Skocz do zawartości

Moja najlepsza maszyna w modelarni


Francka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj drukowałem dla klienta pokazowy element. Troche H druku było ale zadowolony z jakości jestem :)

20181219-095919.jpg

Możesz coś więcej powiedzieć o filamencie i kluczowych parametrach wydruku? Jestem ciekaw jakie ustawienia do konkretnego filamentu zastosowałeś bo obecnie próbuję filamenty różnych firm i jak widzę różnice w ustawieniach potrafią być znaczne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej powiedzieć o filamencie i kluczowych parametrach wydruku? Jestem ciekaw jakie ustawienia do konkretnego filamentu zastosowałeś bo obecnie próbuję filamenty różnych firm i jak widzę różnice w ustawieniach potrafią być znaczne... 

 

To akurat nie jest żadna nowość. Tak jakbyś kupował dżem albo margarynę rożnych producentów i zastanawiał się czemu ciasto smakuje inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej powiedzieć o filamencie i kluczowych parametrach wydruku? Jestem ciekaw jakie ustawienia do konkretnego filamentu zastosowałeś bo obecnie próbuję filamenty różnych firm i jak widzę różnice w ustawieniach potrafią być znaczne... 

Filament Wolfix Abs czyli plastspaw

temp głowicy 260

Temp stołu 65

warstwa 0.09 

Wypełnienie 30 % 

Dysza 0.4 mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jak w Repetier-Host podzielić drukowany obiekt, chcę wydrukować kopyto, ale jest dość spore i trzeba go wydrukować w częściach.

Nie panuję nad tymi programami, a kopyto w dziwnej pozycji się zapisało z pliku DXF do STL, w slic3r nie potrafię go obrócić aby leżało jak powinno, za to łatwo jest go pociąć.

W Repetier-Host łatwo jest ustawić położenie ale nie umiem ani takiej pozycji zapisać ani tym bardziej go pociąć , niby jest opcja potnij ale jest nieaktywna.

Jak ogarnął bym pocięcie dużego obiektu na małe części w Repetier-Host to mogę zaczynać drukowanie.

Kurcze jeszcze dużo nauki przede mną :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Przemek bardzo pomógł :) , cięcie opanowane.

Plik z formatu DXF zapisany w STL, po zapisaniu pojawiły się błędy które program naprawił.

Forma kabiny pocięta na 6 części , jedna część juz wydrukowana.

Ale mam małą niedogodność, druk trwa bardzo długo, wczorajsza część ze zdjęcia poniżej drukowała się około 9 godzin, dzisiejsza jest w trakcie druku i tak strzelam że będzie się drukowała 12 godzin.

Dzwoniłem nawet do Przemka w tej sprawie że może w trakcie druku z poziomu drukarki da się coś zmienić, niestety nie da się :(.

A najlepsze jest to że drukarka zasuwa z prędkością 250% a mimo to dzisiejsza część kopyta będzie sie drukowała około 12godzin .

Przemek wspominał o wielkości wypełnienia, ale żebym to ja wiedział jakie ma ono być , zrobiłem zdjęcie słabo ale widać w odpowiednim świetle przebijające się wypełnienie.

Szybkość druku szybkością, ale gotowe kopyto będzie wyszpachlowane i nie ma pewności ale może być użyte go formowania próżniowego i zbyt skromne wypełnienie może spowodować że forma zostanie zmiażdżona.

Sami oceńcie przebijające się wypełnienie czy jest duże czy małe czy w sam raz.

1baf68f0c90e638e.jpg

 

A tak po za tym to chyba trochę już panuję nad tą drukarką , jak na prędkość wydruku 250% to chyba nie najgorzej wydruk wygląda.

 

Pierwsza część kopyta

5284e3b393979fab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na kopyto to wypełnienie trochę rzadkie , można zagęścić nie będzie zapadnięć Co do prędkości druku lepiej jak jest mniejsza , bo może nastąpić przeskok jak jakiś silnik zgubi kroki.

Pośpiech jest potrzebny przy łapaniu pcheł.

Czas wydruku to największa wada drukarek  Mam kolegi który drukował 1 element 36 godzin

 

Duże elementy można spróbować większą dyszą np 0,8 będą bardziej widoczne poszczególne warstwy ale szybciej będzie drukować . tak czy tak pózniej szpachla , wyrównanie , wygładzanie , polerowanie jak ma to być na kopyto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wydruki nie wygladają jak Krzysztofa ale jest bardzo dobrze i ja jestem zadowolony i to bardzo , 9 letni syn drukuje jakieś postacie, umie dzięki pomocy Przemka pociąć , podzielić itp itd , ogólnie panuje nad tym ustrojstwem a drukarka chodzi od rana do nocy bo ciągle coś tam sobie drukuje, kłopot jest czasami jak kształty są skomplikowane i robi dużo podpór , zdarza się że cieniutka podpora umie sie oderwać.

Ja natomiast jak syn nic nie robi to walczę z kopytem, zostało mi jeszcze 2 elementy do wydruku i kopyto gotowe do posklejania.

Mimo że wszystko jest drukowane z prędkością 250% to i tak wydruk jednego elementu trwa około 12 godzin.

Ale jak na taką szybkość z jaką drukarka zasuwa to nawet to kopyto nie najgorzej sie prezentuje.

A jak wygląda pogubienie kroków o którym wspomina Franciszek? , bo coś takiego mi się w jednej części ze zdjęcia przytrafiło , na szczęście nie nastąpiło oderwanie elementu od stołu , HEGRON się spisał , a i często mam problem z oderwaniem tego co wydrukowałem.

438e1d44de4fe227.jpg

 

A tyle mam już kopyta wydrukowane, nie zależy mi na nie wiadomo jakiej powierzchni bo i tak będzie szpachlowane.

To co na zdjęciu drukowało się jakieś dwie doby , i jeszcze dwie części będą drukowane każda po 12 godzin.

e28d678e83c9da0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.