Skocz do zawartości

RELACJA ULTIMATE 1500mm, 30cc


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja co prawda odsprzedałem model koledze który się na niego napalił ale z grubsza pamiętam jak był skonstruowany bez patrzenia na model.

Napęd steru kierunku jest standardowo rozwiązany , serwo steru kierunku w kadłubie ma swoje miejsce a napęd steru jest za pośrednictwem linek.

Czyli dźwignia na serwo do dźwigni snapy , ze snapów biegną linki do dźwigni steru kierunku , na końcu kadłuba w dolnej jego części są podłużne wycięcia przez które linki wychodzą z kadłuba i biegną do dźwigni steru kierunku.

Trochę inaczej jest rozwiązany napęd sterów wysokości bo za pomocą długich stalowych popychaczy ale napęd sterów wysokości jest gdzieś w temacie udokumentowany na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Post pod postem, przepraszam.

Czy ktoś posiada rysunki przedniego podwozia i baldachimu ?
Górny płat w końcu oklejony :) więc można montować dalej :)

Zupełnym nawiasem jak by przypadkiem jeszcze kogoś to interesowało ;) serwa do lotek jakie (na razie teoretycznie) mogą pasować to Kingmax KM5521MDHV i/lub KM5325MDHV. Problem w tym, że jest (przynajmniej teraz) wielki problem z ich zdobyciem.
Znalazłem taką stronę: www.jxservo.cz , na razie po wysłaniu 5 maili dostałem odpowiedz, że da się kupić te serwa i teraz od 3 maili proszę aby je jednak sprzedali ;) Może się uda ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to podwozie robiłem z rzutów z pliku 2D.

Ogólnie wyglądało nieźle bo było fajnie wyprofilowane do tyłu , ale ono jest za niskie ,nawet wspominałem że wyślę ci to moje podwozie gdzie zerżnąłem z widoku wszystkie proporcje i wymiary, no ale model odsprzedałem koledze i poszedł z tym podwoziem.

Ale gdyby było dobre to bym się go nie pozbywał , z tym podwoziem śmigło 16 cali ledwie się mieściło , jakoś by to było jak byś zawsze lądował na 3 punkty .

Do tego modelu trzeba zrobić podwozie takie jak w pliku 2D ale zrobić je wyższe z 40-50mm.

Tylko nie wiem czy Sławek dał ci ten plik bo w nim jest cały tartak gotowy pod laser, ja ten plik posiadam ale z oczywistych względów nie ma na niego opcji.

Ogólnie pozmieniały mi się plany i zamieniłem projekt ultimate na extrę 2,7m, po skończeniu projektu w planie jest zaprzestanie budowania a chcę się zająć lataniem i ćwiczeniem pilotażu,  ale bo to wiadomo co mi do łba strzeli za jakiś czas? może jeszcze kiedyś postanowię zbudować ten model.

W zasadzie to uznaję tylko modele z pełną dokumentacją i tylko takimi się bawię , model ultimate jest bardzo skomplikowany ale instrukcja w postaci pliku 3D jest tak dobra że każdy ten model poskłada , to mając wszystko jak na tacy i dokumentację i kopyta , może być tak że jeszcze mi się kiedyś zamarzy taki model.

Mnie ten model bardzo interesuje bo chciał bym zobaczyć jak lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z plików jakie mam nie mam rzutów z podwoziem, dostałem od Sławka tylko pliki wycinania i złożenie 3D, ale tam nie ma ani podwozia ani baldachimu .... prosiłem o podesłanie ... ale się nie doprosiłem ;)
Trudno, będzie improwizacja.
(serwa w drodze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.03.2021 o 16:46, bluuu napisał:

z plików jakie mam nie mam rzutów z podwoziem, dostałem od Sławka tylko pliki wycinania i złożenie 3D, ale tam nie ma ani podwozia ani baldachimu .... prosiłem o podesłanie ... ale się nie doprosiłem ;)
Trudno, będzie improwizacja.
(serwa w drodze)

 

Kogo prosiłeś i kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku - serwa (KM5521MDHV) dojechały i pasują bardzo dobrze (wysokość odpowiednia).
Teraz do zrobienia popychacze.
Kolejny krok to silnik i regulator. Jak kiedyś tam wspomniałem, będzie to wersja elektryczna, silnik Dualsky XM5050EA, śmigło 16x10, 6S (jeszcze muszę przemyśleć kwestie regulatora.
W tzw. międzyczasie mogę pomyśleć nad maską, podwoziem, laminatem kabinki i ... baldachimem.
I tu zaczyna mi się problem ... domowe warunki nie pozwolą mi wykonać prac w metalu ... czy ktoś z kolegów mógłby w tym temacie pomóc ?

