Skocz do zawartości

[P] Poszukuję planów Fokker E.III


Artur412

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję planów Fokker E.III najlepiej na papierze, od 1200 do 1800mm rozpiętości najlepiej pod spalinę… Mogą być też inne plany niemieckich samolotów z I Wojny Światowej. Wiem że o wersje elektroniczną nie jest tak trudno tylko nigdy nie miałem z tym styczności i nie wiem jak się zabrać do wycinania laserowego… Rzecz jasna owe plany nie musza być za darmo…

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Mam plany Fokkera E-III, Albatrosa D-V, Lysandera i Camela. Wszystko w formie multimedialnej. Jednak gdybyś chciał to istnieje możliwość zrobić takie plany w formie pliku Corel, a jak wiadomo z Corela łatwo jest przetworzyć na pliki obsługujące obrabiarki. Przeróbka na plik Corel jednak zajmie troszkę czasu. Jeśli więc jesteś zainteresowany, to polecam się.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam też model w pdf-ie http://www.profili2.com/eng/default.htm

Najprostszy darmowy program do otworzenia dfx znajdziesz tu http://www.modelarz.com/pliki.php?itp=3&w=lista

Jak dobrze pogrzebiesz w sieci to znajdziesz oferty na demo prawdziwych programów lub weż udział w prezentacji oprogramowania Cadowskiego .

Dają tam czasem płytki, na zachętę ,okrojonych programów z licencją na jedno stanowisko.Taki program używam w pracy do konstruowania form wtryskowych ,a jego największa wada to niemożność wczytania katalogów normalii i obudów.

Mówimy tu o legalnym pozyskaniu oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten planik z Profili to moim zdaniem strasznie kiepściutkie plany jesli to można nazwać planem. Myślę iż dużo lepszym rozwiązaniem byłoby zrobieniem tego modelu...bez tych planów. Fokker i samoloty tego okresu miał tak prostą sylwetkę, iż wystarczy np rzut boczny kadłuba wzięty ze zwykłych rysunków, których pełno jest w necie. Skrzydła i stateczniki to jeszcze prostrza sprawa. Jeśli interesuje Ciebie to mam plany "papierowe" Pfzlz E.I - III. Model bardzo podobny do Fokkera - eindeckera. Jak wygląda Pfalz możesz zobaczyć w moim wątku z budowy tego modelu - Dział Półmakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TooM , ściągnąłem sobie ten program i wszystko chodzi..

 

Fokker bardzo fajny samolocik, rzeczywiście podobny… Jaka rozpiętość i waga?

Pomysł z robieniem tego modelu z rysunku rzeczywiście nie jest zły lecz zależy mi na tym żeby dobrze latał i chociaż samo skrzydło chciałem zrobić z planów, reszta owszem może być z rysunków…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że dopiero teraz piszę. W prawdzie logowałem sie ale nie z mego kompa więc i nie za bardzo miałem czas na odpowiedż. Rozpiętosc Pfalz'a to 170cm ja powiększyłem nieznacznie rozp i cięciwę. Waga do lotu to ok 3300g, silnik ASP FS 61. Oblot co prawda nie udany - wydawało mi się, że silnik za słaby ale model Vicomta z pływakami ważył tyle samo a nie miał problemu z oderwaniem sie od wody i wznoszeniem. PW przeczytałem i zaraz odpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To są tak proste konstrukcje - fokkeropodobne - do wykreslenia, że pewnie i wystarczy powiększyć i masz szablony. Oczywiście nie będziesz sklejał z nich tylko odrysowywał zarys kadłuba przedewszystkim i skrzydeł. Dalej to już normalnie konstrukcja : sklejka sosna balsa folia. W ten sposób odrysowałem nieco trudniejszą konstrukcję bo Nieuporta 11. Ale ponieważ - jak wspomniałem to proste konstrukcje więc wystarczy powiekszyć pierwszy lepszy rzut samolotu, których w necie pełno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.