Skocz do zawartości

Pierwszy w 100 % balsowy szybol - Pelikan :)


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Zachecam :D:D Ja nie trawilem balsy jeszcze do wczoraj :D Jak gadalem z Patrykiem to "zalilem" sie mu ze musze zrobic natarcie... 10 min pozniej jak wystruglaem klocek balsy to poczulem ze to jest to :D pozatym widok szkieletu modelu.... miodzio

 

To czerwone to nie jest moje wyrko :D - to cos w rodzaju kanapy - dostalem za grosze w ikei bo potrzebowalem na impreze i tak juz lezy w pokoju :D - sama "kanapa" wyglada jak by zywcem wyciagnieta z "burdelu" :lol: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tempo prac masz zabójcze podobnie jak Patryk. Normalnie zapału tylko pozazdrościć.

 

Co do serw to nie ma co kupować normalnych - dużych koło 15g.

 

Powiem, że latałem na 1,5m -nyxe na hs 55 przy wietrze 50km/h - czyli małej wichurze na zboczu. Cykały jak złoto , a lotki miałem krawędziowe o dużej powierzchni w stos. do płata.

 

Hs 55 i conrady (te małe) mają taki sam ciąg więc spwawdzą się na 100%.

 

Kupując te mniejsze , a nie zwykłe zawsze coś na wadze uszczkniesz, wiec raczej warto :wink:

 

Powodzenia w dalszych pracach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was bardzo wazne pytanie 8)

W planie ktory ocalal mam napisane ze laczenie skrzydel i laczenie ucho/centro zalaminowac tkanina.

 

I tu kieruje do was pytanie - co do tkaniny centroplacie nie mam zastrzezen to do uszy raczej mam. Czy nie lepiej bylo by dac zamiast tkaniny pasek rowlingu na dzwigarze, natarciu i spluwie laczacym centro z uczem?? czy trzymac sie planow i zrobic to miejsce tkanina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za floodowanie ale mam nadzieje ze mi to wybaczycie :D

 

Wiem ze nikogo ten projekt nie interesuje ale wstawie foty z obecnego stany ( zdjecia sprzed 5 min) teraz juz oklejam model japonka :D

 

Nie daliscie mi odpowiedzi jak wzmocnic wiec se pomyslalem sam ! :P

I dalem po 3 paski rowlingu od dolu i tkanine od gory w laczeniu plata z uchem :D

 

a oto foty - nie patrzcie na "budrel" w "modelarni" :D

 

A i nie chce przeciac skrzydla na pol - to poprostu miejsce w ktorym ladnie mi sie skrzydlo suszy :D

 

 

RotationofDSCI0012.jpg

DSCI0021.jpg

DSCI0019.jpg

DSCI0011.jpg

RotationofDSCI0019.jpg

DSCI0016.jpg

DSCI0015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latać też będzie Ładnie napewno bo budowniczy widać dokładny w swych pracach :D

 

Nie obraź się, że wtrace 3 zdania ,ale to chyba w słusznym celu :

 

Diakonie Kolego masz płat sau nowy 8) czemu on jeszcze nie ma lotek wyciętych i jeszcze nie lata w szybowcu?

Masz juz połowe modelu i to fajnego modelu , miałem grafita to wiem. Wyciąc lotki to 1 dzień, drugi wzmaczniasz płat ....możesz mieć fajny model w tydzień... żeby był jeszcze fajniejszy zrób mu komore balastową pod s.c. i masz model na każdy wiatr....trochę inwencji... szkoda ze ja nie mam takiego płata to bym ci pokazł jak to może latać z lotkami

 

chyba że nie chesz :(

 

 

Mam nadzieje ,że ci dalem troche do myślenia i to tego pozytywnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,No modelik bardzo ładny 8) czekam na efekty obklejania :D

Ja musze czekac na przesyłke i wtedy bede mógł cos poskubac przy moim grysiu...

 

 

A tak pozatym to popieram malinna :!:

Płaty z SAU masz Diakonie i to dwa nie ? :P

Przeciez masz te skrzydełko od aria całe i kadłub z depromu to czemu nie latasz ?

Podobno robisz Gryfusia taj jak ja :P

Zrób kadłub i płat zastosuj od grafita...

Poco robic nowy płat jak masz dwa niewykorzystane ?

 

Mam nadzieje ze inni tez nas poprą :)

Diakonie my nie mamy jakiś aluzji na twój temat tylko chcemy dla ciebie dobrze :D

 

Pozdrawiam 8)

 

(sory za offtopic) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wstret do balsy - ale Patryk mi to przelamal.

Mam ogromny wstret, pbrzydzenie itp do oklejania japonka i nic to nie zmieni...

Pol dnia sie z tym mecze - jedna warstwa , czekam 20 min , druga itd. okleilem uczho i polowe plata...

 

A oto pare fotek z mojej meczarni....

 

DSCI0006-1.jpg

DSCI0007-2.jpg

DSCI0008-1.jpg

DSCI0009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy nieciekawe? Może mało stosowane ale powiem, że widziałem film i takiego uszatka koło 2-2,5m jak latał na zboczu i kręcił niemal osiowe beczki. Przyznam że sam się zdziwiłem bo wcześniej też uważałem że jak uszy to bez lotek :lol: Teraz wiem , że nawet to się sprawdza.

 

Oto dowód:

 

http://www.piotrp.de/web/filmy.xhtml

 

film pt. Wieczorne latanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorry Patryk ale Twój ostatni wpis budzi we mnie mieszane odczucia.

 

Dalej piszesz:

 

Coby się nie pchać Wojtkowi (Elektron) do jego tematu.

 

Jakby nie patrzeć to powyższym wpisem właśnie wepchałeś się Elektronowi i to nawet "pełną gębą" !! Nie podoba mi się to chodź wiem iż złego zamiaru nie miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk poprostu "zarzadzil" przeniesienie sie do innego tematu :lol:

Tak to jest - kota nie ma myszy grasuja :D

 

A tak na serio :D - chce zamowic serwa i padnie chyba na conrady. Sa malo zawodne, w miare szybkie, ale nie ma do nich trybow, ale koszt przy zamowieniu pow 8 to ok 19 zlsztuka a bede zamawial jak juz to 8 wiec koszt w miare ok.

 

Bede musial kupic Hs-81 do naprawionego endurance - tylko one kosztuja kupe kasy.... czy moze znacie jakis tani odpowiednik hs-81 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz ostatnio mialem BARDZO :crazy: malo czasu :( Prace szly jak krew z nosa :/ Staralem sie codziennie cos tam poskubac zanim ojciec z pracy wroci, ale najczesciej wracalem za pozno :( Tak wiec model udalo mi sie skonczyc dopiero dzisiaj o godz 20.01 :D Model jest gotowy do lotu w 98% :D - musze zrobic hak - z czego i jak ??? i klapke do zamniecia miejca na baterie.

 

JAPONKA TO SZIT - i bardzo nie przepadam za oklejaniem, bardzo pracochlonna, e efekt taki se :/

Reszte ocencie sami:

 

DSCI0009-1.jpg

DSCI0008-2.jpg

DSCI0007-3.jpg

DSCI0010-1.jpg

DSCI0011-2.jpg

DSCI0012.jpg

DSCI0021-1.jpg

DSCI0023.jpg

DSCI0024.jpg

DSCI0025.jpg

DSCI0027.jpg

DSCI0028.jpg

 

I co Wy na to ?? - prosze o lagody wymiar kary :D :mrgreen:

 

Pomozcie mi z doborem haka jesli mozna prosic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.