Skocz do zawartości

Pierwszy w 100 % balsowy szybol - Pelikan :)


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

OOOoo! Nieźle elektron! Teraz jeszcze bardziej mnie interesuje jakby to się sprawiło na górce tu u nas :) mam nadzieję że kiedyś wpadniesz :) Ogólnie nie lubię szybowców ale ten coraz bardziej mnie przekonuje, tym bardziej że mając taką górę pod nosem.... chyba grzeszę... nie mając szybowca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 100 metrów różnicy i ... 100 metrów od domu..... (teraz mnie zlinczują)

 

Tak naprawdę to 100 metrów do górki ma mój brat (też lata i też nie lubi szybowców) ja mam jakieś 700 metrów - zresztą co to za różnica. Paralotniarze latają więc chyba górka ok. Nigdy jeszcze nie widziałem lotów szybowca na zboczu (na "żywo") więc ku Twojej zachęcie elektron kilka fotek góreczki.

 

Tak wygląda widok z górki:

 

1.jpg

 

W rzeczywistości do Wisły jest spory kawałek :)

 

2.jpg

 

widoczek na lewo:

 

3.jpg

 

widoczek na prawo:

 

4.jpg

 

jeszcze jeden widoczek:

 

5.jpg

 

a samej górze jest spory kawałek pola (koszony nieużytek):

 

7.jpg

 

dopiero ok 100 metrów dalej stoją bloki (mieszkanie brata)

 

8.jpg

 

a stąd startują paralotniarze:

 

6.jpg

 

Mam nadzieję elektron że mi wybaczysz to że wciąłem się w Twój temat z moimi fotkami ale to też dlatego bo myślę o Tobie :)

 

Pytanie jeszcze takie:

 

Z racji iż naprawdę jestem laikiem w lotach na zboczu jak oceniacie tą górkę? Czy będzie się nadawać? Może macie jakieś zastrzeżenia? Nie chciałbym też elektrona naprowadzić na minę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz takie zbocze że lincz jak najbardziej ci się należy :wink: Jak możesz miec taki żagilelek i z niego nie skorzystać!?

 

Moge po fotach powiedzieć ,że jak wieje dobrze morzez latać spokojnie 2 godziny bez lądownia.

 

Napisz na jaki kierunek wiatru jest to zbocze? Jest lepsze niż Unisław jak na moje.

Muszę kiedys tam zawitać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinn wiatr zachodni. W rzeczywistości na tej górce potrafi nie źle wiać co mogłoby sugerować że raczej lekkie modele nie mają szans :) Oczywiście jak będziesz przejeżdżał i będziesz miał ochotę wpaść dawaj cynka - w zasadzie sprawa jest już przesądzona i jak najszybciej sprawić sobie muszę mój pierwszy szybowiec :)

 

Oraz aktualna pogoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to juz nie zaprosiles :cry:

Zbocze jest wyrabiaste :) Kilka razy bylem na nim zanim poznalem Marcina ale nie z moimi szybowcami :)

 

A teraz tragiczna wiadomosc:

Wal okazal sie trumna dla pelikana - pelikan po bardzo mocnym rotorze nie zdarzyl sie wybronic przed zboczem..... Kadlub polamany w duzym stopniu z reszta co ja bede gadal :

 

DSCI0002-5.jpg

DSCI0001-5.jpg

DSCI0003-5.jpg

DSCI0004-4.jpg

DSCI0005-3.jpg

DSCI0006-4.jpg

DSCI0007-5.jpg

 

Model jest juz poskladany do kupy i okazuje sie ze nie bylo az tak tragicznie....

Jednak to juz 3 kraksa ( tym razem bardzo powazna) i daje mi to do przemyslenia kwestie wzmocnien....

Balsowy kadlub lamie sie jak zapaleczka - Wiec chyba go calego zalaminuje cienka tkanina ( ok 20-25 g/dm) tylko nie wiem jak uzyskac potem ladna powierzchnie (gladka) do malowania - zawsze mi widac ze tkanina jest pod spodem(farba) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkanina sie az tak bardzo nie martwie. Tylko nie wiem czy uzayc Epidiadu E53 czy 52 - ten drugi podobno sztwywniejszy pierwszy raz bede nim robil( o ile bede nim robil :D).

Mallin mi podpowiedzial aby potem ta powloke szlifowac.

Czy dobrze bysle - 1 warstwa dobrze przesaczonej taniny na model a potem druga zadsza po wyschnieciu drugiej i ta druga bedzie sie szlifowalo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom_tom

Marcin 133 - Mam prośbę - czy możesz dodać te fotki do mojego postu "Szybowce - gdzie latać ?..." (wystarczy skopiowanie tekstu źródła postu jako nowej odpowiedzi :)

 

Dzięki :)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkanina sie az tak bardzo nie martwie. Tylko nie wiem czy uzayc Epidiadu E53 czy 52 - ten drugi podobno sztwywniejszy pierwszy raz bede nim robil( o ile bede nim robil :D).

Mallin mi podpowiedzial aby potem ta powloke szlifowac.

Czy dobrze bysle - 1 warstwa dobrze przesaczonej taniny na model a potem druga zadsza po wyschnieciu drugiej i ta druga bedzie sie szlifowalo ??

 

 

Różnica pomiędzy Epidianem 53 i 52 jest taka że jeden z nich ( nigdy nie mogę zapamiętać który) jest rzadszy a drugi gesty. Z tego wynika że jednym z nich jest łatwiej laminować.

 

Źle myślisz chyba że chcesz wydawać kasę w błoto. Pierwsza warstwa tak jak napisałeś ale jeśli ją dobrze zrobisz to nie potrzebna jest druga. A poza tym jak szlifuje się laminaty to nigdy nie szlifuje się ich włókien bo to obniża ich wytrzymałość.. Można co najwyżej po szlifować żywice której jest np za dużo.

 

I jeszcze jedno jak się robi warstwy to najlepiej je robić od razu a nie jak wyschnie pierwsza bo jakość ich łączenia jest gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodwiem się na jaki kierunek to zbocze jest?

 

Czy bede musiał szukać na mapie sam :(

 

Troszkę wyżej zaraz po Twoim pytaniu :) --- >

 

Malinn wiatr zachodni...

 

Stojąc na górce patrzysz dokładnie na wschód.

 

Tomek już przed Twoim zapytaniem zastanawiałem się czy tam nie dać tych fotek :) Zastanawiałem się też czy nie lepiej byłoby najpierw to zbocze oblatać by móc coś więcej napisać? Jak myślisz? Z tego co elektron pisał to być może pojawi się On już w sobotę lub niedzielę na górce (oczywiście jak wiatr zagra) będzie coś może więcej wiadomo czy to miejsce nadaje się jako "miejsce do latania dla modeli szybowców" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.