Jump to content
Sign in to follow this  
Zan83

Lotnisko modelarskie KMS Kielce

Recommended Posts

Jest już informacja na ten temat na innych forach RC jednak chcę aby ta świetna wiadomość dotarła do jak największej ilości osób z Kielc i regionu.

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą w lutym 2017 roku zostało powołane do życia stowarzyszenie pod nazwą Klub Modelarstwa Sportowego w Kielcach. Jest organizacją non-profit założoną przez kilku pasjonatów modelarstwa zdalnie sterowanego.

Po prawie 10 miesiącach pracy i sensacyjnych zwrotach akcji podpisana została umowa na dzierżawę gruntu pod lotnisko modelarskie w miejscowości Kowala k. Kielc. Późną jesienią zakończone zostały ciężkie prace ziemne nad budową pierwszego pasa startowego o wymiarach 185x21m oraz została wybudowana pierwsza infrastruktura lotniskowa. 

Lotnisko położone jest na obszarze 6 hektarów wśród pól i nieużytków. Znajduje ono się w odległości 12km na południe od centrum Kielc.

d92a50c45bd6a7afmed.jpg

Teren lotniska został podzielony na strefy dla pilotów, widzów oraz samochodów. W miarę rozrastania się liczby aktywnych uczestników mamy nadzieję na wybudowanie ogrodzenia, drugiego pasa oraz rozrost infrastruktury lotniskowej.

Usytuowanie lotniska pozwala na szybki dojazd o każdej porze roku, a znaczne oddalenie od zabudowań sprzyja lataniu nawet bardzo dużymi modelami z  nieograniczonymi możliwościami zastosowanych napędów (ze spalinowymi i odrzutowymi włącznie)

d34d7c7fe7c1607dmed.jpg

Warunkiem koniecznym korzystania z lotniska jest przystąpienie do Klubu Modelarstwa Sportowego w Kielcach oraz aktywny udział w pracach na rzecz budowy i pielęgnacji lotniska.

Członkostwo jest płatne i jest związane jedynie z partycypacją w kosztach najmu gruntu oraz utrzymania infrastruktury lotniskowej. Klub nie prowadzi działalności komercyjnej.

3eeddc9ca077a532med.jpg

Zapraszamy wszystkich chętnych do przystąpienia do naszego Klubu, zarówno doświadczonych modelarzy jak również młodych adeptów modelarstwa.

Kontakt z nami:

Piotr 694-410-277

e-mail: KlubModelarstwaSportowego@Gmail.com

Więcej o stowarzyszeniu i lotnisku na stronie internetowej

www.KmsKielce.tk

Pozdrawiam

Wiktor

:D  :D  :D  oj, cieszy ta wiadomość, już wiem gdzie mój kolega będzie oblatywał ISKRĘ.

Fajna miejscówka, zgodnie ze sztuką, strefa lotów - północna, pas wschód-zachód, zero wysokich przeszkód.... no nic tylko pozazdrościć :) .

łał no no Panowie ale piękna okolica, gratuluje pomysły jak i zaangażowania, licze na rzesze chętnych pasjonatów.

Pozdrawiam

Życzę powodzenia ! Wykonaliście już ogrom prac, utrzymanie lotniska też będzie wymagało sporo wysiłku. Znam to z własnego doświadczenia. Jak dobierze się grupa prawdziwych pasjonatów to nie będzie to trudne.

A jak u was z kretami ? Ja walczę już drugi rok. Jak na razie zwycięstwo przechyla się w moją stronę :)

A jak u was z kretami ? Ja walczę już drugi rok. Jak na razie zwycięstwo przechyla się w moją stronę :)

Sukces w walce z kretami zależy w dużej mierze od wałowania lotniska. Czym częściej będzie wałowane i czym powierzchnia będzie twardsza tym mniej będzie kretów. Krety przeważnie robią kopce w miękkiej nie utwardzonej ziemi.

Także warto raz w roku zwłaszcza po zimie zwałować lotnisko. 

Chyba, że zima jest taka dziwna jak w tym roku gdzie nie spadło ani grama śniegu a deszcz pada raz na ruski rok, to warto zwałować lotnisko w jesieni jak jest wilgotna.

Z kretami nie mamy problemów. Pas ma podsypkę z warstwy ok 40cm grubego kamienia, na wierzchu jest ubita warstwa bardzo drobnego żwiru z gliną, wszystko wywalcowane

No tak, w takiej podsypce to krety musiałyby użyć ciężkiego sprzętu żeby wam dokuczyć. :)

Stosując różne "kreto-odstraszacze" jak na razie osiągnąłem to że linia kretowin odsunęła się od pasa na ok. 50m. Jednak cały czas muszę być czujnym. W połowie tej odległości dzień i noc pracują aktywne wiatrowo-obrotowe odstraszacze czyli butelki PET z ponacinanymi łopatkami. Skutkuje.

Wiosną spróbuję użyć zagęszczarki spalinowej.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.