Skocz do zawartości

Prosty ESC DC wlasnej roboty do minimodeli


ssuchy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Noo, faktycznie to przykład konstrukcji z górnej półki, ale trzeba przyznać elegancko dopracowanej. Jeśli chodzi o klasę to nie jestem w tym mocny, bo sportowcem-modelarzem nigdy nie byłem (całe życie amator i tak już pozostanie). Pewnie pasowałby do klasy F3 (modele zdalnie sterowane), a konkretnie F3G - zdalnie sterowane modele motoszybowców (no bo motorek przecież ma, co prawda gumowy, ale jednak):

 

Spis klas z 2012 r.

 

... jednakże w spisie klas AP (obowiązującym od 2016r.) klasy F3G nie ma:

 

Lista klas mistrzowskich i popularyzacji modelarstwa Aeroklubu Polskiego.

 

Dla motoszybowców RC są tylko klasy dla modeli z napędem elektrycznym (zarówno te akceptowane przez FAI, jak i te tylko narodowe: F5x i F3E). Innymi słowy i z naszego, podwórkowego punktu widzenia, jest to model eksperymentalny (podobnie ma się sprawa z moimi modelami hybrydowymi na uwięzi).

 

Jeśli chodzi o elektronikę sterującą, to tak jak pisałem jest TYLKO STER KIERUNKU (jak to drzewiej bywało  ;)  ) - dlatego wydaje mi się, że zabawa musi być przednia i emocjonująca, wymagająca sporych umiejętności od sterującego modelem :)  (co widać i słychać w komentarzu pilota na pierwszym filmie  :D  ). Serwo użyte w modelu (o ekstremalnie niskim zużyciu energii) pasuje do wypasionej konstrukcji całości - to: Dymond D47 , a odbiornik to Spectrum DSMX Micro AR400 - widocznie autor ma do tego pasujący nadajnik (gościu nie wspomniał jednak na filmie jakiego konkretnie aku. LiPo 1S używa). Waga modelu do lotu jak dobrze zrozumiałem, to: 127,6 grama, jak na taką rozpiętość i elementy aluminiowe w konstrukcji, to wg mnie rewelacja.

 

Jeszcze jeden filmik z lotów modelu:

 

Modified Bob White Wakefield - flying!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja również używam DX6I do moich potrzeb jest to najlepsze radio jakie w ręku trzymałem na inne mnie niestety nie stac. Spektrum moim zdaniem produkuje najlepsze dbiorniki niestety cena jest dla przeciętnego zjadacza chleba jest nieosiągalna. :( ta technologia niestety musi mieć swoją cenę niestety tak musi być. Nie wiem dlaczego producent tak zrobił ale moim zdaniem tym że wycofał system dsm2 podpisał na siebie wyrok śmierci żeby kupić nowsze radio

trzeba też zmienić wszystkie odbiorniki w modelach. Moim skromnym zdaniem producent więcej na tym straci niż zyska :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chinach masz tanie zamienniki jakością nie odbiegające od oryginału stosuje je w modelach i nigdy nie straciłem żadnego z powodu zerwania linku czy innych problemów. Sprowadzane wersje DSMX pasują do najnowszej serii czarnych radyjek- testowane. Przykładowe ceny:

AR6210 DSMX z satelitą  - 60zł

AR6110 DSMX - 30zł

AR6200 DSM2 z satelitą - 54zł

AR6100 DSM2 - 57zł (za 2 sztuki)

Tragedii więc nie ma  :) ale fakt oryginalne to są w cenie kosmicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam DX6I do moich potrzeb jest to najlepsze radio jakie w ręku trzymałem na inne mnie niestety nie stac. Spektrum moim zdaniem produkuje najlepsze dbiorniki niestety cena jest dla przeciętnego zjadacza chleba jest nieosiągalna. :( ta technologia niestety musi mieć swoją cenę niestety tak musi być. Nie wiem dlaczego producent tak zrobił ale moim zdaniem tym że wycofał system dsm2 podpisał na siebie wyrok śmierci żeby kupić nowsze radio

trzeba też zmienić wszystkie odbiorniki w modelach. Moim skromnym zdaniem producent więcej na tym straci niż zyska :wacko:

Też tak uważam, Spektrum to fajne radia ale ceny masakra. Takim dla mnie bodźcem było policzenie ile będzie mnie kosztować telemetria w spektrum -  taniej było sprzedać aparaturę + odbiorniki i kupić nowy system.

 

Jerzy przepraszam za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ostatni OT kiedyś w ABC RC można było dostać oryginalny AR6100e za 30 zeta Bardzo przyzwoity i tani sklep niestety tylko dla droniarzy i robotyków można tam było kupić do maluchów masę interesujących rzeczy :(

Myślę że sklep ma się dobrze dla mnie tam można dostać białe złoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.