Skocz do zawartości

Odbudowa EDGE 540T HK


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze model dziś zaliczył kreta  :angry: .

Wybrałem się polatać elektrykami , wziąłem ze sobą krzyżaka i edga , fajnie było bo latałem ponad godzinę , mając odpowiednią ilość akumulatorów i z napędem elektrycznym jest zabawa :).

Ostatni lot edga na ostatnim akumulatorze , latał nisko na silniku i nagle straciłem śmigło :blink:.

Urwała sie piasta a właściwie oś piasty, najprawdopodobniej została uszkodzona gdy wiosną unicestwiłem ten model , ale bicia nie było więc nic nie wskazywało że coś jest z piastą nie tak, z drugiej strony ta oś mogła by być litą całością z częścią przykręcaną do silnika a w rzeczywistości cały środek ośki jest pusty trzyma się tylko swoim brzegiem mikroskopijnej grubości.

Ogólnie model cały , modelarska sklejka sie spisała , to nie chińskie trociny , model nie ma najmniejszego pęknięcia , tylko statecznik poziomy z jednej strony odkleił sie od kadłuba , trochę żywicy i po problemie bo złamań brak jedynie klej puścił w miejscu wklejenia statecznika.

b21f32c9a302ef4b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie za długo cieszyłem się modelem bo model kilka dni po odbudowie miał wypadek, oczywiście z mojej winy.

Uszkodzenia symboliczne bo stracił domek silnika , domek posiadam do modelu stary z przed odbudowy modelu bo wtedy domek ocalał.

Więc naprawa łatwa i szybka i postanowiłem skorzystać z zakazu wychodzenia z domu bez powodu , i postanowiłem naprawić ten model.

Ale mam problem bo do wymiany jest też węglowa rurka dźwigarowa skrzydła, rurka ma średnicę 13mm i ściankę 1,5mm .

I nigdzie nie mogę znaleźć w ofercie takiej węglowej rurki 13mm, może ktoś wie gdzie taką dostanę ? a może ktoś ma taką i nie jest mu potrzebna to chętnie odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby wkleić do środka rurki pręt węglowy 10 ( albo rurkę z grubszą ścianką ). Albo na rurkę 12 z grubszą ścianką dać rurki termokurczliwe dla wyrównania średnicy?

Jest 13 ale cena... i ścianka nie taka: https://carboncenter-sklep.pl/rura-z-wlokna-weglowego-13x12x1500-mm-prepreg-winding-p-1053.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem rurkę 12mm i na nią dałem rękaw szklany  to znaczy 2 warstwy rękawa dałem , przesączyłem żywicą poczekałem dobę na wyschnięcie i mam już rurkę 13mm:).

Dzwoniłem do carboncenter i mieli rurkę 13mm  o ściance 1mm niestety 160zł za metr:( i stąd pomysł aby sobie taką rurkę zrobić , kupiłem węglową 10x12 i dołożyłem 1mm do średnicy  w postaci rękawa szklanego i żywicy, z tego co mi wyszło jestem bardzo zadowolony:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.