Skocz do zawartości

Moja najlepsza maszyna w modelarni


Francka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 6 miesięcy temu...

Raczej to drugie -działa cacy

Kilka moich kolejnych wypocin ,Dla kolegi wydruk karabinu maszynowego MG 08/15 Spandau  do modelu skala 1:3

post-7945-0-38492100-1540670794_thumb.jpg

 

Oraz części do makiety sinika modelu Glenn Torrance 1/3 Fokker D.VII

 

post-7945-0-52155500-1540671110_thumb.jpg

 

Łódeczka kolegi Janka wydrukowana i poczęstowana farbami model RC pływający.

 post-7945-0-12861500-1540671195_thumb.jpgpost-7945-0-96789600-1540671218_thumb.jpg

 

Szufladki na drobiazgi  :)

post-7945-0-43670600-1540671289_thumb.jpgpost-7945-0-25567100-1540671309_thumb.jpg

 

Fajny otwieracz do piwa wielokolorowy

post-7945-0-37485000-1540671395_thumb.jpg

 

Myślę że jakość tych wydruków jest satysfakcjonująca mnie w zupełności , nabyłem wiele doświadczenia .

 

I tak jak mówią inni ja się ciągle uczę uczę i uczę ibiore z nich przykład  :D   POWODZENIA

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja posiadam drukarkę od wiosny, kupiłem, poskładałem i wydrukowałem kostkę testową.

Maszyna super fajna, ale konfiguracja mnie przerosła , kostka testowa nie wyszła za dokładnie, powalczyłem kilka dni poległem i odstawiłem drukarkę.

Ale wydruki Franciszka bardzo mi sie podobają, moje tych jego w niczym nie przypominają :) , teraz jak zobaczyłem te szufladki pomyślałem przydały by się takie :).

Pobrałem je i wczoraj odpaliłem drukarkę , w połowie przerwałem bo jak zwykle wychodził gniot , szufladka byle jaka , rączek brak bo nie przyczepiła sie pierwsza warstwa do stołu , plastik był wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba :) , ogólnie słabiutko.

Dziś zabrałem sie ponownie za wydruk bo chcę umieć używać tej maszyny.

Przypadkiem znalazłem tą stronę     http://www.blog.kubafilinger.pl/konfiguracja-druku-3d-tutorial/

Autor opisał kilka trybów wydruku, średni, dokładny, wytrzymały itp, na końcu każdego opisu jest plik konfiguracyjny do pobrania.

Pobrałem wszystkie ale wgrałem na razie jeden, medium.

I po konfiguracji programu gotowym plikiem włączyłem ponownie drukowanie szuflady.

O dziwo szuflada się drukuje, nieźle wygląda, ma rączki :), a są jeszcze opcje dokładniejszego druku, chyba mnie to wciągnie ;).

Jedynie to rączki nie sa idealnie zaokrąglone, ale myślę że to wina zbyt luźnego paska przesuwającego stół , widać wzrokowo że pasek jest luźny, silnik ciągnie, stół stoi do naprężenia paska, gdy pasek sie napręży to silnik juz przestaje wtedy ciągnąć , i troszkę takie zaokrąglenia przez to sa niezgrabne, ale zaraz napnę pasek i chyba można zaczynać zabawę z drukiem 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek dziś mi pomagał telefonicznie poustawiać drukarkę"nie pierwszy raz z resztą"

W trakcie druku trochę się poprawiło po zmianie przyspieszeń.

Mam też skonfigurowany program, bo pliki z linku podobno mają ustawienia takie ogólne.

Teraz drukarka powinna jeszcze lepiej drukować,choć na chwilę obecną nie jest najgorzej, a na pewno nie ma porównania z tym co było jeszcze wczoraj.

Największym kłopotem jest ten pasek który przesuwa stół , pasek nie jest w poziomie, i czym bardziej stół jest bliżej silnika tym pasek jest bardziej napięty , a czym bardziej odjedzie od silnika tym bardziej robi się luźny.

Problem załatwi jakis dystans który ustawi pasek w poziomie i zawsze będzie na wysokości silnika, bo fabrycznie stół jest dużo wyżej od silnika i stąd są jaja z napięciem paska.

