Jump to content

Folia na wzorniki.


karolx
 Share

Recommended Posts

Witam! Orientuje się ktoś może co to za rodzaj folii został użyty do wykonania wzorników jak na zdjęciu? Stosuje ktoś może podobne rozwiązanie? Wygląda mi na jakiś poliwęglan ale nie jestem pewien. Do tej pory używałem kalki rysunkowej ale do małych elementów się nie nadaje. Pozdrawiam.

post-6101-0-02163100-1561380022.jpg

Link to comment
Share on other sites

No właśnie !, ja to stosuję i jest mega zafajne.Kładę tę folię na plan unieruchamiam taśmą, nacinam nożykiem folię zaznaczonych elementów Jak widać można też pisać na nim flamastrem. Naginając początkowo nacięcie lekko i poprawiam mocniej, element ładnie się rozdziela. Nie bać się zagiąć do końca. A co to za tworzywo ,sam nie wiem?, używany być do wykonywania prezenterów/ naklejana była na to jakaś reklama/. Bez nacinania jak się zgina, w miejscu zgięcia robi się mlecznie i nie pęka. tyle wiem!?

Link to comment
Share on other sites

Jak mi były potrzebne wzorniki do wycinania detali z depronu do halówek, to sobie wydrukowałem plany w odpowiedniej skali i poszczególne elementy zalaminowałem gruba folią. Najlepsza jest folia najgrubsza 200 mikronów, ale ta zwykła 100 mikronów też daje radę.

Po zalaminowaniu detal wycinałem nożyczkami i było dobrze.

Pracy mało, efekt gwarantowany :)

A.C.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.