Jump to content

Air boat plany


Recommended Posts

Mam nie wykorzystany silnik 6cc nitro lotniczy którym chciałbym zasilić airboata.

 

W założeniu ma to być super prosta konstrukcja. Myślałem o czymś takim:

 

https://i.ytimg.com/vi/_pSibjuL-Uk/maxresdefault.jpg

 

Niestety nie mogę znaleźć tak prostych planów, a przecież taki "pojemnik" musi mieć odpowiednie wymiary żeby nie tonal :)

 

Ma ktoś jakieś plany lub wymiary?

Z góry dzięki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kiedyś w RC przeglądzie opublikowałem plany airboata o dumnej nazwie szuwarek. Wymiary miał pod silnik 3.5cm3 ale konstrukcja była bardzo prosta i łatwa do powiększenia na inne wymiary.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Wszystkie konstrukcje AirBoat-ów należą do jednostek pływających które wyróżnią prostota . Płaskie dno , silnik ,śmigło ,stery, dobrze wyznaczony środek ciężkości,  miejsce do kierowania i zapierdzielanie prawie po każdej powierzchni.

Wydawałoby się że jest to idealna jednostka do wielu zadań nie tylko na wodzie - jest też idealną inspiracją dla modelarzy pływających - no ale tak nie jest -jak w pełnym wymiarze tak i w modelarskiej skali. Wydaje mi się że wiem z czego to wynika, ale wcześniej przytoczę zdarzenie które miało miejsce w ubiegłym roku a które ukazuje sprawy.

  W ubiegłym roku pewien młody modelarz napisał do nas w sprawie airboat-a - nie było problemu , jedna sztuko, bez, wyposażenia, pomalowany podkładem,itd.,itd.- inne szczegóły pomijam. Z racji że to było blisko zobowiązałem się za      przywiozę mu ten model i udzielę poru wskazówek. Wszystko było zrozumiałe jasne oczywiste , do czasu gdy ten modelarz nie zaczął używać w realu tego aieboat-a . I się zaczęło - tymi łódkami nie da się kierować są za szybkie itd.itd. a  takich historyjka mieliśmy kilka.

Podsumowując temat AirBoat-ów a i poduszkowców tak samo - tymi modelami i nie tylko modelami należy nauczyć się posługiwać- i trochu poświęcić czasu w dostrojeniu ich do swoich potrzeb czy oczekiwań .

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.