Skocz do zawartości

Złóż podpis dla klimatu


GepettoPL

Rekomendowane odpowiedzi

Co powien czas pojawiają się apele, aby kogoś wspomóc w chorobie.

 

Wspomóżmy również nasze środowisko. Jak to zrobić? Bardzo prosto.

Wystarczy, że na stronie http://podpisdlaklimatu.vattenfall.pl/ podamy swoje imie i nazwisko. Nie jest to żadna akcja reklamowa mająca na celu promowanie jakichś usług czy produktów. Ja również nie czerpię z tego żadnych korzyści materialnych.

 

Zachęcam do udziału w akcji. To nic nie kosztuje, nie zajmie nam więcej jak kilka i minut, a przede wszystkim ma na celu dobro środowiska.

Wiecej informacji o tej akcji znajdziecie na w/w stronach. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Moim zdaniem to trochę ściema z tym wpływem człowieka na klimat. Kilka tysięcy lat temu temperatura na ziemi była średnio o 2,5 stopnia wyższa niż obecnie (potwierdzone badaniem lodowców na Antarktydzie) i ocieplenie które ma teraz miejsce jest w większym stopniu wywołane zwiększoną aktywnością słońca, która swoje apogeum będzie mieć w 2012 roku niż działalnością człowieka. W końcu jak można twierdzić, że CO2 szkodzi środowisku, skoro rośliny potrzebują go do oddychania...? Wystarczy poczytać w internecie dokumenty tworzone przez naukowców z różnych ośrodków naukowych, aby przekonać się jak wielu z nich (ponad 19 tyś) sprzeciwia się twierdzeniom prezentowanym w mediach i filmach takich jak An Inconvenient Truth (niestety większość materiałów jest w języku angielskim i może dlatego mało są znane w Polsce)

 

Oczywiście nie mam nic przeciwko ochronie środowiska i podpisuję się pod nią rękami i nogami (podoba mi się pomysł na społeczeństwo na wzór projektu venus), ale nie pod aktami skierowanymi przeciwko człowiekowi takich jak plan AGENDA 21, w którym człowiek i jego prawa są mniejsze niż przydrożnego kamienia. Nie podobają mi się pomysły w nim zawarte takie jak: przesiedlenia ludności do mega miast aby "za wszelką cenę chronić naturę i ograniczyć wpływ człowieka na nią" oraz zmniejszenie liczby ludności świata do 500 milionów poprzez wywołanie kryzysów i głodu w krajach 3-go świata, używanie żywności jako broni itp. Myślę, że w drodze jednoczenia się państw w ogólnoświatowy organizm (i w efekcie zanik wojen w perspektywie kilkudziesięciu lat), zagrożenie dla klimatu ziemi jest w tej chwili wykorzystywane jako kolejne narzędzie służące zastraszaniu ludzi i wyciągnięcia z ich kieszeni ostatniego grosza "na ratowanie matki ziemi".

 

Wszystko ładnie pięknie, ale może najpierw zrobić coś z gigantami energetycznymi (branża naftowa), aby odblokować wykupione przez nich patenty na odnawialną energię... to przez ich wpływy nie mamy jeszcze na drogach samochodów na wodór.

 

Szukajcie na youtube filmów o klimacie i sami wyróbcie sobie opinię :-) polecam też filmy "esoteric agenda" i "zeitgeist addendum" i wywiady z Jacque'em Fresco.

 

P.S. przypominam, że w Polsce ponad 95% energii uzyskiwanej jest poprzez spalanie paliw kopalnych, opłata za emisję CO2 to wzrost ceny energii o 30-100% :-) a elektrowni atomowych nie postawimy nawet i w 20 lat ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć, że wybuch jednego wulkanu na Krakatau (chyba pisze to nazwę niepoprawnie ) na 2 lata zmniejszył temperaturę ziemi wywołując sławetne mrozy i głód w nie tak odległych czasach 17 cz y18 wieku. ( Dla dociekliwych do poszukania kiedy to dokładanie było).

Wulkan wyrzucił wciągu jednej erupcji tyle zanieczyszczeń, ile człowiek nie wyprodukuje w ciągu kilkudziesięciu lat. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie kosztuje. Lepiej nie będzie a może być gorzej. Lepiej dmuchać na zimne :)

 

Opłaty za CO2 zapłacimy wszyscy ;p a czy może być gorzej to ciężko przewidzieć, ale po tym jak dolar zdrożał o 25% w ciągu miesiąca, wszystko jest możliwe, łącznie z III wojną światową, kryzysem energetycznym i atakiem obcych na ziemię ;-)

 

chomiq, nie możesz zrobić nic z tym o czym piszesz, a posadzone drzewko z pewnością Ci nie zaszkodzi ;)

 

Jak każdy będzie mówił, że nic nie można z tym zrobić, to tak będzie... a drzewko to chętnie zasadzę, a nawet dwa :-)

 

P.S. ja oszczędzam energię (i tym samym spalanie paliw kopalnych czyli emisję CO2) m.in. poprzez wymianę żarówek na energooszczędne, komputera stacjonarnego na laptopa, skręcanie kaloryferów gdy wyjeżdżam, zgaszanie światła gdy wychodzę z pokoju, używanie prysznica zamiast wanny, używanie toreb wielorazowego użytku itp.

