Skocz do zawartości

Budowa B2 Spirit


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ster wysokości jest prosty? Nie ma żadnego profilu?

Ja już pasuje. To nie mój samolot i nie ja go będę wyważał. :)

 

Raven75 daruj sobie te uszczypliwości bo mylisz się w wielu miejscach i nie masz racji.

Nie podałeś mu SC tak jak wahadełko może pokazać żyłę wodną a nie SC. 

 

Do każdego tego typu modelu należy podejść indywidualnie i każda stała informacja o SC jest bzdurą. Pozostaje tylko sposób podany przeze mnie wcześniej czyli wstępne obliczenie i rzucanie, rzucanie, rzucanie .........

Podawanie w tym przypadku przykładów z rcgrup mija się z celem bo model polego nie jest repliką a tylko wyrobem b2podobnym. Parametry wcale nie muszą być takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Marku, przeczytaj post z wartościami w mm dla położenia ŚC dla tego skrzydła.Dobrane indywidualnie. Teraz tylko właściwe rozlokowanie wyposażenia, aby osiągnąć ten wymagany ŚC, przy zachowaniu poziomu kadłuba.Skrzydło posiada profil samostateczny, albo stosuje się podgięcie sterów do góry, albo profil końcowy ustawiony jest na wartość ujemną w stosunku do profilu nasadowego. Czego nie rozumiesz? Jeżeli Poli zechce wyważy w inny sposób, ale wartości wyliczone co do położenia ŚC dla TEGO SKRZYDŁA nie zmienią się, a Poli wybierze najkorzystniejsze dla siebie +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś pomiary tak na prawdę z ciekawości co wyjdzie i o to wyniki poniżej.

Jak widać wyniki mają się nijak do prawdziwego CG

Hmm... może dlatego że moje wahadełko nie jest profesjonalne i nie posiada atestu  :P

c811660e166506b1med.jpg

a51f2a5d6fa3ed3cmed.jpg

dec5b86d53bb029amed.jpg

8db0abec43a9147bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyciąłem miejsce na silnik, grubość styropiany 7 cm więc sporo. Dziurkę wyciąłem tak byś oś silnika znajdowała się w połowie grubości styropianu, wyszło jak wyszło w najgorszym wypadku będę zmuszony założyć większe śmigło.

7a55dc7d7426a25fmed.jpg

cce7643bf8437de0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze odchudzić i zrobić nie taki gruby w tym miejscu. Napęd będzie lepiej wykorzystany.

Problem polega na tym że od spodu nie mogę, mam wklejone listewki sosnowe a od góry przyjdzie jeszcze troszkę styropianu. Pomyślę nad wykorzystaniem wlotów powietrza aby straty były jak najmniejsze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dwa silniki i śmigła przeciwbieżne, tak jak na fotce z posta 47? Jedno jest raczej pewne. problem podwozia już rozwiązałeś-teraz nie ma sensu na jego montaż, gdyż golenie musiały by być strasznie długie, tak aby uniknąć zahaczenia śmigłem przy starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Po złożeniu wszystkich powierzchni sterowych przyszedł czas na wstępne wyważenie, i tu pojawił się problem. Wg wyliczeń jakie pokazał kolega maxiii wynikało by że musiał bym jeszcze dołożyć ok 0.5 kg na sam przód aby wyważyć na 20%.

Z tego co zauważyłem będzie to na pewno złe wyważenie, czy ktoś  ma może jakiś kalkulator do wyznaczenia CG w tego typu skrzydle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.