Skocz do zawartości

Wrocław i okolice - Modele Giganty od 2m w górę.


spiderok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są ludzie z wrocławia lub okolic którzy mają lub chcieli mieć duże modele "giganty" ? 

 

Możemy się tutaj poznać, umówić na wspólne latanie, wymianę doświadczeń. 

 

Zapraszam do tematu i pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Są ludzie z wrocławia lub okolic którzy mają lub chcieli mieć duże modele "giganty" ? 

 

Możemy się tutaj poznać, umówić na wspólne latanie, wymianę doświadczeń. 

 

Zapraszam do tematu i pozdrawiam

Są :-) 

Mam motoszybowce, 2, 2,5 i 3 m. 

Mieszkam po zachodniej stronie Wrocławia. Miałem przerwę w lataniu, ale chcę w tym sezonie spróbować. Tylko nie wiem gdzie. Masz jakieś miejsca? O Brodzkiej każdy pewnie słyszał, ale na giganty to ona się nie nadaje. Raków - też podobno problem z wejściem, przepustki itp. Ograniczenie strefą CTR Wrocław też trzeba uwzględnić. Są jakieś lepsze miejsca?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie z wrocławia lub okolic którzy mają lub chcieli mieć duże modele "giganty" ? 

 

Możemy się tutaj poznać, umówić na wspólne latanie, wymianę doświadczeń. 

 

Zapraszam do tematu i pozdrawiam

 

... to chyba raczej umówić się na piwo, co by powspominać dawne czasy,  ;)  kiedy nie było tak restrykcyjnych przepisów, jak obecnie. :P  Takimi gigantami w mieście raczej nie polata (maluchami do 0,6kg wagi owszem), choć aktualne przepisy mówią, że w strefach CTR, ATZ można latać już modelami do 25kg i do 100m wysokości, ale poza granicą 6km od lotnisk (mimo, że jesteśmy nadal w granicach strefy CTR/ATZ!), z tym, że przy dużych modelach/dronach wybrany teren musi spełniać dodatkowe warunki (plus zgoda właściciela rzecz jasna):

 

 

5 podstawowych zasad latania dronem rekreacyjnie zgodnie z prawem:
  1. loty tylko w zasięgu wzroku;
  2. loty z dala od ludzi i pojazdów (minimum 30m w poziomie) oraz zabudowań (minimum 100m w poziomie) chyba, że dron waży mniej niż 600g;
  3. zakaz lotów (bez względu na wagę drona) nad portami morskimi i lotniczymi, kopalniami, ujęciami wody, wodociągami, oczyszczalniami ścieków, rurociągami paliwowymi, zaporami wodnymi i śluzami, a nawet liniami energetycznymi i telekomunikacyjnymi, poza tym nad bankami, elektrowniami, muzeami, archiwami państwowymi, obiektami i urządzeniami telekomunikacyjnymi, obiektami pocztowymi, telewizyjnymi i radiowymi;
  4. loty możliwe w stałych strukturach takich, jak CTR, P, R czy RMZ na zasadach opisanych niżej;
  5. loty możliwe w aktywnych elastycznych stukturach takich, jak ATZ, D, MATZ, ROL/EA, TRA na zasadach opisanych niżej;

Całość artykułu jest: TUTAJ

 

Zaznaczcie sobie na DroneRadar w waszym obszarze strefę CTR6KM i ATZ6KM (button w prawym, górnym rogu mapy do zaznaczania stref powietrznych) i spróbujcie czegoś poszukać poza fioletowym obszarem.

 

PS Raków i Brodzka są faktycznie poza strefami CTR, ATZ.

 

W sumie, niedaleko od was, latają chłopaki F3F (koło wsi Rusko - zaznaczyłem na mapie strzałką):

 

post-18069-0-42454300-1530545554_thumb.jpg

 

... może się do nich przykleicie? Wątek: TUTAJ Warto zajrzeć do tego tematu, bo jest tam również mowa o innych miejscach do latania w okolicach Wrocławia:

 

 

Cześć.

Pisałem już do Tomka na PW,że modelarze z Brodzkiej przenieśli się na "betony przy smrodżkiej".To jest miejsce ok. 2 km. dalej naprzeciw oczyszczalni ścieków przy ul. Janowickiej.Chłopaki mają swoja grupę na Facebooku i rzadko zaglądają na to forum.Najwięcej ludzi jest w niedzielę ok.11-12 godziny.Możesz tam podjechać i ponegocjować temat sędziowania MP w Szymanowie.

Pozdrawiam Wojtek.

 

P.S.Tylko zamiast tej wody zaproponuj jakiś inny zimny bardziej pieniący się złocisty napój :D

 

;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 aktualne przepisy mówią, że w strefach CTR, ATZ można latać już modelami do 25kg i do 100m wysokości, ale poza granicą 6km od lotnisk (mimo, że jesteśmy nadal w granicach strefy CTR/ATZ!), z tym, że przy dużych modelach/dronach wybrany teren musi spełniać dodatkowe warunki (plus zgoda właściciela rzecz jasna):

Dla pozostałych obszarów w obrębie CTR należy sobie załatwić warunki odbywania lotów. Kilka razy takie załatwiałem. Jak już są załatwione, wtedy telefon na wieżę lotniska przed i po sesji lotów. Teraz gdy powyżej 6 km od granicy lotniska można latać (niby do 100 m ale jest to nieegzekwowalne) nie przejmowałbym się tymi formalnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku "patyczak" jeszcze nie lot bo popsułeś śmigło :P;) 

Jeśli chodzi o Raków to jest to bardzo fajne miejsce. Trzeba przepustki to fakt ale za pieniądze które trzeba wydać (160 zł na rok) Jest w tym ubezpieczenie działające w całym kraju oprucz tego ziemia została wyrównana. Stoją tam tabliczki " Lotnisko modelarskie prosimy nie wjeżdżać" i jak na razie działa. I też dodatkowo jest opłacony człowiek który jeździ tam co 2 tygodnie i kosi trawę. Patrząc na to wszystko to naprawdę nie jest wygórowana kwota za lotnisko które mamy pod nosem i do tego ciągle przygotowaną.

