Skocz do zawartości

"Odciąg" pyłu podczas szlifowania.


robert.pilot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny filmik, obrazujący działanie separatora cyklonowego do odciągu (separator zrobiony z przezroczystego tworzywa i widać o co biega):

 

 

... i kilka propozycji, jak to tanio zrobić:

 

 

 

 

 

... poniżej opis wykonania bardziej rozbudowanego systemu odciągowego (gościu wspomina o paru ważnych kwestiach):

 

 

Niebawem sam będę walczył z tematem odciągu stanowiskowego oraz zagadnieniem skutecznej (wymuszonej) wentylacji całego pomieszczenia w mojej małej pracowni (TUTAJ zapewne wrzucę fotki i coś tam naskrobię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze zastosować cichszy, wydajny wentylator. Jeśli zespół filtracyjny nie ma wyprowadzenia na zewnątrz, to radziłbym zamontować go na wylocie drugiego wiaderka w którym będzie worek filtracyjny wyłapujący to co przepuścił cyklon (zamiast odkurzacza). Cyklony są bardzo wydajne, nie zapychają się, i można nimi wyciągać nawet krótkie wióry z obróbki skrawaniem, wszystko zależy od siły ssania i przekroju ssawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem jakiś prehistoryczny szlifuję, kurzy się wszędzie wdycham poprzez maseczkę potem sprzątam na sucho i mokro i tak w kółko, i dalej mam czysto :)).

Co do wybuchu to warto wiedzieć ale przy naszych modelach to raczej nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.