Skocz do zawartości

Do właścicieli AURORA 9 i 9X


Marcin83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ameryki nie odkryłeś. Mniejsza o to. Fakt jest faktem - alarm niskiego napięcia pakietu mierzonego przez spc jest bezużyteczny. Wylatałem ostatnio 8 pakietów 6S i za każdym razem po odpięciu zasilania wskazanie napięcia w nadajniku spadało do około 10 - 15V. Niby norma, ale co zrobić z wyjącym nadajnikiem? Miał wyć w locie i ostrzegać przed zbyt intensywnym dojeniu pakietu. O tym, że go właśnie odpiąłem to chyba wiem najlepiej co nie? :)

 

Dlatego tak jak napisałem wcześniej, wystarczyło dodać na głównym ekranie ikonkę wyciszającą tymczasowo alarm. Żeby nie było zaraz stękania, że pewnie bym zapomniał wyciszenia odkliknąć, wyciszenie to mogłoby się odklikać samoczynnie po zmianie wartości odczytanego napięcia, np po podłączeniu pakietu. Proste? Banalne i dziwię się, że po tylu latach niczego podobnego nie dodali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A czy Ty jednak pomyślałeś jak to działa ? Rozumiem, że wiesz, że odpiąłeś zasilanie o d odbiornika. Tylko skąd ma o tym wiedzieć nadajnik ?  Odpinasz zasilanie -napięcie na odbiorniku spada w ułamku sekundy -idą paczki informacji o coraz niższym napięciu -aż w którymś momencie odbiornik już nie jest w stanie wysłać kolejnego info i na nadajniku obowiązuje ostatnie otrzymane. Używam alarmów napięcia przez SPC i bardzo je sobie chwalę...

 

Proste.

 

Włączasz nadajnik -podpinasz zasilanie odbiornika/modelu -wszystko się loguje -latasz..     Lądujesz -odpinasz zasilanie modelu/odbiornika -wyłączasz nadajnik i nie wyje.

Zmieniasz pakiety w modelu -i powtarzasz ten cykl. Chyba wyłączenie  nadajnika po locie i ponowne włączenie  przed kolejnym lotem nie jest jakimś wielkim kłopotem ?

 

Ciekawostka -mam dwie aurory 9 i  żadna nie wyje po odpięciu zasilania odbiornika...

      Może masz jakiś uszkodzony egzemplarz lub nieaktualne oprogramowanie? lub oprogramowanie mocno różnych wersji w odbiorniku, nadajniku i module ? powinny być wszystkie aktualne i raczej w tej samej wersji -jak aktualizujemy to wszystko nadajnik moduł i odbiorniki w tym samym czasie...  Należy unikać  kompletów nowy nadajnik ze starym odbiornikiem... i odwrotnie  (w sensie nowe-stare oprogramowanie). Aktualizować oba. I ważne -aktualizować po kolei -nie przeskakując wersji programu. Nie przerywając aktualizacji w trakcie -jak aktualizujesz  odbiorniki czy moduł -to się nie bawisz jednocześnie komputerem ... żadnych gierek w tle. Tyczy niekoniecznie Ciebie -ale niektórzy mogą nie wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć,

 

ciekawostka, sam się niedawno dowiedziałem - Hitec wycofał sie z produkcji radia AURORA 9X oraz podobno przerwał prace nad rozwojem własnego radia 14-16 kanałowego.

Pierwszy news oficjalny, drugi zasłyszany (zaczytany z innych forów).

 

Produkt w zakładce "discontinued":

https://hitecrcd.com/products/aircraft-radios-receivers-and-accessories/discontinued-aircraft-products/aurora-9x-9-channel-2.4ghz-aircraft-computer-radio/product

 

 

post-7590-0-10024100-1551865447_thumb.png

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?1822368-New-Radios-Hitec-Aurora-9X/page78#post40731921

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

hej.

Jestem z A9 od 6 lat oprócz braku wyświetlania na ekranie po wł. ( kolejna próba jest OK) nic się nie dzieje .

A do tego jest dostępna od jakiegoś czasu telemetria w smsrtfonie na androida która godo po naszemu i można określić progi napięcia po którym mówi np. pakiet .

RC telemetry w  sklepiku googla . W tym komplecie za grosze mam gadaczkę  ( stary mały smsrtfon)z info o wysokości i pakiecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie, 

Możecie mi wytłumaczyć jak to jest z tymi odbiornikami optima 7 i 9 jeśli chodzi o kompatybilność z aurora 9x? Druga sprawa to jak z serwami cyfrowymi i odbiornikiem maxima 9? jedni piszą że można na zwykłych serwach obsługiwać ten nadajnik, inni że tylko cyfrowe?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda mam tylko zwykła aurorę 9 bez x -ale...

