Jump to content

Pioneer 1400 czym zastąpić, a może nie trzeba?


Recommended Posts

Cześć :)

 

Szukam zastępstwa za pioneera, całą elektronikę mam -> szukam tylko pianki. Przeglądając sklepy to prawdę mówiąc nic sensownego nie znalazłem. Może ktoś mógłby coś poradzić? Gdzie kupić, co kupić? Pioneerem latało mi się dobrze i szukam czegoś podobnego. Ewentualnie czegoś co poniesie sportową kamerę/ fvp.

 

Lub

 

Może da się jakoś uratować to co mam. Sprawa wygląda tak że na tym modelu uczyłem się latać i później latałem długi czas. Co za tym idzie samolot jest cały klejony, tylko skrzydła nie były łamane. Zaczęło go ściągać na jedną ze stron, rozebrałem go całego i w moim mniemaniu poprawiłem. Wywaliłem kilkuwarstwowe taśmy, poprostowałem wszystko itp. Jak trzymałem go w rękach to było ok, natomiast podczas lotu tylko się pogorszyło. Samolot tak ściąga w bok że nie idzie skręcać.

 

Jeszcze jedna kwestia, lipole. Nie były używane około 2 lata, były sporadycznie ładowane i rozładowane. Nadadzą się do czegoś? ;/

 

Dzięki za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Też mam Pioneera. Na silniku, który daje producent zastosowanie śmigła 6x4 znacznie zwiększa ciąg. Trzeba tylko uważać, żeby nie przegrzać silnika i regla. Ja tak latałem kilka miesięcy i miałem do wymiany silnik. Ten oryginalny złapał okropne luzy. Wymieniłem na Turnigy, które widziałem nawet ostatnio w dziale Giełda na tym forum. Do silnika Turnigy trzeba wymienić regulator na mocniejszy. Na takim zestawie latam już ponad rok. Prawie zawsze z kamerką RunCam HD2 (około 50gram) i na pakiecie 2200 3S. Całość waży jakieś 760 gramów. Jak zdejmę kamerkę i włożę pakiet 1300 to nawet udaje mi się nim łapać termikę.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nasz kolega forumowy  /Toudi/,   ma ASW 17 rozpiętości ciut więcej jak 2m, niestety nie ma go już w handlu, ale gdzieś jeszcze jest dostępny. Model lata przepięknie, bardzo ładnie łapie termikę i loty bez silnikowe są bardzo długie i  przyjemne.Jeśli się nie mylę zastąpił go ASW 28. Jak poprzednik solidnie wykonany i jego rozpietość 2.60m.KIT dostępny w niecałe 500 złotych.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.