Skocz do zawartości

Artex F3A 1,4m "SERENO" nowy model.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek gdyby był na 1.5m wtedy 91 przy 1.4m to tak jak napisałes 6.5ccm-7.5ccm z 2 taktów os max LA 40-46 z małym zbiorniczkiem 100ml

 

 

Jakie serwa są zalecane utwardzane mikrusy ?

 

Kiedy oni pomyslą nad czyms większym pod 2m lub wiecej te modele od extrima po ten nowy to az sie prosi zeby je wypuscic w wersji na 15ccm i na 50ccm pod DL czy DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Silnik 80 g... liczyłem na konkretniejsze propozycje. Ale mam nadzieje , że będą opisy z budowy. Ciekaw jestem kto pierwszy z formułowiczów go złoży. A tak przy okazji zerknąłem do instrukcji składania extrima (no bo Sereno podobno od dziś w sprzedaży a na stronie Artexu go nie ma). Skleić na stole montażowym... brzmi groźnie... czy trzeba do tego modeliku dokupić specjalny stół za powiedzmy 1500 zł ? No to taki modelik od razu zyska na wartości... :lol:

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba do tego modeliku dokupić specjalny stół za powiedzmy 1500 zł ?

Nie - to potoczna nazwa prostej dechy czy płyty, na której montuje się elementy modelu. Powinna umożliwiać wbijanie szpilek modelarskich, którymi unieruchamia się klejone części i w miarę możliwości zapewnić dostęp z każdej strony. Jednocześnie powinna być na tyle sztywna, by nie odkształcać się w czasie pracy.

Porządne stoły/deski są wymagane zwłaszcza przy budowie modeli konstrukcyjnych, gdzie do stołu mocujesz kopię planu wykonawczego 1:1 lub rozrysowany schemat, przykrywasz folią i na tym montujesz np. skrzydło. Można sprawdzić, co się dzieje z modelem składanym "w powietrzu" na przykładzie słynnego Spita z DA...

Modele z Artexu są specyficzne, bo składają się jak puzzle i można je skleić na kawałku równej powierzchni bez tradycyjnego mocowania i powinno być OK, jednak mimo wszystko stół, to stół :-)

 

Pomysłów na stoły czy deski montażowe są dziesiątki. Część można znaleźć na naszym forum, ale chyba porozrzucane po różnych tematach... Można pomyśleć o założeniu wątku w Warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko czy jest sens ? ;)

 

Zapytaj tych co latają takimi modelami , dla nich każdy gram się liczy.

Oczywiście nie ma co popadać w paranoję , jak będzie ważył 1200 czy 1300, to też dla nas w większości przypadków będzie latał super.

 

Radek

1600mm na silnik 71 to by było coś :D

 

A na benzynkę szykują model ,ale nie wszystko naraz , toż chłopaki kiedyś muszą spać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i ja mam ten model od wczoraj kupiłem w Majster Klepce w Lublinie, parę zdjęć i uwag:

na początek przy sklejaniu części kadłuba należy pamiętać o części 24a, bo chyba zapomnieli o niej w instrukcji, o ile dobrze pamiętam,

serenof3a3.jpg

30122008692.jpg

serenof3a4.jpg

 

jest parę miejsc które mnie zaniepokoiły:

podwozie i okrywające je balsa wyszły tak

serenof3a10.jpg

 

końcówka kadłuba

serenof3a.jpg

 

brak kawałka podłużnic (są ale za krótkie)

serenof3a2.jpg

 

a teraz porównanie do katany

serenof3a6.jpg

serenof3a5.jpg

serenof3a7.jpg

serenof3a8.jpg

 

o i jeszcze takie coś :D

serenof3a9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej ciąć tak aby uzyskać równoległe krawędzie i wpasować kawałek listewki niż bawić się w trójkąty jak u Filipa , ale z drugiej strony świetnie sobie poradził.

 

A przy okazji?

Po co wam te ciężkie stalowe śruby?

Nylony zupełnie wystarczą , a jak już przyglebisz to lepiej niech się śruby pourywają niż połamie się całe podwozie.

W cięższej Katanie mam nylonowe śruby i jest o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.