 

Jak ktoś chce szybko ograniczyć emisją CO2 to najlepiej zostać wegetarianinem, bo 19% CO2 emitowanego do atmosfery jest przez bydło i proces jego przetwarzania na mięso do celów spożywczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

 

Mam do was poważny apel. Moim celem jest ochrona środowiska naturalnego. Ponieważ człowiek jest głównym trucicielem tej planety (której wszak w posiadanie nie objął, a jedynie samozwańczo gospodarzyć nieudolnie zaczął), należy zrobić wszystko co w naszej mocy aby szkodliwej działalności zaprzestać! I tutaj następuje moja gorąca prośba:

Przestańmy się rozmnażać!

 

:lol:

 

 

A teraz troszkę bardziej serio to, ja tylko czekam na takie ogłoszenie jak powyższe. Naprawdę mam wrażenie, że ludziska zabierają się do ochrony środowiska, troszkę od tylnej strony... A im dłużej drążę temat, tym większe mam wrażenie, że cała ekologia* to jedna wielka marketingowa papka, dzięki której zapewnia się popyt na wszelakie "ekologiczne" serki, pojazdy na etanol, reklamówki, butelki etc. Nie lubię jak ktoś robi ze mnie głupka, więc medialnej ekologii* mówię zdecydowane nie. Oczywiście nie zamierzam całkowicie olać problemu, nie zniosę jednak jak ktoś będzie ze mnie robił głupka, wmawiając mi, że jeżdżąc pojazdami na etanol ocalę ginące gatunki.

 

 

*no właśnie czemu ekologia? Całe życie wydawało mi się, że nauka o ochronie środowiska to sozologia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*no właśnie czemu ekologia?
wikipedia i zobaczysz dlaczego ;) łatwiej jej podpiąć nasz wpływ na środowisko pod hasłem ekologi. Swoja drogą po to rozum mamy żeby wiedzieć na co zwracać uwagę w kontekście ochrony naszej planety, a im częściej ludzie są uświadamiani o problemach tym lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wikipedia i zobaczysz dlaczego ;) łatwiej jej podpiąć nasz wpływ na środowisko pod hasłem ekologi. Swoja drogą po to rozum mamy żeby wiedzieć na co zwracać uwagę w kontekście ochrony naszej planety, a im częściej ludzie są uświadamiani o problemach tym lepiej.

 

wiki mi mało powiedziała, na temat podpięcia ekologii pod ochronę środowiska... Nauka o ochronie środowiska to sozologia i tyle...

 

A co do uświadamianie ludzi...

Jestem jak najbardziej za. Problem pojawia się wtedy kiedy ktoś pod za pomocą wspaniałych "ekologicznych i naturalnych" haseł wciska kit, którego głównym celem jest wyciągnięcie pieniędzy od klienteli, lub podbicie sobie poparcia społecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała roczna produkcja CO2 przez czlowieka (przemysł, samochody itd). to aż... 7% ogólnej rocznej emisji CO2 do atmosfery. Obawiam się, że jeden Ocean, choby tylko Indyjski emituje więcej CO2 rocznie, niż cały przemysł przez kilka lat.

Jak wspomniano - jedna, solidna erupcja wulkanu cofa wszystkie pomysły ekologów o kilkanasćie lat. Co do Krakatau (1883), to wystąpiła wtedy mała zima nuklearna, a wskutek zmian klimatycznych na całym świecie przez kilka lat wystepowały klęski głodu. Czytałem nawet analizy, że ta erupcja przyczyniła się do zmian rewolucyjnych w Europie, a jej konsekwencją była IWŚ. :wink:

Prawda (niewygodna dla pseudoekologów) jest taka, że "Matka Ziemia" przeżywała o wiele większe klęski niż kilku homosapiens w dymiących bryczkach.

Mamy spóźnioną epokę lodowcową. Wielu naukowców uważa, że dzisiejsze zmiany klimatyczne wcale nie są wynikiem dzisiejszego wpływu człowieka na środowisko (btw - w całym XIXw. zanieczyszczeń było duuuużo więcej). Lecz naturalnymi okresowymi zmianami jakie przechodzi nasza planeta.

Ale w końcu marketing to sztuka nakłaniania ludzi do płącenia za coś, co nie jest im potrzebne... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona środowiska to nie tylko emisja CO2. Wystarczy pójść gdziekolwiek na spacer, czy na grzyby i nie ma opcji żeby nie spotkać butelek i worków. A temu łatwo zaprzestać.

wiki mi mało powiedziała, na temat podpięcia ekologii pod ochronę środowiska... Nauka o ochronie środowiska to sozologia i tyle...
masz racje : sozologia i tyle, ale przez sformułowanie "(...)zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami, a ich środowiskiem(...)" pojęcie ekologi się tak rozpowszechniło, jako nasz wpływ na matkę naturę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powyżej przedstawili pogląd zbieżny z moim, że ekologia to wielki biznes i nic poza tym. No bo jak wytłumaczyć fakt, że robiąc zakupy w markecie dostawałem ile tylko chciałem torebek foliowych za darmo a teraz zamiast nich muszę KUPIĆ za 60gr. również foliową torbę ale "ekologiczną" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powyżej przedstawili pogląd zbieżny z moim, że ekologia to wielki biznes i nic poza tym. No bo jak wytłumaczyć fakt, że robiąc zakupy w markecie dostawałem ile tylko chciałem torebek foliowych za darmo a teraz zamiast nich muszę KUPIĆ za 60gr. również foliową torbę ale "ekologiczną" ?