Ale technologia jest super fajna :), i ja chyba będe brnął w tym kierunku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam drukarkę od wiosny, kupiłem, poskładałem i wydrukowałem kostkę testową.

Maszyna super fajna, ale konfiguracja mnie przerosła , kostka testowa nie wyszła za dokładnie, powalczyłem kilka dni poległem i odstawiłem drukarkę.

 

A jaki to model drukarki czy są do niej jakieś usprawnienia  .

Do ciecia używam programu Repetier-Host moje ustawienia są następujące :

 

post-7945-0-50011800-1542463695_thumb.pngpost-7945-0-08038900-1542463716_thumb.pngpost-7945-0-75088100-1542463733_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja drukarka od pierwszego uruchomienia działa jak lala , ale to dzięki mojemu koledze czarodziej , nie człowiek wszystko ustawił  i za to wielkie dzięki .

 

Zamiast szyby używam takie cuś   https://www.banggood.com/3003000_8mm3003001mm2002001_0mm-Polyetherimide-PEI-Sheet-For-3D-Printer-p-1220640.html?rmmds=myorder&ID=514182&cur_warehouse=CN

 

 

Jest lepsze nie stosuje żadnych klejów a trzyma że hoho

 

Przedmiotu nie odkleję jak nie użyję szpachelki   https://www.banggood.com/Creality-3D-1_5-Inches-Stainless-Steel-3D-Printer-Blade-Resistance-to-Corrsion-Oxidation-p-1192403.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

 

Podstawą jest 1 warstwa jej ustawienie jest najważniejsze potem odpowiednia temperatura filtr na filamencie i jazda
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie , nie mam nikogo blisko miejsca zamieszkania kto by mi pomógł ugryźć tą maszynerię :).

Ale nawet z pomocą Przemka problemów ciąg dalszy :).

Po ustawieniu parametrów drukarki , po odłączeniu od sieci zapomina wpisane wartości, ale to nic do zmiany sa dwie wartości już to opanowałem :).

Jednym z pierwszych wydruków wiosną(prócz kostki testowej )była taka ośmiornica , masa detali ,wszystko cieniutkie i delikatne.

Pierwszy wydruk to dramat był , a każdy kolejny był tylko gorszy :(.

I dlatego pierdyknąłem tą drukarkę w kąt , wróciłem do niej dopiero wczoraj bo chciałem mieć takie szufladki ;).

Po skonfigurowaniu programu z pomocą Przemka , postanowiłem wrócić do nieszczęsnej ośmiornicy.

Po wygenerowaniu gcode rozpocząłem druk, i znów klapa, druk byle jaki a jak już był z 1cm wysokości to w ogóle straciła kontrolę nad rzeczywistością , dysza poruszała sie gdzieś w powietrzu już kilka mm nad drukiem , ogólnie druk nie do przyjęcia.

Ale strzeliło mi do głowy użycie konfiguracji programu ze strony którą podałem wyżej , użyłem ustawień medium i wygenerowałem plik gcode.

Nie wiem o co chodzi ale drukarka z taką dokładnością tworzy tą ośmiornicę że aż mnie zatkało, struktura plastiku wydaje się niesamowicie zwarta, całość wygląda bardzo dobrze, ale zobaczymy co będzie dalej bo do najdrobniejszych detali jeszcze nie doszła.

Jedyny minus to to że teraz druk trwa z 4 razy dłużej.

A teraz to ja sobie znajde program Franciszka, i zerżnę jego ustawienia :), i będę wykonywał kolejne próby druku :) może uda się opanować drukarkę na tyle aby dało się jej używać :) 


Moja drukarka to Anet A6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie drukuje jakąś figurkę, syn chciał jakąś postać.

Każda część ciała osobno, no i jak na razie robi wrażenie, wszystko jest w miarę ładne ale....

Do dziwnych kształtów robi jakies rusztowania i to chyba będzie do odcięcia.

Natomiast ręce mają otwory na wypusty, i te otwory też są zalane , rzadko ale jednak otworów nie ma , skąpe wypełnienie otworów usunąłem małym frezem , więc drukarka robi ładne elementy ale robi też skromne wypełnienia w miejscach gdzie wypełnienia byc nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.