Skocz do zawartości

co to za samolot? 3:41 minut filmu


rafał .k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Noooo.... podobieństwo duże  :P . Ja już wszędzie widzę Jastrzębia  :wacko:  :D .

Zacznij następny - obsesji się pozbędziesz :D

 

A samolot z filmu, to chyba faktycznie Fokker. Ma charakterystyczne stałe podwozie, z mocowaniem koła na widelcu.

(Chociaż nie pasi mi kształt kozła przeciwkapotażowego w kabinie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacznij następny - obsesji się pozbędziesz :D

 

A samolot z filmu, to chyba faktycznie Fokker. Ma charakterystyczne stałe podwozie, z mocowaniem koła na widelcu.

(Chociaż nie pasi mi kształt kozła przeciwkapotażowego w kabinie...)

Te skrzydła takie jakieś nie jak od Fokkera i te dwa otwory na okapotowaniu silnika też podejrzane. Może jakiś Japoniec? Mi to trochę przypomina Aichi D3-A1 Val.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oddaleniu nie stoi czasem RWD ?

Ja tam RWD nie widzę. Ale ten I-16 z dwoma kabinami ciekawy. Bardziej za polski akcent moglibyśmy uznać tego MiGa z 3.34 bo może to LIM a te produkowano w Polsce.

Tą straszną ludzką gębę w Aichi zauważyłeś? Na szczycie lewej goleni podwozia ( tej ułamanej )  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kwiatki chyba każdy widzi tylko nikt o tym nie pisze .Może się mylę ale w oddaleniu podanego prze zemnie momentu stoi chyba RWD wyraźny zarys skrzydła moim skromnym zdaniem na to wskazuje

Ale jaki to miałby być RWD ? Bo RWD-8 to miał bardziej ścięte skrzydła a poza tym, nie widzę tego dokładnie ale śmigło jakieś trójpłatowe czy coś. RWDziaki to raczej dwupłatowe śmigła. No ale ręki sobie nie dam odciąć za to śmigło.

Trochę za słabo to wszystko widoczne.

Po głębszym przeanalizowaniu przyznaję jednak że to może być RWD-8. Ta opadnięta klapa na prawym skrzydle ! Śmigło nie jest widoczne dobrze więc może być dwułopatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.