Skocz do zawartości

Adaptacja silnika od Heli do elektroszybowca


flyszman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

mam  silnik bezszczotkowy po heli rc taki jak poniżej i chciałbym zapytać czy mogę go zaadoptować do elektroszybowa; podali, że max ilość cel lipo to 6 , ale czy może pracować na 3 celowych pakietach; jeśli by się nadał to do jakiej wielkości/ wagi elektroszybowca mogę go zastosować ?

 

ALZRC - Silnik bezszczotkowy 2525-PRO - 1800KV

Specyfikacja:

  • Ilość biegunów 8
  • Obroty: 1800KV
  • Maksymalny ciągły pobór prądu 35A
  • Maksymalna ciągła moc 800W
  • Maksymalna chwilowa moc 1200W
  • Maksymlana ilość cel LiPo 6
  • Timing 15
  • Częstotliwość pracy PWM 32kHz
  • Złączki 3.5mm gold banan

 

https://rcforever.pl/product-pol-4197-ALZRC-Silnik-bezszczotkowy-2525-PRO-1800KV.html

 

Generalnie to samo pytanie o adaptacje mam też do regulatora po heliku (patrz link poniżej) ...czy mogę go wykorzystać w elektroszybowcu?

 

https://rcforever.pl/product-pol-4130-Regulator-obrotow-ALZRC-ESC-Platinum-50A-V4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

masz tam dość duże obroty na Volt -więc nie ma sensu  duże napięcie (bo wyjdzie napęd do pylona a nie motoszybowca)

 

dałbym  3cele   i dość małe śmigło -zacząłbym od 8x4"  może 9x5"  i zmierzył pobierany prąd

 

- śmigłowce dość rzadko idą cały czas na max -więc te 35A jest troszkę naciągane -śmigło dałbym takie, żeby na ziemi prąd nie przekraczał 30A

jeśli na próbie prąd jest mniejszy niż te 30A -to spróbowałbym troszkę większe śmigło.

silnik powinien dać radę z motoszybowcem do około 2m rozpiętości i 1,5kg wagi.

 

regulator -jeśli może pracować na 3s to powinien się nadać i do motoszybowca -ale pewnie będzie dość duży i ciężki jak na wykorzystywane osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.