 

Żeby tylko :? Teraz w każdym zieleniaku wisi kartka "Wspieramy Ekologię - torby jednorazowe 10gr". I nie ma innej alternatywy jak jednak tę torbę kupić, bo przecież nie zatargasz zakupów do domu pod pachami. Jak były za darmo, bynajmniej nie wiele osób brało więcej toreb niż potrzebowało. Problemem jest utylizacja, a tym w Polsce mało kto się zajmuje "bo siem nie oplaci". Skoro się i tak nie opłaca, a ludzie nie będą brać mniej toreb niż już biorą (poproście o papierową torbę (za dużo lasów mamy) w markecie... na pewno dostaniecie... :roll: :wink: ), to niech przynajmniej za to płacą. Po jaką cholerę taki market. ma płacić za reklamówki - niech klienci płacą. Byle w ładne hasło to opakować.

Bissnes is Bissnes.

 

BTW - wiedzieliście, że areał plantacji "ekologicznego" rzepaku, potrzebnego do wyprodukowania 1 tony "biopaliwa" produkuje 2 razy więcej metanu (30 razy szkodliwszy dla klimatu i środowiska niż CO2) niż powstaje CO2 z 1t spalonej benzyny w samochodach?

Ekologia Żondzi... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała roczna produkcja CO2 przez czlowieka (przemysł, samochody itd). to aż... 7% ogólnej rocznej emisji CO2 do atmosfery. Obawiam się, że jeden Ocean, choby tylko Indyjski emituje więcej CO2 rocznie, niż cały przemysł przez kilka lat.

To prawda. Proponuję artykuł choćby z (jak najbardziej fachowego) serwisu www.cire.pl

http://www.cire.pl/pdf.php?plik=/pliki/2/2%20artywielkklam.pdf

Oczywiście, że sadzenie drzew, niekorzystanie z foliowych torebek itp jest wskazane i godne pochwały. Trzeba jednak pamiętać, że całe zamieszanie z CO2, handlem uprawnieniami na owo CO2, przydziałami, które np ograniczają produkcję pewnych krajów i podnoszą ceny, to wyłącznie polityka i to niezbyt czysta.

A czy wiecie, że produkcja energii z biomasy (drzew, wytłoków, trocin, słomy, gliceryny itp) nie wymaga zezwoleń na CO2? Czyli gdybym miał elektrownię na drzewo to nie potrzebowałbym tych zezwoleń, ale czy przestałbym emitować CO2? Nie. A na dodatek emitowałbym kupę innego świństwa np dioksyny. Czujecie: wycinam drzewa asymilujące CO2 i palę je a nie potrzebuję zezwolenia. Inna sprawa jest taka, że duża część biomasy, która mogłaby zgnić na polu i zasilić ją naturalnie w minerały zostanie spalona. Zamiast tego, na pole wysypiemy nawozy z worków.

Niestety świat powoli ale skutecznie zmierza w kierunku wizji orwellowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tego wątku myślałem, że większość osób będzie jak najbardziej bronić ekologii, tej negatywnej wytworzonej przez zachłanne korporacje i instytucje żerujące na niedoinformowanych ludziach...

 

Okazało się, że większość myśli samodzielnie i wyrabia swoje zdanie nie tylko poprzez papkę jaką serwuje nam od dawna telewizja. Bardzo mnie to cieszy, do tego stopnia że jestem w stanie pozytywnie spojrzeć w przyszłość i na sprawę prawdziwej ekologii wynikającej z troski o własne otoczenie a nie z żądzy pieniądza i władzy :-)

 

I potwierdza się, to co od pewnego czasu się słyszy, że internet najlepszym niezależnym źródłem informacji jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Chomiq !!

Naturalnie ze z tym ocieplaniem sie Ziemi to sciema !

Idzie epoka lodowcowa a ci nam co innego chca wciskac ....Jakby ktos przyjrzal sie wykresowi temperatur na Ziemi w ciagu ubieglych milionow lat, to stwierdzi ze nastepna Epoka Lodowcowa nadchodzi ...oczywiscie nie pojutrze :D

Ci co nas tak mamia powinni pozatykac Wulkany a krowom :ass: ...i wtedy wiecej zrobia dobrego niz to co robia do tej pory (wyciaganie forsy z naszych kieszeni )....

 

PS: kilkadziesiat lat temu posadzilem drzewko w Katowicach -mysle ze do tego czasu wyprodukowalo juz odpowiednia ilosc tlenu ... polepszajac nasze srodowisko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.