Skocz do zawartości

Dziś w Lidlu za 39,90 do wzięcia szybowiec


czesio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oblatałem :) Nawet nie spodziewałem się że tak fajnie będzie latał. Tylko muszę się nauczyć latania bez lotek, bo w każdym poprzednim modelu je miałem.

Niestety bez filmu, musicie uwierzyć na słowo ;)

Nie można Ci wierzyć.

Ponieważ uważasz, że wolno Ci kląć to  moźesz również uważać, że możesz kłamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój lidlolot też gotowy do oblotu.

270g wyszło... Wyposażenie to:

Silnik emax cf 2805, regler Redox 12, pakiet Dualsky eco-s 1000 mah, serwa Dualsky as-55 i odbiornik Optima 6. Sterowanie SK i SW.

 Witam  Darku  , 

 

widzę że  zastosowałeś  wieżyczkę  :)  ,  ... ja również zdecydowałem się na takie usytuowanie napędu  i   ...  i   tu mam PROBLEM ! 

     -  ciekawy jestem , czy Twój lata prawidłowo?   

Pytam, ponieważ mój rzucony z ręki szybuje prawidłowo, jest sterowalny,    (ALE!)      natomiast gdy włączę silnik , to od razu natychmiastowo ciągnie go w dół !!!. Nawet, gdy trzymając go w ręku włączę silnik i zwiększę obroty , to zachowuje się tak , że pochyla natychmiastowo nos w dół .

Co jest nie tak ??? Wyważony jest,     kąt osi silnika uniesiony na +    ok   +2 ,  +3°   , już nawet próbowałem "oddać" oś  silnika na    -3°    , już nawet  zrobiłem na " 0° "  , ...     I NIE WIEM CO JEST NIE TAK ?  

Może Ty lub ktoś z kolegów  podpowie mi gdzie zrobiłem błąd ? 

 

Pozdrawiam - Grzesiek  :) 

 

 

post-20323-0-95951600-1532559161_thumb.jpg

post-20323-0-54084800-1532559199_thumb.jpg

post-20323-0-45734700-1532559266_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak, że jeżeli włączasz silnik, to siła ciągu na tym ramieniu wywołuje moment obrotowy względem środka ciężkości, tak jakbyś dowalał obciążenia na dziób. Ja bym odwrócił całość do tyłu i skierował oś obrotu silnika w środek ciężkości, a przy tym obniżył wieżyczkę maksymalnie jak się da.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja bym odwrócił całość do tyłu i skierował oś obrotu silnika w środek ciężkości, a przy tym obniżył wieżyczkę maksymalnie jak się da.

A po co?

Jak silnik jest do przodu to nie można dać mu skłonu do góry?

Im niższa wieżyczka tym mniejszy moment.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co?

Jak silnik jest do przodu to nie można dać mu skłonu do góry?

Pewnie masz rację.

Niemniej mały to model, napęd z wieżyczką mi tu nie leży. Dałbym po ludzku silnik na dzioba, śmigło składane i śmigałby jak akrobacik, a tak, nawet jak to się jakoś skompensuje skłonem, to ta masa na wysięgniku ogólnie stabilności nie będzie sprzyjać i nie będzie to latać tak, jakby mogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację.

Niemniej mały to model, napęd z wieżyczką mi tu nie leży. Dałbym po ludzku silnik na dzioba, śmigło składane i śmigałby jak akrobacik, a tak, nawet jak to się jakoś skompensuje skłonem, to ta masa na wysięgniku ogólnie stabilności nie będzie sprzyjać i nie będzie to latać tak, jakby mogło.

Zupełnie się z Tobą zgadzam.

Kiedyś to tak zrobiłem:

post-8532-0-30706700-1532598317_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za szybką odpowiedź , 

  czyli te moje poprzednie   3°  w górę  (czego nie widać na zdjęciu, bo akurat zrobiłem fotki gdy opuściłem oś silnika)  to  może być stanowczo za mało.  

Zrobię jeszcze więcej , tak do  5-6°   

   Heheheee,  jak tak będę zwiększał, to żeby mi helikopter  z tego nie wyszedł   ;)  :D  :P  :D  ;)  :P  :D  :P  :P  :D  :D  :D  :D    

Zabieram się do przeróbek,  zobaczymy co z tego wyjdzie. 

  

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to teraz wygląda,  

    kąt jest zdecydowanie większy  i dopiero teraz zaczyna coś się dziać,  

  już jest bardziej stabilny jak go trzymam w ręku i zwiększam obroty ,  to nawet poddaje się sterowi wysokości . 

Zaraz spróbuję go "ulotnić" .   :D  :)  :D  

 

post-20323-0-36838100-1532619726_thumb.jpg

post-20323-0-68276400-1532619790_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , wreszcie   :D  :)     , POLECIAŁ  ! 

 

     ... jednak potrzebował tego solidnego wychylenia silnika w górę , a moje początkowe  +3°  było za mało  i  dla tego  mówiąc szczerze zgłupiałem, bo  zawsze 

przy zastosowaniu wieżyczek w motoszybowcach robiłem takie właśnie uniesienie osi, na te 3° . Cóż, być może przy tamtych moich wieżyczkowych   - większych, z dłuższą belką ogonową, innej budowie , akurat to się sprawdzało , a tu nie musiało . 

Sumując , dodam , że mam kolejną "nauczkę-informację" na przyszłość przy tego typu małych modelach , (a taki mały motoszybowczyk robiłem/przerabiałem pierwszy raz ;)  )

 

 

 

Lata poprawnie, musiałem zmniejszyć wychylenia lotek , bo na początku był "nerwowy" 

     i   ...    :D  :D  :D  :D   i  po  (może  jakichś około 25  latach , po raz pierwszy miałem okazję wspiąć się na sam czubek  starej wierzby , bo  jakoś tak  :P  malutkim przypadkiem   :P  :D  :P  :D     wleciał mi akurat tam     ;)  ;)  ;)  ;)  .  

Ale lata  i to jest najważniejsze   :)  Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurrrrra.

Brawo, gratulacje.

 

To jeszcze filmik poproszę. :D 

Filmiku nie miał kto mi zrobić,   tak właśnie myślałem, żeby to udokumentować  , może za kilka dni coś mi się uda załatwić - już prosiłem żonę, żeby mi oblot ASW-28 sfilmowała, to dziamała przy kamerze :D  :unsure: , że  "nic nie widać"   , ...  że "gdzieś jej z kadru ucieka"  itp.   i odpuściłem , bo nawet nie było czego wstawiać do pokazania. 

 Jak ktoś kumaty mi sfilmuje, to obiecuję, że wstawię  :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.