Skocz do zawartości

nowy os max 15 cv-a :p


eze

Rekomendowane odpowiedzi

Skończmy wreszcie tematy o samozapłonowcach i wesmy sie za powazne silniki.

Właśnie przylecial do mnie z za wielkiego oceanu nowiutki silniczek 15 cv-a.

Dla niewtajemniczonych dodam ze to prawdziwy morderca combatów .Obroty 19 000 waga 170.Niewiele mozna znalesc na temat tego silnika w google.Moze ktos uzytkuje ??

Sprzedawca zapewnial mnie ze "ten silnik jest bardzo dobry*", niezrozumialem o co chodzi ale mysle ze cos w tym jest.

 

Silnik bedzie docierany w sobote takze opisze co jak i na jakiej swieczce i smigielku.

 

 

hydeawayosmax15cva600dv4.jpg

hydeawayosmax15cva600dv4.be89811eca.jpg

 

* tak będzie lepiej

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest łozyskowany rozni sie od wersji LA.Gabaryty podobne ,leciutki tłumik.W sobote nakrece film z odpalania i wzuce na youtube. 8)

 

Dziwne ze silnik posiada dekiel zakorbowy wykonany z plastiku (plastyku).

Teraz to zabawki z plastyku i nocnik z plastyku wszystko z plastyku wyglada pożądnie ,moze obniza wage :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończmy wreszcie tematy o samozapłonowcach i wesmy sie za powazne silniki.

Właśnie przylecial do mnie z za wielkiego oceanu nowiutki silniczek 15 cv-a.

 

 

:evil:

Rozumiem, że to jedynie słuszne silniki? :shock:

Co na to benzynowcy?

Nie wspomnę o dinozaurach, którym Jaskółki, Sokoły, a później Zeiss'y i inne Rytmy palce siekały?

I dlaczego o takiej popierdółce 2,5 ccm? Zacznijmy (weźmy się) co najmniej od 15 ccm, a nawet więcej i niekoniecznie zza oceanu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh widze ze nietylko mi podoba sie ten silniczek :evil:

 

Dzisiaj 1 odpalenie i uwaga uwaga .Paliwo 1 % nitro 19 tld Przylozenie rozrusznika i pyk po 3 sec silnik zaczol pracowac.Oczywiscie max otwarta przepustnica iglica wysokich obrotow wykrecona ile sie da i idzie kociol z tlumika .Przepalilem narazie 2 zbiorniki i przy delikatnym dokrecaniu iglicy bardzo sie grzeje bede musial przepalic jeszcze z 1 litr na hamowni.Mam nadzieje ze nietrzeba bedzie go dlugo docierac jak asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zapewnial mnie ze "ten silnik jest bardzo dobry*", niezrozumialem o co chodzi ale mysle ze cos w tym jest.

Kiedys sprzedawca silnika Raduga 7 zapewnial mnie tak samo :mrgreen:

A powaznie, to silnik ma bardzo dobre recenzje w sieci, poza... niklem.

 

Rozumiem, że to jedynie słuszne silniki? :shock:

Co na to benzynowcy?

Nie wspomnę o dinozaurach, którym Jaskółki, Sokoły, a później Zeiss'y i inne Rytmy palce siekały?

Zamiast przerabiac samozaplon na zarowy, to odwrotnie (OS 40FP) :wink:

p1040554bq5.jpg

I dlaczego o takiej popierdółce 2,5 ccm? Zacznijmy (weźmy się) co najmniej od 15 ccm, a nawet więcej i niekoniecznie zza oceanu :wink:

Na przyklad:

 

p1040546ry5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawdziwy morderca combatów

No ,jak go skręcisz do dopuszczalnych 17000 obrotów to już nie będzie ta sprawność .Do tego dochodzi suma śmigłs 12.Może do PZL-ki Ecika ,tam się ta Osa sprawdziła, ale bez pomiarów obrotów .Zobaczymy jak będzie chodził w p40.

W Poznaniu, w biegu finałowym obroty były mierzone u wszystkich zawodników i tu może być kłopot,ale waga silnika jest wielce zachęcająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moze ktos uzytkuje ??

Silnik juz umarl-stracil kompresje.Mimo ze na lozyskach :twisted:

Po czasie (intensywne uzytkowanie) czyli po 30 lotach , okolo godziny jeden.

Szkoda kasy,OS LA dziala tak samo ,nie jest wyzylowany/podrasowany przez co dziala dluzej.A te pare gram wiecej to juz bez znaczenia.Na poczatku bylem zadowolony,bo dzialal,teraz juz mniej,bo nie mam ciagu,ale za to mam ,,bardzo dobry silnik''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.