Skocz do zawartości

Futaba t14sg łączenie nieoryginalnego odbiornika.


Matijus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś widziałem że niby można, jeszcze się w tym zagłębie.

 

PS. Znalazłem wzmiankę na niemieckim forum o tym że można robić downgrade, i że przejście z 4.0 na 5.0 oprogramowania uniemożliwia połączenie niektórych odbiorników. Wszystko juz sie wyjasnilo na 100%. Dziekuje wszyskim za pomoc i nakierowanie mnie na ten problem. Nie wpadł bym na to :D A ja szukam teraz jakiegoś zamiennika lub oryginału który się tam zmiesci w modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na przerwie w domu zrobiłem na szybko downgrade, i dalej to samo. Oczywiście zrobiłem to dla sprawdzenia.nie miałem już czasu przekładać odbiornika oryginalnego z innego modelu, zrobię to po pracy. Ale dziwne jest to że serwa szaleją ale silnik pracuje prawidłowo. Nie wiem czy to wina gyro tzn ustawień, jest to moje pierwsze gyro tak więc może coś źle robię.

 

Ewidentnie wina odbiornika, tzn nie jest kompatybilny z T14SG, teraz podłączyłem model pod swój odbiornik i wszystko jest ok, gyro działa itp. Tak więc sklepy albo mają złą informację o zgodności (bo widziałem że niby z 14stkami działa) albo może zależy od wersji choć sam zrobiłem downgrade do 4.0 która była przed 2015 rokiem a i tak dalej nie działa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co kojarzę to serwa szalały jak podłączyło się analogowe a odbiornik lub tryb pracy nadajnika (?) ustawiło do pracy w trybie szybkim dla serw cyfrowych lub jakoś podobnie... Spróbuj pójść tym tropem.

Teraz edytowałem troche mój poprzedni wpis, który wyjaśnia ze raczej wina kompatybilność odbiornika z T14. Na innym odbiorniku działa ok. A też nie natknąłem się na taką zakładkę w t14 co do tych serw cyfrowych itp. Wiem o co chodzi bo w poprzedniej aparaturze to miałem ale tu nic takiego nie widziałem. Może jest ale osobiście nie wiem gdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.