Jump to content

Oklejanie kadłuba Oratexem


wojt1125

Recommended Posts

Witam,

 

kończę właśnie kadłub do Lisa w skali 1:5 z zestawu Kit Oldgliders. Na stronie producenta znalazłem, że niektóre jego modele oklejane są folią Solartex - łącznie z kadłubem. Ja mam folię Oratex i zastanawiam się, czy okleić kadłub tą folia - zamiast laminować, szpachlować, malować... Metoda wydaje się dużo szybsza. Czy ktoś to testował i ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

 

post-1769-0-79425900-1524034415.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rzecz cała w tym, że po zalaminowaniu przodu cienka tkanina (44-50) nie szpachlować . Zostawić fakturę płótna . Reszta gładko.

Ponadto położenie Oratex na rozijalne powierzchnie to łatwizna. Nos był blaszano laminatowy

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że Twoje uwagi odnośnie szpachlowania/nie szpachlowania tkaniny dotyczą standardowej metody - tkanina+szpachla+lakier.

A sam Oratex na gołą balsę się sprawdzi, czy będzie to za mało odporne?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 Na stronie producenta znalazłem, że niektóre jego modele oklejane są folią Solartex - łącznie z kadłubem. Ja mam folię Oratex i zastanawiam się, czy okleić kadłub tą folia - zamiast laminować, szpachlować, malować... Metoda wydaje się dużo szybsza. Czy ktoś to testował i ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

Propunję szpachlowanie/malowanie. Tak jak piszesz, oklejanie szybsze, ale w tym drugim przypadku powierzchnia o wiele leszpa/mocniejsza/estetyczna. Moje modele tak robię i uważam, że efekt jest dobry a eksploatacja o wiele mniej uciążliwa.

Na zdjęciu moja Foka tak właśnie zrobiona.

post-2099-0-44115700-1525878585_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.