Skocz do zawartości

Do właścicieli AURORA 9 i 9X


Marcin83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie w temacie tych nadajników. Ja w swoim zmieniałem mode 2 na mode 1. Operacja prosta, jednak napotkał mnie problem z tym iż po zmianie mode na drążku na którym był gaz a teraz jest normalne sterownie nie umiałem ustawić neutrum. Jak się okazało jest to chyba jakaś wada tych nadajników bo w Internecie jest sporo na ten temat. generalnie chodzi o to że nie można tak wyregulować gimballa, którego przywraca się do "normalnej pracy" - bez gazu aby kreski idealnie się nawiązaly do neutrum. 

Tutaj m.in to opisują:

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?1814958-Brand-new-unused-Aurora-9-gimbal-centering-and-end-point-problem

 

oraz tu:

 

Oczywiście nie tylko jest to problem estetyczny a również elektroniczny w menu (servo monitor) również widać że nie centruje się ten kanał. Można to również łatwo naprawić wchodząc w menu serwisowe i kalibrując gimballe. U mnie to rozwiązało problem. jednakże nie zmienia to faktu że patrząc na drążek nie jest wg linii w centralej pozycji. 

Piszę o tym bo ciekawy jestem czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i może udało mu się go w jakiś sposób, który przeoczyłem rozwiązac. 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odpowiem trochę na swoje pytanie, ale może zostanie dla potomnych. Rozmawiałem z serwisem Hitec/multiplex w Stanach. Problem, o którym pisałem jest powszechny i dotyczy większości aparatur, w których zmienia się fabrycznie mode z tego, które było fabrycznie ustawione. Generalnie chodzi o to że producent gimabalii ustawia je w fabryce i kalibruje mechanicznie. Takie trafiają do nadajników już ustawione. W przypadku zmian mode występuje ten problem. Jest to oczywiście wiadomość dla zainteresowanych. Nie wpływa to na samo działanie urządzenia jeśli wykona się kalibrację w ustawieniach fabrycznych. Nadmienię iż patrząc na konstrukcję gimballa można to poprawić dokładając dystans pod odbój pracy mechanizmu. Nie chce mi się tego osobiście rozbierać, ale można to technicznie wykonać. 

Może akurat się komuś przyda ta informacja:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hitec jest w kooperacji z Multiplexem, Graupner chciałem kupić w tym roku ale w modelemax powiedzieli mi że to już chińczyk pełną gębą. Zrezygnowałem bo nie warto przepłacać. Co do Futaby się nie wypowiadam. Jeti chyba najlepszy wybór jeśli masz pieniądze. Chińczycy ze swoją polityką wszystko podrobią za chwilę będą klony graupnerów w cenie jakiś tam flyhobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii graupnera to świeży temat. Po prostu firma została przejęta przez chińczyków nie wiem czy rok temu czy szybciej. Także można się spodziewać że chwilę będą je kopiować na potęgę. Tak przynajmniej mi powiedzieli w sklepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z wątków RCgroups pojawił się wpis (tłumaczenie z google):

Trochę dobrych wiadomości. Właśnie dostałem 12-kanałowy odbiornik Graupner i zauważyłem, że są one zatwierdzone przez IC (Industry Canada). Są teraz produkowane w Korei. TAK!

 

Potwierdza to wcześniejsze informacje przedstawiciela Graupnera o ich działalności i planach. Pisał wtedy też o pracach nad nowymi urządzeniami .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy czy będzie to szło w lepszym kierunku czy będzie to samo co zrobili z mx12 gdzie po wypuszczeniu radia po kilku latach powstały klony jak np frsky. Popatrzcie na aparatury kilkanaście lat do tyłu. Na wątki w RC groups. Podobnie zresztą było swego czasu z ładowarkami graupnera. Nie chce mi się szukać starych postów ale pisali o tym doktoraty. 

W każdym razie wątek dotyczy aurory, ja dodam na temat tego radia tyle że w stanach w tej chwili można kupić na aukcjach ebay telemetrię za połowę a nawet 1/3 ceny nowej hiteca w polsce. Ja kupiłem zestaw za 200zł z czujnikami temp , gps, woltomierzem itd... jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam wyślę dane sprzedawcy na priv. Jak ktoś szuka to warto. Ma jeszcze zestawy do spalin i heli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.