Skocz do zawartości

Blade 1.5 E Mawi fly models


dzidek36
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu nowego modelu. Wybór padł na Blade 1.5 elektro, zależy mi na kompaktowym, szybkim modelem coś na wzór blizzarda z mpx.Mam pytanie do kolegów którzy posiadają ten model o opinię o nim, jakie wyposażenie maja założone, jaki pakiet można w niego wcisnąć, jak się tym lata,? Będę wdzięczny za info o tym modelu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latalem tym modelem pięć lat temu. Kupilem go z pelnym wyposażeniem od szefa firmy Pana Wiesia Pastuszaka. Zalozone byly serwa Hitec HS8mg, regulator....chyba 8 lub 20A. Lipol 2200mAh 3S. Marki silnika nie pamietam. Nadmiarem mocy nie grzeszyl; wlasciwosci lotne platowca oceniam bardzo dobrze jak na te rozpietosc. Mialem malowanie zielono czarne....troszke slabo odrozniala sie gora od dolu modelu na wiekszych pulapach.

Osobiscie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to był strasznie mały z przodu kadłuba pod owiewką, który uniemożliwiał montaż serw z łatwym dostępem od góry i miejscem na włożenie akumulatora. Serwa trzeba było na półce wsunąć w kierunku skrzydła i zablokować półkę śrubką. Dopiero wtedy dało się włożyć akumulator 2200mAh na wcisk. Sprzedałem zanim polatałem właśnie ze względu na ciasnotę i wagę. O ile dobrze pamiętam to nie dało się włożyć lżejszego wyposażenia ze względu na krótki przód modelu. Miał to być model do latania wypoczynkowego. Nadmienię, że mój przyszedł ze źle wklejonym kołkiem ustalającym jedną z połówek skrzydła i trzeba było wyrwać stalowy kołek i wkleić nowy (przysłany przez producenta w ramach reklamacji). Nie wiem jak latał ale generalnie nie tego oczekiwałem, tj. nie ciężkiego małego modelu z małym otworem na akumulator itd.

 

Odkupił ode mnie kolega z forum i też go sprzedał po niedługim czasie nie latając nim.

 

Gdybym miał kupić u nich model to coś powyżej 1.5m, choćby opisywany na forum Firebird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fornirowego modelu nie rozpędzisz tak jak z laminatu. Mam Fauna 1,7m rozpiętości i przy szybkim zejściu z góry lotki wpadają we flatter. Jak chcesz model poganiać po niebie to tylko laminat. Model 1,5m raczej odpuść i zastanów się nad co najmniej 2-metrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fornirowego modelu nie rozpędzisz tak jak z laminatu. Mam Fauna 1,7m rozpiętości i przy szybkim zejściu z góry lotki wpadają we flatter. Jak chcesz model poganiać po niebie to tylko laminat. Model 1,5m raczej odpuść i zastanów się nad co najmniej 2-metrowym.

A,co powiecie o Fregacie t 2m,właśnie chcę ją ''zanabyć''.Termin ok. 6,7 tyg.Może ktoś tym lata,będzie jako motoszybowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.