Jump to content

Aparatury FM.


miqul
 Share

Recommended Posts

Tak .Latam na FM PPM i QPCM ,mimo że posiadam i korzystam  też z 2,4 GHz Multiplex M Link.  A dlatego że w niektórych okolicznościach 35 MHz jest lepsze i pewniejsze. A dlaczego ,,,modelarzu" szybko zapytowywujesz o takich 35 MHz-towych lataczy?

Link to comment
Share on other sites

A jaką masz aparaturkę i odbiorniczki? 


Niemal wszystkie aparatury 35Mhz to aparatury FM-owe. A PPM, QPCM, PCM,G3 to rodzaje szyfrowania/kodowania informacji przesyłanych do odbiornika. Jeżeli już niedobitki to tacy co latają w AM-ie.

Mylisz się co do ,,niedobitków" [ilości i AM---ów ,} Sławku. Niemało kolegów korzysta nadal z FM ,aczkolwiek niezrzeszonych i nieszpanujących gadźetami.

 

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie mylę się, może niezbyt jasno wyartykułowałem swoją myśl. Napisałem że generalnie wszystkie (35Mhz) aparatury to aparatury FM a niedobitkami mogą być ludzie korzystający z 27 lub 35MHz AM.

 Bardzo dużo osób błędnie myśli że 35MHz FM to przeżytek. To pasmo to nie żelastwo które zardzewieje.Ze względów propagacyjnych jest znacznie lepsze niż 2,4Ghz.

A modulacja FM miała, ma i będzie jeszcze długo mieć miejsce w radiokomunikacji profesjonalnej i amatorskiej zarówno cyfrowej jak i analogowej. Aparatury 35 FM jeszcze długo nie wymrą. Niestety, ja do swojej 12FG nie mogę kupić modułu 35 MZ-FM bo już dawno bym to zrobił.

Autor tematu źle go zatytułował. Bardziej by pasował tytuł "Czy ktoś jeszcze korzysta z aparatur 35Mhz FM"

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.