Jump to content

Pseudo-LOT mk1 + aparatura domowej roboty.


Recommended Posts

Witam!

Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie pomysł budowy własnej aparatury RC w oparciu o mikrokontroler AVR i moduły radiowe firmy HOPE RF.  Po zbudowaniu odbiornika i nadajnika postanowiłem skonstruować proste latające skrzydło by sprawdzić jak całość będzie się prezentować w locie. Skrzydełko wykonane z depronu i taśmy klejącej. 

Na chwile obecną aparatura posiada 3 kanały proporcjonalne chociaż bez problemu mogę dołożyć kolejne 5 dopisując jedynie parę linijek kodu i dolutowując kilka goldpinów po stronie odbiornika by podłączyć serwa. Nadajnik to jakiś stary chińczyk z którego wywaliłem elektronikę i zastąpiłem własnym modułem, muszę jednak poprawić nieco wygląd bo wygląda jak ze śmietnika  :). W planach mam dołożenie wyświetlacza od nokii 3310 do wyświetlania ustawień / stanu baterii etc... no i dodaniu kilku funkcji takich jak reversy czy v-tail. Całość bez problemu współpracuje ze standardowymi serwami modelarskimi czy regulatorami ESC.

 

 

 

WP_000102.jpg
WP_000104.jpg
WP_000094.jpg
WP_000095.jpg
WP_000096.jpg
WP_000098.jpg
WP_000104.jpg

P.S

Skrzydełko testowałem na zewnątrz i nawet lata ale niestety nie mam filmu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To teraz tylko miniaturyzacja, trochę ten odbiornik sporawy :)

Gratulacje wielkie.

Ciekawe jaki zasięg.

Na jakiejś fotograficznej stronie przeczytałem bodajże wczoraj niusa o aparatach foto, które można kupić w postaci kita do samodzielnego złożenia, może teraz czas na aparaturę RC ;):)

Link to comment
Share on other sites

Boziu chroń tych którzy znajdą się w zasięgu modelu... :) oby nikomu na głowę nie spadło...

Co ty opowiadasz? Przecież jakość wykonania o wiele lepsza niż nie jednej chińskiej aparatury :)  A tak na poważnie to latam z dala od osób "trzecich" czy zabudowań.

Link to comment
Share on other sites

Będę miał to na uwadze. Do zabudowań raczej i tak nie doleci bo to ok 500m a ESC odcina silnik przy utracie sygnału. Aparatura ma ok 160m zasięgu co przy 2,5mW mocy nadajnika jest bardzo dobrym wynikiem. W planach mam zakup nieco mocniejszych modułów oraz dorobienie nieco lepszych anten bo w tej chwili lecę na teleskopowej przy nadajniku i kawałku drutu przy odbiorniku.

 

Poniżej krótki filmik z oblotu, sorry za niską jakość zapomniałem przestawić w telefonie na 720p. Jeszcze muszę trochę potrenować pilotaż bo nie miałem wcześniej styczności z RC. Pozdrawiam!

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.