszedł nowy taranis qx7 wygląda na porządny i ma open tx oraz wbudowany TX frsky. Kosztuje kolo 100 dolców i ma sprzyjające recenzje jako alternatywa do cegłowatego 9xr.

 

-Michał

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.