Skocz do zawartości

fokker-zestaw-kit


PilotM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany są rzeczywiście wprowadzone przez producenta.

Henryk wprowadził trochę swoich zmian - jak to Heniu ;)

aluminiowa osłona silnika + boczki które są piankowe, boczne blachy itd ale to zaleta zestawu KIT.

Szlifowanie krawędzi - oczywiście przekażę uwagę :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poza tym przydałaby się trochę dokładniejsza instrukcja bo ta obrazkowa to trochę słaba jest. Chodzi mi o konkretne rozwiązania - np. amortyzacji podwozia: czy muszę wkręcić śruby i założyć sprężyny przed wklejeniem całego elementu czy nie muszę. Część wypchniętych elemencików - nie wiadomo czy są do czegoś czy odpadki.

Reszta to już w moim temacie , który już niedługo założę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek - pisząc o idealnie dobranych elementach nie miałem na myśli jakiegokolwiek Fokkera tylko przykładowe relacje kolegów składających np. zestawy Suchockiego. Jednocześnie nie sugeruję nikomu, że zestaw jest zły czy coś w tym stylu. Po prostu nigdy nie składałem takiego "puzzlowego" zestawu i nie wiedziałem czego się spodziewać. Każdy mój model ma tradycyjne podłużnice kadłuba, a tu nie ma dlatego jak już wstępnie poskładam to zastanowię się czy nie wstawić ich. Miejsce łączenia każdej połówki boku kadłuba jest słabym punktem więc naturalne jest, że myśli się jak to zrobić by nie poszło przy pierwszym twardszym lądowaniu ;).

W tej chwili skleiłem wstępnie połówki boków, skręcam razem w wyciętych otworach i ustalam dopasowanie wzajemne boków. Z tego co widzę poprawki są kosmetyczne ale raczej wszystkie "otwory" wpustowe należy powiększyć. Na jutro muszę napisać wypracowanie z jęz. szwedzkiego więc dziś za dużo nie zrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.