Skocz do zawartości

czym wysmarowac formę?


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

rozdzielaczem , woski , pasty woskowe , alko poliwynylowe ...nawet zaschnięte mydło na wariata działało cuda .. To czy łatwo będzie się rozformowywac zależy też od kształtu formy .Pamietaj że separator musi być idealnie suchy . jeśli uzyjesz np pasty woskowej samochodowej to zanim całkowicie nie odparuje rozpuszczalnik nie mozesz nakładać żywicy. jeśli to jednorazowa obróbka to nawet starozytna pasta do podłóg bedzie idealna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Jeżeli nie zamierzasz malować w formie to pasta do butów Buwi jeszcze nigdy mnie nie zawiodła.....Poza tym cały asortyment rozdzielaczy w Havel.com - Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej jakości wosk ,to legendarny Simoniz zawierający bardzo twardy wosk Carnauba.Używałem go w przemysłowej produkcji.Bardzo dobry jest też ,spotykany na stacjach benzynowych i w marketach ,wosk Formula 1 impotruje go f-ma Intert -Global z Ostrowa Wlkp,żółte opakowanie z napisem Carnauba Car Wax.

Możesz użyć też, dowolnego wosku samochodowego z napisem informującym ,że zawiera wosk Carnauba ,ale te dwa pierwsze mam sprawdzone podczas produkcji i nie odbiegały jakością od drogich profesjonalnych rozdzielaczy woskowych, a nawet niektóre przewyższały .

Innym sposobem jest użycie rozdzielacza-alkocholu poliwinylowego ale ten wymaga wprawy w nakładaniu.Jeśli masz czas na próby polecam bo daje powierzchnię którą można bez trudu malować .Użycie wosków wymaga odtłuszczenia przed malowaniem( jeśli będziesz je stosował po laminowaniu a nie przed).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam przy okazji pokrewne pytanie :lol: Otóż dziś podczas robienia formy pierwszy raz użyłem alkoholu poliwinylowego jako rozdzielecza, powierzchnia po wyschnięciu nie była lśniąca tylko lekko matowa i zostały drobne ślady po pędzlu.Po drugim pomalowaniu ślady po pędzlu zniknęły ale powierzchnia nadal lekko matowa.Całość jest już zalaminowana i zobaczymy co z tego będzie :| . Moje pytanie:

-czym nakładacie alkohol poliwinylowy(może lepiej natryskowo ? :? )

-czym go rozcieńczać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nowa forma to ją wysezonuj choć 2-3 doby w cieplym miejscu. Do pierwszego rozformowania lepiej nie malować . Daj twardy wosk i go wypoleruj . Zrób 1 sztukę na odpad - jeśli forma bedzie miała jakies wady to wyjdzie to w 99% na 1 rozformowaniu .

Osobiscie używałem FREKOTE WOLO produkcji Loctite . Moim skromnym zdaniem biją na łeb wszelkie woskowe patenty a idealnie odwzorowują wszystkie detale z formy. Są przy tym o tyle lepsze ze po rozformowaniu nie trzeba tracic czasu na czyszczenie detali z resztek wosku. Po jednym pokryciu formy można wykonać kilka rozformowań.

Trzymać się ściśle kart technologicznych a będzie dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FREKOTE WOLO produkcji Loctite . Moim skromnym zdaniem biją na łeb wszelkie woskowe patenty a idealnie odwzorowują wszystkie detale z formy

Popieram Krzyśka tylko gdzie to kupić .Ostatnio szukałem we Wrocławiu i kicha .Trzeba uruchomić net. :evil: i dać zarobić PP lub kurierom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henkel Polska S.A.

Business Unit Loctite

ul. Domaniewska 41, PL-02-672 WARSZAWA

Tel. (022) 56 56 200, Faks (022) 56 56 222

loctite.polska@henkel.at

www.loctite.com

 

warto pytać u źródła.

 

na miejscu we wrocku masz Connector : http://www.c-l.pl/kontakt.html

 

wg oferty na stronie -posiadają ale warto spytac czy realnie na magazynie też....

 

no i havel też prowadzi to dla tych co nie chcą się odrywać od kompa i wychodzić na miasto :wink:

 

chorych na serce ostrzegam - cena!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.