km5521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej ani elementy pylonu ani podwozia nie zostały narysowane.  Poniżej pole robocze podczas rysowania na którym nie widać obu elementów a to był główny plik w którym rysowałem model. Zadziwające: jak mi się chciało to rysować, kompletnie bez sensu....

ultimate obrysowanie1500 14 grudzienj2016.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie ma problemu. Coś się namaluje i zrobi.
Nie wiem co Ci zawinił ten model ale już któryś raz mówisz, "że bez sensu", "jak się chciało ..." itp.
Jak dla mnie kawał świetnej roboty i powoli ale model dokończe.
Jak będzie okazja to porobię w końcu jakieś fotki co by nie było, że udaję, że robie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego , teraźniejszego, punktu widzenia gdybym miał to wszystko rysować jeszcze raz to bym nie rysował. Może jak bym mieszkał w rodzinnym mieście to i owszem- tam jest gdzie latać. Dobrze że chociaż inni są zadowoleni. Udostępnił bym pliki wszystkich model za jakieś symboliczne donaty ale wiem jak to się zakończy- na jakichś "rapidszerach" albo innych tego typu stronkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak by kogoś to interesowało ... to nie odpuszczam :)
Jest silnik, śmigło i regulator. W związku z tym ... czy ktoś zna wymiar jak daleko od "domku" powinno zaczynać się śmigło ?

ultimate_wymiar.png.9ee8ff7564a458ec38a5d9ae527e12a5.png

Muszę wiedzieć jakie dystanse powinienem założyć do montażu silnika. Druga kwestia, czy ktoś ma jeszcze formę lub projekt na owiewkę silnika ?

 

Z kronikarskiego obowiązku: Regulator 60A Foxy, Silnik Dualsky XM5050EA-9, śmigło 15x10, zasilanie z 5S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bluuu napisał:

Druga kwestia, czy ktoś ma jeszcze formę lub projekt na owiewkę silnika ?

Ja mam i projekt i gotowe kopyto.

Projekt mogę ci podesłać tylko muszę go odszukać , nawet nie wiem w którym jest komputerze.

Gotowe kopyto niby sprzedałem razem z modelem ale do dzis u mnie ta forma leży , więc mógł bym zapytac kolegi który to kupił czy zgodzi się ci go wypożyczyć i wysłać, jak nie będzie miał nic przeciwko to mógł bym ci go wysłać pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate to bardzo fajny i udany samolot. Jak dobrze rozumiem to ten projekt nie doszedł do finalnego skutku? Mam na myśli pracę Sławka? a temat dotyczy prototypu? Jeśli dobrze zrozumiałem to szkoda bo sam bym się pokusił na taki tartak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.12.2021 o 02:22, mar_io napisał:

Jak dobrze rozumiem to ten projekt nie doszedł do finalnego skutku? Mam na myśli pracę Sławka? a temat dotyczy prototypu?

Model jest zaprojektowany od początku do końca , jak pamiętam to jakies drobiazgi wyszły w czasie budowy które są bez znaczenia i do ogarnięcia we własnym zakresie.

Prawdopodobnie Sławek odsprzedaje pliki na własny użytek, jedynie co nie jest skończone w tym modelu to brakuje maski bo Sławek jej nie narysował , ale dzięki uprzejmości Przemka forma maski do tego modelu powstała, co prawda w pliku do wydruku we własnym zakresie ale za to jest fajna i zadziorna z wyglądu, a ja wydrukowałem  jedną sztukę tego kopyta tej maski , nawet dzis powinna być u Adama , tak że model jest kompletny.

Model jest skomplikowany jak cholera , ale budujący dostaje plik 3D taką wizualizację , gdzie można na ekranie porozbierać ten model na pojedyncze części , obejrzeć każdą część z każdej strony , no coś wspaniałego, a z taka instrukcją to najbardziej skomplikowany model staje się banalny w budowie.

Jedyna niewiadoma to jak ten model lata , ja go niby zbudowałem cały i był gotowy do montażu wyposażenia , i nieźle wyszedł , ale kolega się na niego napalił i poprosił o odsprzedanie mu tego modelu , a że mi chodził po głowie model 2,7m więc sprzedałem ultimate i środki przeznaczyłem na extrę 2,7m.

Ale do dziś model się nie wzbił w powietrze i do dzis się nie doczekał wyposażenia , więc jak lata to nie wiem , ale pewnie fajnie jak to ultimate:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.