Skocz do zawartości

A może tak kilka filmów modelarskich starszych od nas ;)


Gość Kamyczek_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC

Część z bambusa i innego drewna na bank nie z węgla i laminatu bo żywice to tylko na drzewie widzieli a kleili klekem z kazeiny lub innym dziadostwem.i na jednym z filmów widać aparaturę proporcjonalna jak mniemam KRAFTA a to lata 30 te ... Napewno nie były to zestaswy cięte laserem z CMpro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by się dziś odważył zrobić makietę wolno-latającą ? ;)

 

 

Ja :P

 

Inna sprawa, ze te moje makietki czasem robione mialy tylko 33cm rzopietosci, bo to orzeszki byly :)

 

A filmy sa po prostu...

Urocze :)

Czasami mi zal, ze nie trafilem na klimat tych czasow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos zauwazył jakie długie maja rozbiegi i dobiegi? bo mnie dzis trafia jak ktos wkłada rakiete do trenerka i wyrywa start po przejechaniu metra do pionu- tam sie widzi prawdziwe lotnictwo. tamte modele nie sa tak wycyckane(pojawił sie tam jeden piperek ale kupujac zwykłego arf-a jest bardziej dopieszczony bo nie mieli takich materiałow folii lakierow itp.) jak dzisiejsze ale mimo wszystko robia wrazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamte modele nie sa tak wycyckane(pojawił sie tam jeden piperek ale kupujac zwykłego arf-a jest bardziej dopieszczony bo nie mieli takich materiałow folii lakierow itp.) jak dzisiejsze ale mimo wszystko robia wrazenie
mylisz się, wtedy to była prawdziwa sztuka modelarska żeby nie mając nic zrobić coś na najwyższym poziomie. Mimo że modelarstwo było wtedy w powijakach, potrafili zrobić coś czego my nawet dzisiaj nie potrafimy. Nawet jak ktoś dziś opracuje makietę, wykona sam plany, zbuduje i oblata to ma internet, fora i 1000 sklepów z materiałami, elektronika i z czym mu się tylko marzy pod ręką. W tamtych czasach lotnictwo było jeszcze zacofane aerodynamika itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.