Skocz do zawartości

Paliwa z Nastik.pl


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę nie na temat ale...

Jak sobie sam nie pomieszam paliwa to jestem chory...

Poprostu nigdy nie wiadomo co tak na prawde znajduje się w paliwie dostępnym na rynku...

 

Irytuje mnie także fakt że producenci paliw bardzo rzadko informuja klienta o producencie i rodzaju oleju stosowanego do swoich produktów...

 

Czyli kupujący nie wie czy w paliwie ma olej fuchs'a, bel-ray'a,a może klotz'a....

Identycznie wygląda sytuacja z olejem rycynowym... Jak wiadomo rodzajów oleju rycynowego jest przynajmniej kilka....

Różnią się one bardzo ważnym parametrem wskaźnika lepkości...

Ten parametr determinuje stosowanie danego oleju do konkretnych silników... Niestety z powodu braku informacji ze strony producentów paliw o olejach które wykorzystują, wydaje się nie możliwe dokonanie właściwego wyboru paliwa do danego rodzaju silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat ale...

Jak sobie sam nie pomieszam paliwa to jestem chory...

Poprostu nigdy nie wiadomo co tak na prawde znajduje się w paliwie dostępnym na rynku...

 

Irytuje mnie także fakt że producenci paliw bardzo rzadko informuja klienta o producencie i rodzaju oleju stosowanego do swoich produktów...

 

Czyli kupujący nie wie czy w paliwie ma olej fuchs'a, bel-ray'a,a może klotz'a....

Identycznie wygląda sytuacja z olejem rycynowym... Jak wiadomo rodzajów oleju rycynowego jest przynajmniej kilka....

Różnią się one bardzo ważnym parametrem wskaźnika lepkości...

Ten parametr determinuje stosowanie danego oleju do konkretnych silników... Niestety z powodu braku informacji ze strony producentów paliw o olejach które wykorzystują, wydaje się nie możliwe dokonanie właściwego wyboru paliwa do danego rodzaju silnika...

 

Czy chcesz przez to powiedzieć że żadne paliwo na naszym rynku nie zaspakaja Twoich potrzeb i wymagań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz przez to powiedzieć że żadne paliwo na naszym rynku nie zaspakaja Twoich potrzeb i wymagań ?

 

 

Nic takiego nie napisałem... Poprostu nie używam "sklepowych paliw"... chyba że muszę....

 

 

P.S. Od dłuższego czasu znosze Twoje zaczepki i próby prowokacji...

W realnym świecie brakuje Ci odwagi do tego typu zachowań?

Wykorzystując swoją sieciową anonimowość odreagowujesz na forum pomiatanie w pracy? Szef na Ciebie krzyczy? Trzeba było sie uczyć... Wtedy Ty byś krzyczał... Zastanów się OLO... Istnieją uczelnie zaoczne... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelmaniak to mógłbyś napisać jaki olej kiedy? tak z ciekawosci. Prawdopodobnie gęstszy jak wiecej nitro i temperatura pracy duża i rzadszy jak silnik bez nitro i np w zimie czy tak? jak to jest? podziel się swoją wiedza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nigdy nie wiadomo co tak na prawde znajduje się w paliwie dostępnym na rynku...

 

Irytuje mnie także fakt że producenci paliw bardzo rzadko informuja klienta o producencie i rodzaju oleju stosowanego do swoich produktów...

 

Czyli kupujący nie wie czy w paliwie ma olej fuchs'a, bel-ray'a,a może klotz'a....

Identycznie wygląda sytuacja z olejem rycynowym... Jak wiadomo rodzajów oleju rycynowego jest przynajmniej kilka....

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

Najwyraźniej modelmaniak nigdy nie kupował paliwa ze sklepu. Może zanim zaczniesz pouczać innych i wysyłać do lektur czy nawet szkół może sam poczytasz?

 

Model Technics:

 

http://www.modeltechnics.com/

 

Arcticglow:

 

http://www.arcticglow.com/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=44

 

Nie piszę że to paliwa lepsze od Twoich ale nie pisz bzdur że nie wiadomo jaki olej leją! Bo nawet sklepy to piszą!

