Skocz do zawartości

Wózek startowy do motoszybowców


mozzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie przeróbki wózka startowego do elektroszybowca. Próbowałem znaleźć w sieci (i na pfmrc.eu też) jaki powinien być kąt natarcia skrzydła modelu spoczywającego na wózku. Część opinii mówi, że lekko ujemny (żeby motoszybowiec za wcześnie się nie oderwał od wózka), ale obrazki znalezione w sieci tego nie potwierdzają. Jakby ktoś z forumowiczów mógł zmierzyć jaki ma kąt natarcia skrzydło leżącego na wózku szybowca to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam, jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem jaki mam kąt natarcia na wózku. Nominalnie miałem na zero ale po paru testach dałem podkładkę pod nosek tak do 10 mm.

Starty z mojego wózka masz tu

Pozdrawiam

Ładnie wyglądają Twoje starty w porównaniu z moimi. Czy steru wysokości używasz przy rozpędzeniu albo oderwaniu? Chyba dam kąt zerowy i to będzie mój punkt wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

podłączam się do tematu.

Zastanawiam się nad zakupem wózka. Mam duży model i bardzo niewygodne i niebezpieczne jest startowanie z ręki. Czy możecie się podzielić jakimś know-how związanym ze startami z wózka, jakie są błędy, czego unikać, na co zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podłączam się do tematu.

Zastanawiam się nad zakupem wózka. Mam duży model i bardzo niewygodne i niebezpieczne jest startowanie z ręki. Czy możecie się podzielić jakimś know-how związanym ze startami z wózka, jakie są błędy, czego unikać, na co zwracać uwagę?

Może zapytaj producenta jaki kąt natarcia dla  skrzydła posiada wózek. Jak przerabiałem swój to dałem zerowy ale widzę, że jednak nie zaszkodziłby tak z +1 lub +2 st. Kąt ujemny to jakieś nieporozumienie starty są albo gwałtowne albo nie wiadomo dla czego spadał mi z wózka i łamałem łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt między czym a czym ?  Jeśli masz -3 albo +8 a w momencie oderwania wózek podskoczy/opadnie to całe kalkulacje biorą w łeb !

Ja mam 0 st. . Podczas rozbiegu (asfalt) minimalnie oddane i neutrum do oderwania. Poradziłem sobie  z przedwczesnym  startem mocując opory(rurki) przy natarciu w wózku. Od tej pory śmigła są bezpieczne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podłączam się do tematu.

Zastanawiam się nad zakupem wózka. Mam duży model i bardzo niewygodne i niebezpieczne jest startowanie z ręki. Czy możecie się podzielić jakimś know-how związanym ze startami z wózka, jakie są błędy, czego unikać, na co zwracać uwagę?

Właśnie przeglądam magazyn RCSD i natknąłem się na plany wózka (strona 10): http://www.rcsoaringdigest.com/pdfs/RCSD-2016/RCSD-2016-09.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartK, dnia 01 Lip 2018 - 12:09, napisał:snapback.png

Cześć,

podłączam się do tematu.

Zastanawiam się nad zakupem wózka. Mam duży model i bardzo niewygodne i niebezpieczne jest startowanie z ręki. Czy możecie się podzielić jakimś know-how związanym ze startami z wózka, jakie są błędy, czego unikać, na co zwracać uwagę?

 

Właśnie przeglądam magazyn RCSD i natknąłem się na plany wózka (strona 10): http://www.rcsoaringdigest.com/pdfs/RCSD-2016/RCSD-2016-09.pdf

 

 

Już druga osoba w tym wątku to zrobiła: cytowanie danej osoby powinno prowadzić do odpowiedzi na pytanie tej osoby. Dlaczego cytujecie moje pytanie, a odpowiadacie na pytanie sprzed kilku postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Temat trochę już przykurzony, ale przedstawię moją wersję wózka startowego.

Oczywiście składanego bo miejsce w domu i samochodzie bezcenne ☺️. attachicon.gifDSC_0192.JPGattachicon.gifDSC_0219.JPGattachicon.gifDSC_0226.JPG

Ładna maszyna. A klapy nie dostają w d... podczas oderwania (to znaczy jak wchodzi na dodatnie kąty)? Jeśli to samoróbka to w jaki kąt celowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy są na 0 i raczej im to nie przeszkadza, a poderwanie na życzenie. W wózku kąt ⛡ na 0.

Tak sobie to wymyśliłem a inspiracji dostarczył wózek sprzedawany w wycinance z Andrychowa. Mi zależało na czymś składanym, a takiego nie było więc sobie sam wymyśliłem na bazie tamtego.Start z trawy nie jest problemem przy kołach fi 230 ale chciałbym je zmienić na lżejsze i może trochę mniejsze (tak fi 200)ale nie mam parcia bo rozpędza się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.