Jump to content

Graupner wyświetlacz


Aras 40
 Share

Recommended Posts

Witam kolegów mam. problem i Zarazem pytanie. Mianowicie mam rozbity wyświetlacz w graupnerze mx16 hott, czy ktoś z kolegów nie wie gdzie mogę yo ustrojstwa kupić?. Może ktoś ma na zbyciu wyświetlacz czy też aparaturę zepsutą co by można wyświetlacz odzyskać. Za info z góry dziękuję.

Podam mój numer tel w razie czego dzwonić 606784328.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na jakiś trop trafiłem

https://www.mikrocontroller.net/topic/220464

Gdzieś ktoś to kupił czyli się da.. Kwestia poszukania producenta. Takie same wyświetlacze podobno były w ładowarkach Ultro Duo graupnera.


Jaki jest gabaryt w mm


https://www.alibaba.com/showroom/12864-cog-lcd-display-fpc.html

 

To jest w rozmiarze tasme trzeba by przerobic

Link to comment
Share on other sites

Próbowałeś tzn. pisałeś do nich ?

Czy tylko patrzyłeś na stronie. ?

 

 

 

No to może odesłać do nich radio do naprawy. 

Tylko koszt będzie ok 300 zł 

 

Koszt używanego radia to koło 450 zł. 

Link to comment
Share on other sites

Tak ale naprawa plus przesyłki to mi się to będzie nie opłacać. To taniej i szybciej będzie kupić używkę u nas. Bo już za 550 widziałem u nas. A serwisowanie by mnie wyniosło jak Niemiec policzył około 700 zł

Jeszcze w piątek mam zadzwonić do takiego ogólnego serwisu aparatu do Warszawki. Pan powiedział że w tamtym roku miał 2 takie wyświetlacze a teraz akurat nie ma ale spróbuje coś załatwić. Mam wielką nadzieję że mu się uda.

Nigdy bym nie przypuszczał że może być z wyświetlaczem taki problem. Przecież każdemu może się zdarzyć takie nieszczęście.

Link to comment
Share on other sites

po symbolu.

DGL-0401B-3BHBTG-12864AR-BLF-B-A R:012010-05-10

wnioskuje że oryginalny wyświetlacz ma 128x64 pixeli z taśmą 26 pin ponoć siedzi w nim sterownik ST7565 wiec spróbował bym taki wyświetlacz.

Taśmę ze starego trzeba by połączyć z tą co jest przy tym LCD (troszkę precyzyjna zabawa) no i jeśli zadziała to obraz będziesz mieć negatywowy.

 

https://pl.aliexpress.com/item/26PIN-COG-12864-LCD-Screen-ST7565-Controller-Black-Background-White-Word/32879517193.html

Link to comment
Share on other sites

Cześć Damian no myślę że by była szansa. Zamówię 2 takie zobaczę co z tego wyniknie rozdzielczość jest 128x64 to by grało myślę że napięcie będzie to samo. Ja będzie git masz u mnie piwko.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie ciekawe jak podali jego wymiar bo widać na nim jakieś uszy montażowe. Nie wiemy czy wymiary są podane z uchwytami czy bez.

Po pracy rozglądnę się jeszcze za wyświetlaczami ale ciężko znaleźć LCD z 26 pionową taśmą w idealnym rozmiarze.

Link to comment
Share on other sites

cZyNo a mógłbyś mi podać meila na którego ty pisałeś? Ja dzwoniłem do serwisu w Neumunster i powiedzieli mi że nie przewidują wyświetlacza jako część zmienną. Może bym meila napisał tam gdzie ty piszesz może tam się coś uda.

Link to comment
Share on other sites

mail ze strony graupnera. service@graupner.de Może ja dostaje bo mam troche inny układ - latam na zawodach (i oni o tym i nie mam kiedy wysłac aparatury do serwisu, dlatego nie robia mi problemów.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.