 

Dodatkowo jest też Lotnisko w Drogoszowicach tak jak pisał Zbyszek. Jest to 50 km od wrocławia S8 w stronę warszawy. Na miejsce jedzie się 30 minut. Jest tam równy pas nie płaci się opłat lecz trawe musimy co jakiś czas kosić sami.

 

Robertus mógł byś napisać coś więcej o tym prywatnym lotnisku modelarskim koło oleśnicy jak i o tej ekipie ?

 

 

Suchy jeśli chodzi o przepisy to z całym szacunkiem dla prawilnych obywateli aleeee SRAM NA PRZEPISY w tym kraju jest ich za dużo i są zbyt zaostrzone. Dla  tych z rządu najlepiej jak byś zapier... pracował całymi dniami a prawie całą kasę im oddawał a sobie zostawiał tylko na chleb z masłem. Trzeba latać tak aby było bezpiecznie i tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem na myśli lotnisko w Drogoszowicach, ale sam bywam tam sporadycznie jako gość więc przez grzeczność nie chciałem coś chlapnąć nie na miejscu.

A co mogę powiedzieć? Lotnisko fajne, ekipa jeszcze fajniejsza. Cały dzień można latać w doborowym towarzystwie, czy to ESA szybowce, warbirdy, dla wszystkich jest miejsce.

Przy grilu czas szybko mija i ani człowiek się nie obejrzy to trzeba już zwijać manatki.

Tu na filmie trochę widać.

 

Tak, że... polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze lotnisko w Mirosławicach: https://www.google.pl/maps/@50.962557,16.772214,356m/data=!3m1!1e3

Ten wygolony prostokąt na północy lotniska to miejsce dla modelarzy.

Nie trzeba pozwoleń, nie trzeba nikogo informować - przyjeżdżasz i latasz.

Ja z Krzyków (okolice krzyckiej/skarbowców) jadę na to lotnisko około 20-25 minut.

 

Na miejscu wygląda to tak:

post-17980-0-49948700-1531382196_thumb.jpg

 

Na filmie z powietrza można zobaczyć okolicę:

 

Na meteo (odnośnie wiatru) sprawdzam lokalizacje sobótka i kąty wrocławskie i biorę średnią - najczęściej się sprawdza prognoza.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze lotnisko w Mirosławicach: https://www.google.pl/maps/@50.962557,16.772214,356m/data=!3m1!1e3

Ten wygolony prostokąt na północy lotniska to miejsce dla modelarzy.

Nie trzeba pozwoleń, nie trzeba nikogo informować - przyjeżdżasz i latasz.

Ja z Krzyków (okolice krzyckiej/skarbowców) jadę na to lotnisko około 20-25 minut.

 

Na miejscu wygląda to tak:

attachicon.gifpost-17980-0-74968200-1470607610.jpg

 

Na filmie z powietrza można zobaczyć okolicę:

 

Na meteo (odnośnie wiatru) sprawdzam lokalizacje sobótka i kąty wrocławskie i biorę średnią - najczęściej się sprawdza prognoza.

Dobrze wiedzieć, a jak jest z ruchem lotniczym, nie masz obaw albo czy nikt nie ma pretensji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam tam od 3 lat. Od nikogo nigdy nie słyszałem pretensji.

Czasami pojawiają się tam jeszcze dwaj koledzy, którzy koszą ten pas startowy.

Z ruchem lotniczym jak jest ładna pogoda na weekendy (a to jest mój najczęstszy przypadek) to czasami spadochroniarze na wyciągarkach i od czasu do czasu Cessna start/lądowanie.

Ale generalnie cicho i spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loty w takim miejscu ZAWSZE powinno sie zgłaszać. Bez względu czy ktos ma czy nie ma pretensji.

No ale może tak to jest zorganizowane, że lotnisko tego nie chce? Byłeś tam, latałeś? Może ktoś inny ma jakieś doświadczenia stamtąd z autopsji, niech się podzieli. Dla mnie też istniałyby obawy, dlatego pytałem o to Szymona, ale czekam też na inne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jest jakie jest. Potem przez takie sieroty latające bez pytania inni modelarze mają problemy...

Skoro jest wykoszone lądowisko dla modeli i są koledzy, którzy wielokrotnie korzystali z lotniska, to może nie nazywaj ich od razu sierotami, nie znając sytuacji w tym konkretnym miejscu. Może po prostu robią to za raz udzielonym przyzwoleniem kierownictwa i może nie trzeba bawić się za każdym razem w formalności. Dlatego proszę kogoś kto zna sprawę z autopsji o wypowiedź bez rzucania ogólników, że prawo jest jakie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwolenie kierownictwa wygląda dość słabo w porównaniu z prawem lotniczym obowiązującym w strefie na przykład kontrolowanej lotniska cywilnego. A jeszcze słabiej, jak odwiedzi cie policja ze strażą graniczną. Znam temat z autopsji, radzę dzwonić na wieżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle piszesz z perspektywy ogólnej, nie znając stosunków panujących w Mirosławicach. Sam też korzystałem z telefonu na wieżę i znam procedury. Czasem jednak może nie warto być bardziej papieskim od papieża. Póki się nie dowiemy jakie zwyczaje panują w Mirosławicach możemy się tak przerzucać argumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.