Jump to content

pierwszy model


Recommended Posts

Witam nwm czy dobrze umieściłem temat do działu 

 

mam problem w wyczytaniu programu do wyznaczania środka ciężkości 

jak to wyczytać z góry dzięki za odpowiedz

 

wspomnę ze posiadam model crazy sperrow.

post-19524-0-93593100-1491060856.png

post-19524-0-19181900-1491063129.png

post-19524-0-28520500-1491063973.png

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

no niestety dzisiaj wyważyłem samolot wzbił się polatał 3 min i z mojej winy się rozbił, widocznie ten model nie jest jeszcze dla mnie a więc pytanie takie czy z tej elektroniki z crazzy sperrow coś mi się uda zrobić ? coś co łatwo się prowadzi i jest mało "kruchliwy". coś co można zrobić od początku i żeby się zmieścić w 20 zł za sam kadłub ze skrzydłami prosił bym, o jakieś plany lub linki do takich projektów z góry dzięki za odpowiedz.   

Link to comment
Share on other sites

Kupny na początek to chyba jedynie Pioneer,Blixer itp   ale- mleko się rozlało  .....nie wiem czy taki model wybrałeś (bez porady)  czy po prostu się trafił.

 

Co  do planów i relacji :

 

OLD FOGEY  , OLD SPEEDSTER   planów szukaj tu https://www.flitetest.com/articles?grid=true#/page=2&textSearch=FTScratchBuild&listSort=rating_high_to_low

Znajdziesz kilka relacji tych modeli na naszym forum jak i modeli poniżej -powinieneś  na nie zajrzeć (odmienność "depronu" z naszego rynku wymusza drobne modyfikacje)  .

 

STC  http://pfmrc.eu/index.php?/topic/23234-stc-prosty-trenerek-z-depronu/

 

MAGNUM http://pfmrc.eu/index.php?/topic/48154-magnum-fff-m%C3%B3j-nowy-model/?hl=magnum

 

Oklejone starannie taśmą klejącą będą dosyć odporne  bo aktualne dostępne płyty pianki pod panele są co raz gorszej jakości.

Chyba że kupisz modelarski depron  ale będzie go znacznie mniej za 20zł..:)

 

Jeszcze lepszą i odporną alternatywą są modele z EPP  ale to nie jest  za 20zł...

 

Dobrze by było gdybyś opisał jakie pozostało ci wyposażenie bo nie wspomniałeś o nim ani słowa ..  dobierzemy coś konkretnie pod Twój napęd.

 

Jeśli jest naprawialny to go napraw - jeśli zrobisz wznios skrzydłom powinien być  na początek bardziej przyjazny w locie  (jakieś 6-8') a takiego połatanego nie będzie szkoda na szkolenie

Link to comment
Share on other sites

Udało się naprawiłem pierwszego tylko teraz zauważyłem na planie ze jest zaznaczony punkt środka ciężkości ale co z niego wynika to to ze ogon jest za ciężki ale ja czyje ze przód jest naprawdę bardzo ciężki co do tyłu i mimo to samolot bardziej ciągnie na dół niż w górę jak to można fajnie wyważyć ? do wędkarskiego po ołów ?


a zapomniałem że mam serwa jeszcze stare z Multiplexa i odbiornik 35MHZ można by zrobić jakiś szybowiec ? mogę jutro nazwy podać serw itd 

 

tak samo jeszcze 1 komplet kwarce więc może jakiś modelik się uda zrobić 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.