Skocz do zawartości

RELACJA ULTIMATE 1500mm, 30cc


Rekomendowane odpowiedzi

Nic się nie dzieje, ja tam lubię dłubaninę , tylko o korekty będę pytał , a przy okazji zostanie wychwycone wszystko co nie pasuje :).

To teraz pytanie, pogłębić wycięcie we wrędze? wtedy będzie głębsze niż w dwóch pozostałych wręgach , czy pogłębić wycięcie w elemencie ze zdjęcia?

Mi różnicy nie robi które wycięcie pogłębię :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze wypociny.

2ba8df40cf884b71.jpg

 

Wygięty bok  dobrze wygląda :), ale nie jest az tak wygięty aby to był jakiś problem z montażem, taka wartośc jaka jest potrzebna do zaokrąglenia tego boku nie stawia żadnego oporu, na tak długim elemencie takie wygięcie to tyle co nic.

Nie moczyłem sklejki bo uznałem że nie ma takiej potrzeby, składa sie pięknie.

 

Sławku ja zamawiając model doskonale wiedziałem że to prototyp i zabrałem się za budowę ze świadomością że nie to że trzeba będzie coś podpiłować tylko że trzeba będzie coś przerobić , dorobić itp.

Radość i zabawa jest ogromna, nie mogę się oderwać od układanki .

 

Wyłapałem następne przeoczenie :)

Piąta wręga , (ostatnia z zamontowanych na zdjęciu) nie ma dolnego wypustu z jednej strony :).

Chyba wytnę balsowe wzmocnienia o przekroju trójkąta i wkleję je po obu stronach wręgi , wzmacniając połączenie wręgi z bokiem kadłuba, takie rozwiązanie chyba wystarczy, jeśli nie to wytnę nową wręgę.

Napisz jak to przeskoczyć,  tylko wzmocnić? czy wyciąć nową wręgę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zgadza się, nie ma. Znalazłem to na formatkach. Mówiąc brzydko- olej to. Wypusty są tylko jako pomoce montażowe. Wklej wręgę i tyle. Reszta podłużnic i tak Ci wyznaczy z automatu położenie tej wręgi.

 

Nie zapomnij o półkach na odbiornik, serwa itp. Potem nie zamontujesz tego.

 

Aaa, i doklej końcówki boczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wypusty pasują do siebie. Wykreślanie tego po łuku było bardzo  męczące ale znalazłem jak widać na to sposób. Rozochociłeś mnie tą relacją. Mam chęć na jeden model ale nie na ten. Złe jest to że coraz częściej o nim myślę.Póki co inne próbne rzeczy mam na tapecie, jedna skończona dziś, druga w formie eksperymentalnej która mi dała popalić.

post-20633-0-65990100-1543181454_thumb.jpg

post-20633-0-82985500-1543181517_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie następnym etapem będzie odnalezienie półek, bo na razie nie ma wiele do demontażu aby je zamontować.

A pochwal się na jaki model masz chęć?


Sławek mam problem.

W obrazie trójwymiarowym modelu nie mam nic pomiędzy trzecią a czwartą wręgą, i pomiędzy czwartą i piąta wręgą.

Chodzi mi o półeczki czy coś takiego, we wręgach są wycięcia na wypusty więc coś tam ma być, ale w obrazie modelu nic pomiędzy tymi wręgami nie ma, po za tym np 4 wręga inaczej wygląda w programie a inaczej w realu ale to opanowałem.

Natomiast jak porozbieram model w programie to pomiędzy 3 a 4 wręgą i pomiędzy 4 a 5 wręgą nie ma nic, a cos tam powinno być.

Da się to rozszyfrować ale trochę to potrwa, jak byś miał żuty co jak i gdzie układał bym kadłub z marszu, bez szukania i dopasowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławek , zdjęcia bardzo pomogły , jak mówiłem ze zdjęciami poleciałem z pułkami z marszu.

Ale pytań ciąg dalszy :).

1 Boki kadłuba nie mają dolnego otworu na wypust przedostatniej wręgi , otwór wyznaczyłem ale jeszcze nie wycinany bo wolę zapytać czy to przeoczenie?.

2 Nie mogę znaleźć dolnego elementu jednej półeczki na serwo, chodzi o to dolne wzmocnienie, jednej sztuki tak jak by nie było , jest opcja że gdzieś to jest tylko ja po dzisiejszym dniu trochę nieprzytomny jestem i ciężko mi myślenie przychodzi, ale jak faktycznie nie ma to wole od razu narysować i dociąć niż szukać i nie znaleźć.

3 I jeszcze mam prośbę , w obrazie 3D brakuje części, poratujesz takimi zdjęciami jak wyżej? :)

Chodzi o przestrzeń pomiędzy 2 a 3 wręgą ale bliżej 3 wręgi, w dole kadłuba są wycięcia na coś , tak jak by na jakies wypusty, to samo w trzeciej wrędze na tej samej wysokości, czyli w dole kadłuba , są wycięcia na coś, ale w programie w tym miejscu jest pusto , nie ma ani elementów ani wycięć , jest tam pusta przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może brakować kilku otworów. Gdybym robił ten model to poprawiałbym formatki na bieżąco. Musisz zamieszczać zdjęcia rzeczy o które pytasz bo trudno mi stwierdzić czego rzecz dotyczy. Takich screnów ze sketchupa nie będzie bo darmowa licencja mi się skończyła. Domyślam się że pytałeś o mocowanie nakrętek kłowych mocowania płatów dolnych do kadłuba. Nie mam rysunku 3d, mogę go ewentualnie zrobić koło środy. Spójrz na screeny  i elementy w zielonych kwadratach.

Elementy półek są wszystkie. Zaznaczone na czerwono.

 

Nie wszystko mam na laptopie a w blaszaku dosłownie zapalił mi się zasilacz i mam go uziemionego do końca tygodnia i nie mam jak z niego skopiować plików.

post-20633-0-79076500-1543256450_thumb.jpg

post-20633-0-40301100-1543256467_thumb.jpg

post-20633-0-08166100-1543256507_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden to powinien być wypust i jest, drugi to powinien  być wpust na głębokość 1,5mm.  Tak to jest jak się nie robi samemu optymalizacji własnego projektu. Wytnij zamiast wypustu szczelinę o głębokości 1,5mm. To nie są wypusty ot tak dla śmiechu tylko zamki ustalające wzajemne położenie boczków kadłuba.

 

Jeszcze raz zaznaczam: doklej końcówki kadłuba, boczki i podłużnice muszą być w całości przy klejeniu i próbnym montazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.