Skocz do zawartości

Pierwszy w 100 % balsowy szybol - Pelikan :)


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na forum jestem nowy. I modelarstwo też u mnie jeszcze raczkuje, poza tym nie mam kasy na pakiet 1500mah. Narazie zadowalam się 700 Ni-Mh. Do rzeczy...

 

Jak wynika z planów środek ciężkości znajduje się dokładnie pod dolnym dźwigarem skrzydła. Hak oczywiście 15 stopni nachylenia dalej, to wychodzi jakieś 13mm od środka ciężkości.

 

Jak to zrobiłeś że model będzie ważył ok 480g? Mój ma około 700 i zastosowałem serwa micro (ale wszystko pewnie przez ten ołów). Nie wiem dlaczego mi to tak wyszło.

Z planami to trochę ciężej, bo najpierw bym musiał je wrzucić do komputera. Nie mam skanera więc będę musiał iść do kumpla ale myślę że nie powinno być większych problemów i do weekendu plany powinienem mieć.

 

 

Nie wiem jakie informacje byłyby Ci jescze potrzebne, bo widzę że model już gotowy i oblatany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15st ale w storne dzioba ?? jezeli tak to mam dobrze :D

Sc tez okreslilem poprawnie - sam srodeczek dzwigara :rotfl:

 

A jak zrobilem z masa ? - niewiem :? Model wydaje mi sie ciezki jak na szybo. Model krylem japonka z 8 wartwami cellonu :shock: - nie chcialo sie naprezyc :lol: (moje pierwsze prawdziwe oklejanie japonka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w stronę dzioba ten hak. Na twoich fotkach widać że hak znajduje się w dobrym miejscu. Co do oklejania japonką - dobrze jest psiknąć mgiełką po japonce (nie wiem, może już to zrobiłeś). Bierzesz butelkę po środku czyszczącym z mechanizmem który wytwarza mgiełkę, nalewasz wody i psikasz na oklejenie, ale tylko troszeczkę. Japonka powinna się naprężyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w stronę dzioba ten hak. Na twoich fotkach widać że hak znajduje się w dobrym miejscu. Co do oklejania japonką - dobrze jest psiknąć mgiełką po japonce (nie wiem, może już to zrobiłeś). Bierzesz butelkę po środku czyszczącym z mechanizmem który wytwarza mgiełkę, nalewasz wody i psikasz na oklejenie, ale tylko troszeczkę. Japonka powinna się naprężyć

 

Japonki nie napręża się woda. To nic nie daje. jeśli już to pierwsze cellonowania trzeba przeprowadzić rzadkim cellonem. I po drugie przy oklejaniu trzeba sie starać robić jak najmniej zmarszczek. I po trzecie 8 warstw to bardzo dużo 4 powinny wystarczyć ( dwa razy rzadkim cellonem a potem gęstym 2 razy)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego szybowca w sklepie GAMA i latam nim już trochę

 

Paweł ale w Gama Pelikan ma niecałe 1,5m

 

http://www.gamahobby.com/x_C_I__P_5511029;5510001.html

 

Coś mi tutaj nie pasuje ...

 

A tutaj podaje 2m http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=1034

 

hmm...

 

Czyli są tutaj 2 różne modele o tych samych nazwach {chyba}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ert a zauwazyles ze te modele to wogole inne modele ??:D

Moje plany byly napewno z czyjegosc ( chyba instruktora miejscowej modelarni do ktorej chodzi kolega) zestawu. I to jest pelikan z Gamahobby. Tamte 2 metrowe pelikany to co innego - znierznosc nazwy.

 

Ciesze sie ze hak wklejony ok - teraz zalaminoalem go w sklejce a skleje w kaldubie i dla wzmocnienia (po za tkanina) oblozylem pskami rowlingu.

 

Z jakiej balsy masz kadlub i skrzydla - moze w tym sek :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk może tkwić w ciężkim ogonie. Gdyby ogon był lekki w kadłubie było by zero ołowiu lub malutko.

 

120g ołowiu to prawie połowa wagi mojego szybola 1m :lol:

 

Jednyna zaleta tego ołowiu ,że model z wiatrem sobie radzi , a reszta to same wady.

 

Chyba że twój model ma 2m? wtedy 700g to nic strasznego raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Mój model ma ok 1,5m. Rzeczywiście ogon jest ciężki. Po wyładowniu osprzętu i balastu (czyli sama konstrukcja) środek ciężkości znajduje się (jak by to napisać) niecałe 2/3 długości modelu licząc od dzioba. To jest SC bez skrzydeł, bo narazie nie mogę ich zamontować. Model przechodzi porządny "remont". Ten model 2m o którym pisze Ertman_176

http://www.szabatowski.co...opic.php?t=1034

to nie ten model z Gamy. Rzeczywiście są dwa różne o takiej samej nazwie

A jeśli chodzi o ten ogon, to co mógłbym zrobić aby był lżejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stateczniki z balsy 2.5 mm, i ogole szlifowanie. Pokaz foto swojego modelu.

Jak model sie zachowuje w powietrzu?? jest czuly na stery??

Nagralem film jak dziala mi ster glebokosci - czy przypadkiem nie zaduze wychylenie ( 3 oczko w orczyku, DR na normal).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wychylenie całkiem spore. Ja w swoim mam prawie o połowę mniejsze ale muszę przyznać że takie głębokie wychylenia nie będą ci potrzebne. Model bardzo dobrze reaguje, ma czułe stery. Fajnie się nim lata, jest stabilny i łatwy w pilotażu. Co do zdjęć to mam problem. Na stronce http://www.imageshack.us/ jak klikam host it wyświetla się Nie można wyświetlić strony. Są jakieś alternatywne, proste rozwiązania w wklejaniu zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fotki na tym samym serwerze co ty i jakos mi wszystko ladnie chodzi :D - a foty wrzucam prawie codziennie :D

 

wiec sadzisz ze zmniejszych wychyly mechanicznie ( dac o jeden zabek blizej serwa?)

A jak trzyma sie w termice ?? Jakie masz czasy latania tym modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.