Skocz do zawartości

Kuter pożarniczy "Salamander"


Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie za bardzo uparłeś się na bezszczotki? Ten pprzytoczony to silnik lotniczy, outruner. Czym to schłodzisz? Na inrunera jeszcze da się założyć wężownicę ukręconą z lurki aluminiowej. Na szczotkowce również. A chłodzenie regulatora? Kadłub jest raczej dość szczelny.

 

Mam autko RC - Maverick Strada MT. Najpierw był szczotkowy, później dałem bezszczotkę - różnica ogromna na plus dla bezszczotki.

Faktem jest, że cena silników jest wyższa, regulatory droższe, ale komfort użytkowania i wydajność są tego warte moim zdaniem.

Helikoptery i samoloty też mam na bezszczotkach. Chłodzenie to osobny temat - może jakieś wywietrzniki albo faktycznie wężownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bezszczotki, koledzy z forum używali i działają nie grzeją się, zależy jakie będą miały obciążenie-czyli dobór śruby.  Na pewno w tym temacie się odezwą i pokażą swój model, tak myślę :)

Co doboru śruby, proszę link dla kolegi  Przemysława i innych zainteresowanych tematem.

http://www.modelteam.com.pl/porady_technika/sruby/sruby.html

 

Tu ciekawe ceny silników szczotkowych, tylko trzeba dłuuuuugo czekać:

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20171211053537&SearchText=motor+380

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ja nie twierdzę że silniki bezszczotkowe są gorsze a wręcz przeciwnie , to jest święty wynalazek ludzkości. Lecz dla tego modelu nie jest potrzebne ani wielką moc ani duże obroty więc spokojnie napędzą tą jednostkę dwa motorki 400 podejrzewam że na 500 lub 600 wejdzie w ślizg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 600 to zatonie! Do 400 musiałem przerabiać mocowanie bo to fabryczne topiło się, do tego odpowiedni pakiet. Te fabryczne śruby o dziwo bardzo dobrze radziły sobie ale gdy zgubiłem jedną to musiałem je zastąpić innymi. Widzę, że na półce zostały mi śruby z tamtych zabaw; jest to x35 i x45 znaczy, że któreś z nich używałem.

 

EDIT - sorki za te błędy które już poprawiłem :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model musi mieć lekkie wyposażenie. Wystarczy 1 silnik ale muszą być dwa. Dwa lekkie silniki to będą przeróbki z cdr starego typu o dużej średnicy i na łożyskach. Odpowiednikiem będą tzw. dzwonki. Często pływam półmertowym modelem w ślizgu z takim silnikiem i śrubą wykonaną własnoręcznie. Silnik i regulator są tylko ciepłe. Rocznik 2009.

post-419-0-95543100-1513060946_thumb.jpg

Widać, do remontu.

Dodam, śruba ma średnicę 32mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ja nie twierdzę że silniki bezszczotkowe są gorsze a wręcz przeciwnie , to jest święty wynalazek ludzkości. Lecz dla tego modelu nie jest potrzebne ani wielką moc ani duże obroty więc spokojnie napędzą tą jednostkę dwa motorki 400 podejrzewam że na 500 lub 600 wejdzie w ślizg :)

 

Znalazłem jeszcze dzisiaj w szpargałach dwa nowe silniki RAY CD2822/27 Cd-Rom

 

http://www.emodel.pl/pelikan-silnik-ray-cd282227-p-339.html

 

Symbol - CD2822/27

Zasilanie - 2-3 Li-xx / 6-10 Ni-xx

Rpm/V - 1200

Moc - 86 W

Prąd jałowy - 0,5 A

Prąd max - 15 A (60s)

Regulator - 18 A

 

Wymiary - 27,1 x 18 mm

Średnica osi - gwintowana 3M

Masa - 29 g

 

Podeszłyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz, a jeżeli masz kupić to  bezpieczniej 25 -30 A. Mogą się przydać do innych silników.

Po co taki drogi i x 2. Wystarczą tanie Redoxa lub np. ten https://abc-rc.pl/esc-abc-power-air-30a-bec-2a-prosty-regulator i do tego kabelek typu Y z odciętym jednym plusem. Może też być mix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak zechcesz ale ja bym nie wkładał dużej kasy w ten model i bez wstecznego można się obejść. A w sklepie niech nie wciska drogich rzeczy do heli. Potem problemy z programowaniem. Jak nie ma to niech ściągnie tańsze. Do tego jeszcze lipol nie za ciężki z ładowarką. Sterowanie. Rozwiązane? Jakie serwo SG92?

Popływaj, nabierz doświadczenia, zbuduj ambitniejszy model i do niego ładuj kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak zechcesz ale ja bym nie wkładał dużej kasy w ten model i bez wstecznego można się obejść. A w sklepie niech nie wciska drogich rzeczy do heli. Potem problemy z programowaniem. Jak nie ma to niech ściągnie tańsze. Do tego jeszcze lipol nie za ciężki z ładowarką. Sterowanie. Rozwiązane? Jakie serwo SG92?

Popływaj, nabierz doświadczenia, zbuduj ambitniejszy model i do niego ładuj kasę.

 

Sunrise używam od paru ładnych lat i nigdy nie zawiodły, stąd moje nastawienie. Myślę, że na razie kupię te najtańsze regle, a później zobaczymy. Całe oprzyrządowanie mam, to nie jest mój pierwszy model, także spoko :) .

W przyszłym roku chcę kupić Calypso z Billing Boats i tam oszczędności nie będzie, ale to plany dalsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.