Skocz do zawartości

Flysky i6


Grzesiek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Latam modelami już od jakiegoś czasu. Ten sezon zakończyłem na silnikach żarowych.

Jestem w trakcie budowy kolejnego modelu tylko, że jest to samolot z silnikiem benzynowym. Moje pytanie brzmi, czy latał ktoś z kolegów modelarzy tą tanią apką FlySky i6? Ciągle się zastanawiam jak z zakłóceniami tego mojego radyjka? Zasięg i ilość kanałów wystarczająca na tą chwilę. Przymierzam się do kupna czegoś używanego markowego na przyszły sezon.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest chińska to chyba nie problem.

Robert z tym zasięgiem to trochę przesadziłeś. Prawdziwy zasięg to ok 800m w powietrzu a na wodzie ok 400m.

Można go zwiększyć zmieniając mocowanie anten i same anteny tak jak w T6.

Jeżeli chodzi o zakłucanie to nic nie można pod tym względem jej zarzucić, bez problemu chodzi na rybniku :)

6 kanałów jest wystarczająca do większości zastosowań. Same oprogramowanie jest bardzo słabe ale jak już pisałem wystarczające do podstawowego latania. Posiada podstawowe miksery i możliwośc przyporzątkowania kanałów do przełączników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest nowa wersja odbiornika. Posiada podobno większy zasięg, możliwość podpinania czujnikow. Jak na moją pierwszą aparaturę menu jest ok. Latwa w obsłudze. Chcodzi tylko o zakłócenia, czy jest podatna. Musi wytrwać dopóki fundusze sie nie zwiększą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił taką listę

1. Flysky T6 - brak telemetrii lepszy zasięg niż I6

2. Flysky I6 - podstawowa telemetria słaby zasięg.

3. Flysky I6X to samo co I6 ale tylko z oprogramowaniem na 10 kanałów i to tylko po sbus

4. TURNIGY TH9 - tanie 9 kanałów ale nie wszystkie odbiorniki mają FS.

5. Taranis Q7 - 16 kanałów po sbus

6. Turnigy 9xr pro - bez modułów nadawczych dla bardziej obeznanych.

 

To taka moja propozycja dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest chińska to chyba nie problem.

Robert z tym zasięgiem to trochę przesadziłeś. Prawdziwy zasięg to ok 800m w powietrzu a na wodzie ok 400m.

Można go zwiększyć zmieniając mocowanie anten i same anteny tak jak w T6.

Jeżeli chodzi o zakłucanie to nic nie można pod tym względem jej zarzucić, bez problemu chodzi na rybniku :)

6 kanałów jest wystarczająca do większości zastosowań. Same oprogramowanie jest bardzo słabe ale jak już pisałem wystarczające do podstawowego latania. Posiada podstawowe miksery i możliwośc przyporzątkowania kanałów do przełączników.

Zasieg według instrukcji  A Robert wcale nie przesadził  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście jak pracują z benzynami? Tzn z ich zapłonami? Testowałem na ziemi, żadnych zakłóceń. Serwa nie świrują.

Znam osobę, która ma kosiarkę diy rc. Sterowanie wlasnie flysky i6.Silnik na zapłonie z cewka i kołem magnesowym, czyli standard dla tych sprzętow. Nic się nie dzieje.

Tak tak wiem, wkraczam w dość zaawansowane modele. Mam świadomość, że trzeba tą apke zmienić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wszystkie radyjka jakie kupiłem były uszkodzone bo zadne z kilkudziesięciu nie miało takiego zasięgu:)

 

Na yutubie widziałem też filmiki z testu zasięgu wifi na 35 km. Czy oznacza to że wifi ma 35 km zasięgu?

 

Wędkarze używają takich aparatur do swoich łódek zanętowych i żadna nie ma zasięgu wiekszego niż 400m. Samo ułożenie anten w nadajniku nie pozwala na pełne wykorzystanie możliwości radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzymasz radio przed sobą to obydwie anteny są w poziomie co skutecznie ogranicza zasięg. Jedna z nich powinna być pionowo bo tak wychodzi największy zasięg z charakterystyki anteny.

W instrukcji jest podana moc a nie znalazłem nigdzie informacji o zasięgu.

Na 100mWatach można zrobić zasięgi nawet po 5km ale nie na takich antenach a w szczególności na takich jakie są w odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się co do pionowego ustawienia anteny.

Zadeklarowanego zasięgu również nie znajdziesz w instrukcjach innych marek, co najwyżej informacja, że zasięg może być rożny w zależności od otoczenia i wielu czynników i trzeba zrobić test.

Podany jawnie zasięg byłby wykorzystywany w razie kraksy modelu i żądaniach zwrotu kosztów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem. Zasięg u mnie nie wykorzystywany. Fpv jest mi kompletnie obce. Lubię patrzeć na model;) latam zazwyczaj wzdłuż lotniska.

Ale pewnie nie jeden użytkownik "i6" zainteresuje się dodatkowymi informacjami na temat zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym sławnym pączku z dziurką piszę.

W przypadku jednej anteny lepiej ją położyć poziomo dla najlepszego zasięgu.

W przypadku dwóch anten ustawionych o 90st względem siebie znika martwe pole. Nie ma znaczenia czy one są ustawione pionowo względem ziemi czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert specjalnie dla ciebie zrobiłem dzisiaj test położenia anten w I6.

Warunki:

Odbiornik FS-ia6 ustawiony na zewnątrz domu na wysokości ok 5 m.

Jedna antenka poziomo druga pionowo.

Pojechałem w swoje ulubione miejsce do testowania zasięgów.

Wyniki widać na filmie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.