Skocz do zawartości

Smok paliwa w zbiorniku.


Gość Kaziuk

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd w niewielkim zbiorniku smok bierze paliwo w tej pozycji, że jego rurka idzie pionowo w dół? Przecież ona nie jest aż tak miękka... :?

Mówię o przypadku, kiedy samolot w tym kierunku zwalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Temat już był omawiany i wyszło na to , że tylko jednemu lub trzem forumowiczom rurka z obciążeniem - ssakiem lub smokiem jak kto woli przy zwalnianiu modelu czy pikowaniu przesuwa sie do przodu. :devil: Normalnie zostaje ciągle na swoim miejscu. Siła odśrodkowa powoduje , że paliwo też nie"cofa się do przodu" :rotfl: lecz zostaje na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś mnie Irek znów ubawił :rotfl:

Przepraszam, zabrakło mi cierpliwości by odnaleźć tego posta...

Ale zbiornik mocujemy jak mówię? Bo 'fachowcem' to ja byłem, ale na uwięzi...

 

A w związku z tym wszystkim, lepiej zrobić 3 rurkowy, czy 2?

 

P.S. Wolę 'smok', bo przez jedno 's' :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, właśnie przymierzyłem przewód, który to miał mi dobrać sprzedawca silnika, no i o ile do silnika od wielkiej biedy pasuje, to na króćcach zbiornika (bez kryzy) lata.

Napisane 6/3. Jaki to będzie o oczko mniejszy?

Sorki że tak lamersko wypytuję, ale w sklepach handlarzyny najwyraźniej wyczuwają moje dyletanctwo i wciskają mi chyba zalegający chłam... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko wiesz, jak on napisał 6/3, to ja wcale nie wiem czy taką faktycznie mi dał. Więc nie mam wiarygodnego odniesienia. Zmierzyć nie umiem bo za miękkie.

Może inaczej - króćce zbiornika mają Φ3, króćce silnika też Φ3, ale kryzy Φ4,5. Pasowałby chyba przewód o wewnętrznej Φ2,5. Są takie? Bo na kryzę chyba by nalazł... :?

Zaraz się okaże że nie ma i to wszystko wyślę do sklepu, bo już cierpliwość no to normalnie no tracę... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane 6/3. Jaki to będzie o oczko mniejszy?

 

Spasuje Ci pewnie 5/2 ( http://nastik.pl/przewod-paliwowy-silikonowy-2x15-p-198.html )

 

Wejdzie z wyraźnym oporem na króćce silnika i powinien być pewnie zamocowany do zbiornika. Dla pewności zabezpiecz wężyki na króćcach małą opaską zip.

 

wciskają mi chyba zalegający chłam... :?

 

Bez przesady, od biedy to by i ten wężyk dopasował. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, jest 2.5, tylko nie ma. Będę go szukał, bo 2 to podejrzewam przetnie kryza.

Przesada przesadą - nie miał 2.5, to wcisnął 3, o który się potykają (o czym i ślady by świadczyły). Ja tam swoje wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.