Skocz do zawartości

Moja najlepsza maszyna w modelarni


Francka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 miesiące temu...

Naszło mnie ostatnio na budowę rozpoczętego modelu, trochę posklejałem drewna i wczoraj postanowiłem wykonać ostatnią część kopyta kabinki.

Włączyłem drukarkę wieczorem , drukowanie przebiegało normalnie , drukowałem z prędkością 250% , gdy sie kładłem spać miałem już 52% elementu zrobione.

Rano jak wstałem to się zdziwiłem bo coś poszło nie tak, i nie za bardzo wiem co ?.

Akurat w tym przypadku to nie problem bo rozetnę część w miejscu przesunięcia i skleję tak jak powinno być , i tak kopyto będzie szpachlowane.

Ale ciekawi mnie co się stało że drukarka przesunęła górę elementu względem dołu?

5506cb196c2b6e25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowała się któraś z osi.

Pewnie na wałku masz ten czarny syf z łożyska liniowego, na samym końcu zakresu ruchu. Pewnie zasechł i jak łożysko osiągnęło ten punkt, to się zblokowalo i zrobił się Tobie offset na dalsze drukowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Ja mam Anet A8  i program Cura 14..... 

Nie mogę zmieścić kopyta kabiny bo jest za długie.Czy któryś z kolegów podzielił by mi ją na dwie części?Tak żeby wiatrochron był oddzielnie z odsuwaną częścią kabiny.Byłbym bardzo wdzięczny.Plik mogę wysłać na PW.

Dariusz


Naszło mnie ostatnio na budowę rozpoczętego modelu, trochę posklejałem drewna i wczoraj postanowiłem wykonać ostatnią część kopyta kabinki.

Włączyłem drukarkę wieczorem , drukowanie przebiegało normalnie , drukowałem z prędkością 250% , gdy sie kładłem spać miałem już 52% elementu zrobione.

Rano jak wstałem to się zdziwiłem bo coś poszło nie tak, i nie za bardzo wiem co ?.

Akurat w tym przypadku to nie problem bo rozetnę część w miejscu przesunięcia i skleję tak jak powinno być , i tak kopyto będzie szpachlowane.

Ale ciekawi mnie co się stało że drukarka przesunęła górę elementu względem dołu?

5506cb196c2b6e25.jpg

Drukowało jako jeden element  czy osobno?Ja na PLA daję 220 na dyszy i 65 stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam Anet A8 i program Cura 14.....

Nie mogę zmieścić kopyta kabiny bo jest za długie.Czy któryś z kolegów podzielił by mi ją na dwie części?Tak żeby wiatrochron był oddzielnie z odsuwaną częścią kabiny.Byłbym bardzo wdzięczny.Plik mogę wysłać na PW.

Dariusz

Darek. W darmowym programie Slic3r zrobisz to sobie sam:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek. W darmowym programie Slic3r zrobisz to sobie sam:

 

Dzięki

Zapomniałem że moja maszynka ma w pionie 240mm.Postawiłem w pion i jest ok.

Niemniej dziękuję za filmik i program.Szukając programu do cięcia STLów kierowało mnie na autodeska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Zapomniałem że moja maszynka ma w pionie 240mm.Postawiłem w pion i jest ok.

Niemniej dziękuję za filmik i program.Szukając programu do cięcia STLów kierowało mnie na autodeska.

Jest też kilka innych programów jak netfabb czy meshmixer. Ale w slic3rze robi się to naprawdę bajecznie prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.