Skocz do zawartości

Mistrzostwa Europy F3J Włocławek.


Rekomendowane odpowiedzi

Co do sprzętu/ nadajników (jako ciekawostka) najwięcej futab, potem niszowo jeti, graupner, jr i nie wiem co jeszcze (jutro jeszcze zweryfikuje mój pobieżny przegląd)

Najwięcej jeży i kciukowców .-)

 

Atmosfera bardzo fajna, zawodnicy wydają się być zadowoleni.

Ja z Krzysztofem chętnie bysmy komuś zrobili ...

Tu był mój głupi post .

Edytowałem .

Szkoda modelu.

 

Rafał "nic do bani". Lubię udokumentowane katastrofy, ale nie swoje .-)

Znaczy swoje też, ale po czasie .-)

 

Dzisiaj to jedyny skasowany, ale były jeszcze zderzenie w locie Polaka i Rosjanina (dolatały do końca z dziurami), oraz urwane ucho już podczas zawodów. Model wylądował !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze dla tych co nie za bardzo się orientują w zawodach "J" -kowych.

 

To, że zawodnicy rozbijają modele przy starcie, lądowaniu czy krążeniu w powietrzu nie jest niczym dziwnym, a na pewno sensacyjnym. Takie są po prostu warunki wyczynu. Były, są i będą zawsze pewne straty bo to jest wpisane w rywalizację. Nikt nie "odstawia nogi w czasie gry" aby uratować model tylko walczy jak na reprezentanta kraju przystało, do końca.

A że szkoda modeli, cóż pewnie że szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozbity, prawdopodobna przyczyna, nie był włączony. Stały dwa identyczne i w łapy trafił nie ten.

Rozbił się 3m od stojącego człowieka.

Zawodnik poleciał drugim, a ten kilkanascie minut czekał na posprzatanie .-)

 

PS Uwielbiam start w "kupie" (tutaj korytarz 15m, model prawie 4m rozpiętosci)

To naprawde robi wrażenie, nawet dla oglądającego.

Lądowania też są fajne. Gdyby tylko ta termika nie była taka "nudna" .-)

 

Wczoraj modele kręciły się nisko nad autostradą, to dawało do myślenia gdyby... Pffff odpukać w niemalowane.

Jutro nasza ekipa chciałaby przezyć dzień nikogo nie mordując !

_------------------------------_

Moderatora poprosze o usunięcie słownych przepychanek, nikt tutaj nie chce czytac między wierszami jakiś pierdołów.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Uwielbiam start w "kupie" (tutaj korytarz 15m, model prawie 4m rozpiętosci)

To naprawde robi wrażenie, nawet dla oglądającego.

Lądowania też są fajne. Gdyby tylko ta termika nie była taka "nudna" .-)

To zapraszam kiedyś na F5J. Tam startuje czasami 14 a nawet 16 modeli na raz a w Trnavie, za niecały tydzień, będzie startowało 18 pilotów 4m modelami którzy stoją od siebie co 10m. 

 

A co do termiki to idzie ją polubić choć jest wredna i podstępna. ;)

 

Trzymam kciuki za naszych żeby dostali się co najmniej do finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, chyba nie widziałeś startu 3j na holu. F5J to start raczej spokojny. Tyle ze dużo delikatnych modeli tam jest. Pojedz na 3j i zobacz na żywo. Prędkości, wznoszenia i czasy reakcji przy starcie są nieporównywalne

Wypięcie z haka po 3-5 sekundach. A bywa i wcześniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem F3J i nie twierdze, że jest prościej. Faktycznie to są bardzo dynamiczne starty obdarzone sporą dawką adrenaliny. 

 

Mi nie chodzi, że w F5J jest trudniej czy łatwiej. Mi chodzi o sam fakt wizualny, dla osób którzy nie byli na tego typu zawodach, robiący z pewnością duże wrażenie jak startuje 16 modeli w tej samej sekundzie. Po prostu w F5J startuje, czasami oczywiście, dużo więcej zawodników w linii niż w F3J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica, czy w linii jest 5 czy 15 stanowisk? Ci ze środkowych miejsc mają tak samo trudno ;) Różnica jest dopiero później, jeśli w trakcie grupy jest tylko jeden znaleziony komin i tworzy się akwarium.

 

W f5j jest zdecydowanie mniejsza dynamika startu, zaś sporo większe pole manewru. W f3j kierunek startu jest tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U seniorów sieczka. Po części cieszę się, że w tym nie startuję ;) Przy takim poziomie ponad 94% u naszego najlepszego zawodnika, to bardzo dobry wynik.

U juniorów widać spory dystans. Niestety przy tak drogich modelach, bez wsparcia systemowego, trudno będzie o lepsze wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.