Skocz do zawartości

Pierwszy w 100 % balsowy szybol - Pelikan :)


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To jest guma "zeglarska" -wyglada jak lina le sie rozciaga :D

Jest juz po oblocie :D

Po pierwszym wyrzucie model przelecial 50m i ladnie wyladowal:) Cos chyba mam za male wychylenie kierunku bo bardzo slabo reaguje na ten ster i gdy dam mocno w prawo to model bardzo zwalnia - nie wiem co jest nie tak:(

 

Generalnie oblot zakonczylem z modelem z polamanym ladlubem :cry: = bokiem uderzylem w jedyne kretowisko i zlalal mi sie kadlub w pol - jest to juz naprawione.

Ale nie wiem czy nie wzmocnic kadluba od dolu tkanina i zywica.... co o tym sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu rozwalilem... MODELE BEZ LOTEK TO SZIIIIIIIITTTT!!

Podwialo mi uderzylem uchem i wyrwalem mocowanie kolka z kadluba :/ Coprawda juz naprawione ale mnie to bardzo irytuje:/

 

Widze dwie mozliwosci - albo przestac latac z reki i latac tylko z holu. Albo przerobic model na gume do trzymania centro.

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUPI !!!!!!!!!!! MODEL LATA !!! I TO JAK :)

Po bardzo nieudanych oblotach wkurzylem sie... i wyblagalem kolege o to aby przyjechal z guma:) Naciagnal..... i srrrruuuuuuuuuuu w gore :D wkrzydelka wytrzymaly wsio ok... wzbil sie na ok 100m i dostalem aparature... najpierw lot po prostej i proba skretu o 180, udana. Model bardzo nie lubi skrecania bez wys - trzeba uzywac wysokosci - wtedy nie wytraca wysokosci i predkosci :) Model wylatal 3.30min :) I kolejna proba niestety urwal sie...... kolek z ziemi :D i model nie wyniusl sie na duza wysokosc ale poszybowal 2.47min :)

Model zaraz nad ziemia zachowuje sie jak by nie chcial do ziemi... jak by poduszka powietrzna go trzymala :)

Potem poszlismy na wal przeciw powodziowy i z tamtad go rzucalismy. wiaterek ok 2m/s i niestety latalismy na zawietrznej.

 

Cofam wszystko co powiedzialem zlego o uszatkach:) - maja super gracje latania :)

Pelikan wyglada w powietrzy jak kondor amerykanski :)

 

Nie moge sie nacieszyc :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

DSCI0033.jpg

 

Dwa filmiki ze zbocza na zawietrznej... W holu nie mial kto filmu robic :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model bez lotek to szit - doszłem do tego samego wniosku 3 modele temu :lol2:

 

niewidze powodu do smiechu ani obrazania tego typu modeli :)...

 

Cofam wszystko co powiedzialem zlego o uszatkach:) - maja super gracje latania :)

 

ciesze sie ze zmieniles zdanie. najwaznejsze ze ten piekny szybowiec lata :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze modelik oblatany i cały :lol:

 

Fajne masz zbocze , normalne total wypas.

 

Dasz min rade na tym zboczu latać? Żeby cie niezabralo na zawitrzną?

Zwrotny jest?

 

Ładnie go pomalowałeś. Moje nie są takie łatne. Ja latam drewniakami :lol:

 

Ja dziś oblatałem 1,2m i pięknie świszcze.

 

Płat będziesz mu robił z lotkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model jednak zostanie klasykiem uszatkiem. Z lotkami zorbie inny :D

Dzisiaj latalem na zawietrznej :D - tylko wiaterek 2m/s ( wedle lotniskowego wskazania Lisie katy) wiec prawie jak by go nie bylo.

Model jak na uszatka calkiem zwrotny ale przy ostrym zakrecie ostro wytraca predkosc i potrafi sie zwalic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak na uszatka calkiem zwrotny ale przy ostrym zakrecie ostro wytraca predkosc i potrafi sie zwalic :/

 

Typowe zakręty uszatkami właśnie tak wyglądają. Ja swego czasu 2 metrowym uszatkiem latałem na zboczu to zakręty robiłem tylko i wyłącznie z dodatkiem wysokości.

 

Troszkę poćwiczysz i na pewno będą wychodziły idealnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.