 

http://www.modele.sklep.pl/index.php?cPath=30_58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko taką prośbę: rozróżniajcie rycynę i olej rycynowy - to są dwie różne substancje. Jeśli tak Wam wygodniej (szybciej), mówcie rycyna, ale miejcie tą świadomość, że to co ktośtam dobełtał czasem do metanolu to jest olej - olej rycynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nigdy nie wiadomo co tak na prawde znajduje się w paliwie dostępnym na rynku...

 

Irytuje mnie także fakt że producenci paliw bardzo rzadko informuja klienta o producencie i rodzaju oleju stosowanego do swoich produktów...

 

Czyli kupujący nie wie czy w paliwie ma olej fuchs'a, bel-ray'a,a może klotz'a....

Identycznie wygląda sytuacja z olejem rycynowym... Jak wiadomo rodzajów oleju rycynowego jest przynajmniej kilka....

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

Najwyraźniej modelmaniak nigdy nie kupował paliwa ze sklepu. Może zanim zaczniesz pouczać innych i wysyłać do lektur czy nawet szkół może sam poczytasz?

 

Model Technics:

 

http://www.modeltechnics.com/

 

Arcticglow:

 

http://www.arcticglow.com/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=44

 

Nie piszę że to paliwa lepsze od Twoich ale nie pisz bzdur że nie wiadomo

jaki olej leją! Bo nawet sklepy to piszą!

http://www.modele.sklep.pl/index.php?cPath=30_58

 

 

Drogi chłopcze...

Nie piszę bzdur...

 

Idąc za Twoją radą odwiedziłem strony do których linki byłes uprzejmy podać...

 

Niestety nadal nie dysponuję interesującymi mnie informacjami...

Acticglow:

- olej ARTLS co to jest? kto to produkuje? jakie ma parametry?

- olej TLR jakie dodatki zawiera? jaki ma wskaźnik lepkości?

- olej TLRD jakie dodatki zawiera? jaki ma wskaźnik lepkości?

- olej TLS co to jest? kto to produkuje? jakie ma parametry?

 

Model Technics:

E.D.L. -jakie ten olej posiada parametry?

Klotz Oils -jakie ten olej posiada parametry?

ML70- jakie ten olej posiada parametry?

 

 

Dlatego zanim coś napiszesz zastanów się 2 razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może napisać do czego skoro ich nie używa bo nie zna ich parametrów ?

Sam chętnie użyłbym takiego paliwa jakie sam sobie miesza Modelmaniak bo musi być chyba nadzwyczajne ale wątpię żeby nam zdradził recepturę i miejsce gdzie kupuje składniki do tego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się dogłebnie nie wtrącam Waszą "dyskusje";) chciałem tylko powiedzieć że na modele.sklep.pl swego czasu było paliwo Proxim POWER. Ja kupiłem 3 litrową bańke za nie całe 20 zł:) Promocja była:D Udało mi się odpalić na nim mojego przerobionego silvera i jak narazie zastrzeżen nie mam do tego paliwa. Jak za tą cenę jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy na użytek modelarzy producenci nie proponują kilku rodzajów paliwa w różnych cenach ???

W takim razie po co mi znac skład skoro zalecane jest do wyczynu lub nie itak dalej.

A podawanie na talerzu składu mieszanki to chyba nie najlepszy pomysł zdradzać konkurencji co pakujedana firma pod korek.

A jak i to super paliwo komuś nie odpowiada to niech sobie sam zmiesza co chce.

 

Poza tym dochodzi problem ,że dzięki szczupłej informacji mniej ludzi bawi sie we własne mieszanki co tylko wychodzi ogółowie na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czysto teoretycznie nie chciałbyś Tomku wiedzieć dlaczego olej o takiej i takiej gęstości do takiego silnika i dlaczego olej rycynowy a nie syntetyk? Toż to raczej instrukcja użytkowania a nie zdradzanie receptury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.