Jump to content

GAMA 2100


tytan12
 Share

Recommended Posts

Witam,mam taki problem z tym modelem.Nie mogę zmiksować klap z lotkami ;) .Nie wiem dlaczego lotki z klapami są połączone kablem Y :ph34r: ,aparatura Turnigy  tgy9x ,lotki wszystko mi chodzi jak potrzeba, oprócz klap.Jedna klapa chodzi  zgodnie z lotką a druga odwrotnie? co mnie zaskoczyło to układ serw do klap,a może tak ma być :( .Proszę o porady,z góry dziękuję,pozdrawiam.

 

post-453-0-56383400-1537354211_thumb.jpg

 

post-453-0-24498100-1537377107_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak chcesz miksować klapy z lotkami, to każde serwo musi być na osobnym kanale. Na Y mogą być połączone lotki, ale wtedy butterfya nie zmiksujesz, klapy też mogą być na Y, ale wtedy jedno serwo musi być zrewersowane fizyczni, ale nie ustawisz wtedy "wspomagania" lotek klapą.

Link to comment
Share on other sites

No, i co dalej.Dlaczego Chinczycy połączyli kabelkiem Y lotki z klapami :rolleyes: .Jak chcesz miksować klapy z lotkami, to każde serwo musi być na osobnym kanale. To to wiem,tylko nie wiem ,dlaczego te serwa do klap są wklejone w takiej konfiguracji.

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się że na forum też nikt tobie na to pytanie nie odpowie. Żeby uzyskać odpowiedź napisz do producenta, natomiast nie zmieni to w żaden sposób obecnego stanu rzeczy. Jeżeli model jest nowy z polskiego sklepu, to możesz próbować reklamować, choć nie bardzo wiem jak uzasadnić reklamację. Pozostaje kupić 4 przedłużki, albo przynajmniej 2 i wyprowadzić połączenie każdego serwa osobno.

Link to comment
Share on other sites

Oryginalne serwa z gamy kończą żywot zazwyczaj przy pierwszym mniej udanym lądowaniu. Polecam je wymienić na takie z metalową przekładnią. Wystarczające są TowerPro MG-90S lub MG-90D. Oczywiście każde osobnym kabelkiem do odbiornika.

A w nadajniku jakie masz oprogramowanie? Standardowe polecam wgrać OpenTx. Wtedy można ustawić wszystko jak się chce: krzywe, fazy lotu, różnicowość wychyleń.

A wracając do Gamy-model do nauki naprawdę wart swojej ceny.

Pozdrawiam i życzę udanych lądowań

Link to comment
Share on other sites

Nie pokazałeś jak umieszczone są serwa lotek na każdym skrzydle.

Jeżeli na każdym skrzydle jego serwa są połączone kablem Y to serwo klapy i lotki musi być zamontowane w te samą stronę, aby lotka i klapa wychylały się tak samo.

post-8532-0-71276500-1537370581_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dlaczego Chinczycy połączyli kabelkiem Y lotki z klapami

To bardzo częsta konfiguracja i w zasadzie w niczym nie przeszkadza/nie ogranicza - rozumiem że nie klapy z lotkami są połączone tylko klapy są na Y a lotki niezależnie - jeśli tak to wszystko OK. Jeśli nie to trzeba by rozdzielić lotki by były na niezależnych kanałach a klapy na Y jak najbardziej mogą zostać...

B.rzadko używa się całej krawędzi jako lotki (przynajmniej w piance typu gamma)

Do wszystkich innych zastosowań klapy na Y jak najbardziej się nadają. Można na tym ustawić: camber, reflex, snapflap, crow(motylka) i oczywiście klapy - nie wiem co by Ci jeszcze było potrzebne do latania ;-). Tego przynajmniej ja używam i w sumie nie wiem co można by więcej ustawić. Może któryś z kolegów bardziej zaawansowanych podpowie co jest jeszcze potrzebne do piankolota 2,1m?

Link to comment
Share on other sites

Więc,jeszcze raz.Z każdego skrzydła wychodzi kabelek Y,który łączy klapę i lotkę i jest podpięty do kanału 1,z drugiego skrzydła do kanału 6,też tak samo,ale na prawym skrzydle lotka pracuje z klapą w jedną stronę,a na lewym klapa idzie odwrotnie niż lotka :( .żeby było śmieszniej serwa od klap,są wg.mnie odwrotnie zamocowane,a może się mylę ;) .Zdjęcie powyżej.

Link to comment
Share on other sites

Witek
Nie komplikuj już sobie życia tymi kabelkami ,,Y,, weź podłącz każde serwo na osobny kanał, zrób rewersy na aparaturze i powinno wszystko hulać.
No chyba że ogranicza Cię ilość kanałów w aparaturze to zmienia postać rzeczy. Wtedy tak jak pisał Piotrek lotki na ,,Y,, 
Jest jeszcze jedno wyjście,wystarczy jedno serwo od klapy przełożyć odwrotnie i po kłopocie , warunek 7 kanałów musisz mieć jeśli będzie wszystko osobno.
Nie wiedzieć czemu Pelikan zrobił montaż serw w ten sposób ale to nie problem.

Link to comment
Share on other sites

Jakby były symetrycznie zamocowane to podłączając do jednego kanału działały by naprzemiennie jak lotki, a mają działać symetrycznie, dlatego jedno jest odwrócone. Mam nadzieję że rozumiesz, bo wyszło trochę masło maślane ;)

 

A jak masz tgy9x z fabrycznym softem to zmień na er9x, bo fabryczne jest faktycznie mało intuicyjne i zrozumiałe. Przy er9x będziesz mixolwał jak DJ na dyskotece, przy fabrycznym trzeba cierpliwości ;).

Link to comment
Share on other sites

Serwa na klapach są zamontowane tak, aby można było je podłączyć na kablu Y do jednego kanału, a lotki osobno każda na innym kanale..

Jeżeli jednak chcesz aby lotki i klapy działały razem na całym spływie tak jak napisałeś wcześniej to serwa klap muszą być zorientowane  tak jak serwo lotki, a zatem serwo klapy na jednym skrzydle musisz przełożyć. Wtedy jedno skrzydło podłączasz na jednym kanale, a drugie skrzydło na innym kanale.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.