A9x działa chyba z każdym odbiornikiem 2,4hiteca.           odbiorniki optima działają  z A9 i A9x              natomiast maxima tylko z 9X

 

A9X współpracuje  z optima -mi.   -i do optim serwa analogowe lub cyfrowe jak chcesz -nie ma znaczenia że nadajnik to 9x.

 

  natomiast jeśli używasz aurory 9x z odbiornikiem maxima -to do odbiornika maxima  tylko serwa cyfrowe. to odbiornik determinuje rodzaj serw. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób odbiornik determinuje rodzaj serw? dla mnie to bzdura jakaś co piszę w instrukcji. Mam przed sobą taki zestaw A9x i maxima 9 działa na zwykłych serwach bez problemu. Nic nie wskazuje na to że te serwa musza być cyfrowe. Wydaje mi się specjalnie producent piszę taką adnotację bo tylko z cyfrowymi serwami maxima osiąga założenia jakimi chwali się producent. Dzisiaj będę mieć pożyczoną aurorę 9 z optimą 9 (kolega akurat chce sprzedać i chcę skorzystać z okazji potestowania tego niż to zrobi) chcę sprawdzić bindowanie z optimą 9 i zobaczyć różnicę na serwach. Generalnie chcę zobaczyć różnicę między 9 a 9x bo kupiłem właśnie 9x z odbiornikiem maxima 9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z działaniem nieprawidłowym mogę się zgodzić, choć nie widzę tego na stole jak mam to położone, ale spalić? wydaje mi się to raczej mało prawdopodobne. 

Jestem ciekaw czy ktoś to testował na analogowych serwach. Gdzieś niedawno widziałem taki post na forum w stanach, ale niestety nie umiem go teraz odszukać. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, dlatego piszę na ten temat tutaj na forum. Chodzi mi o to że nie zauważyłem żadnych negatywnych objawów podłączenia serwa analogowego do tego odbiornika, nie zamierzam tego testować w powietrzu bez potwierdzenia mojej tezy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, cZyNo napisał:

serwa analogowe podłączone do kanałów skonfigurowanych pod serwa cyfrowe moją działać nieprawidłowo lub nawet mogą sie zjarać

Dokładnie o to chodzi .  "szybszy" sygnał z maximy może próbować wymusić szybkie gwałtowne drgania zwykłego serwa i je spalić. Może -choć nie musi. Niektóre serwa analogowe będą działać z maxima /wytrzymają -a niektóre się spala.

Przy odrobinie pecha spala się w locie lub zaczną drgać....

 

 A9 i A9x -dla bardzo szybkiego lotu i akrobacji zawodnikom może zrobi jakąś minimalną różnicę szybkość reakcji na ruch drążka . Dla zwykłego latacza ta niby większa szybkość reakcji serw na drąg nic nie daje jest niezauważalna. Czas reakcji człowieka jest i tak o wiele gorszy niż opóźnienie na sterowaniu.

 

W praktyce dla amatora to główna różnica jest taka że A9x dużo szybciej zużywa baterie niż starsza A9. Kilku Kolegów używa A9x ja mam starsza A9  - mogłem za nieduże pieniążki zmienić na x -nie zdecydowałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mar_io napisał:

dziwi mnie tylko że zrobili odbiornik tylko do serw cyfrowych

zrobili odbiornik który daje "szybszy" (o większej częstotliwości impulsowania) sygnał  sterujący -żeby była szybsza reakcja na ruchy drążków. A , że takiego sygnału nie da rady obsłużyć przeciętne serwo anologowe to kwestia technologii.

To tak jakby płakać, że samochód sportowy trzeba tankować benzyną 98 a nie da się np.  ropą...

 

Kto chce używać serw analogowych  kupuje odbiornik optima lub minima (i może używać do nich także serw cyfrowych tyle, że z normalną szybkością reakcji)  -nikt nie zmusza do kupowania maximy...

 

Kto chce mieć super szybką reakcje na stery kupuje maximę i serwa tylko cyfrowe do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko faktycznie może być jak piszecie. Po zmierzeniu prądu pobieranego przez serwomechanizm na zwykłym odbiorniku i maximy jest minimalna różnica. Wygląda to tak jakby maxima cały czas wymuszała pozycję zerową w serwomechanizmie. Natężenie delikatnie skacze. Wiadomo miernik nie jest laboratoryjny tylko z castoramy,  ale na dłuższą metę pod obciążeniem takie serwo na pewno będzie w stanie się spalić. To w temacie zaspokojenia ciekawości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.