Skocz do zawartości

Regulator do silnika 9V


Wojtulson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!  

 

Mam takie szybkie pytanie: Czy do zasilania i regulowania klasycznego silnika szczotkowego 9v można użyć regulatora obrotów opisanego jako zasilany Li-Po :2S LUB Ni-Mh/Ni-cd :4-7cell (4-8V) ?

 

Konkretna moja sytuacja to chęć podłączenia silnika z zestawu Lego Technic 8883 M-Motor do odbiornika RC 35mhz  poprzez wymieniony regulator. 

 

PS: nie wiem czy na forum można wklejać linki do allegro i aliexpress, bo mógłbym wkleić konkretne specyfikacje.

 

Pozdrawiam,

- Wojtulson

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak silnik zasilisz też w zakresie LiPo 2S lub NiMh 4-7 cell to nie będzie problemu. Jak chcesz używać baterii 9V, która w pełni "naładowana" ma ok 9.55V może być krucho.

 

tak, chciałbym podłączyć pakiet Li-pol 2S, tylko martwiłem się, że wtedy silnik może mieć za mało woltów.

 

dziękuję za informację. 

tak, chciałbym podłączyć pakiet Li-pol 2S, tylko martwiłem się, że wtedy silnik może mieć za mało woltów.

 

dziękuję za informację. 

 

PS: a czy pakiet 7 baterii NiMh nie będzie miał przypadkiem więcej bo aż 10,5V? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wychodzi na to że oczywiście masz rację, jak obsłuży 10.5V to z 9.5 nie powinno być problemu. Natomiast ten silniczek na 2S na pewno będzie się wolniej kręcił. Może pomyśl nad 2x Li-Ion np 18650. Albo 3S Li-Fe które ma max 3.6V na celę. LiFe wypada najbliżej baterii 9V

No wychodzi na to że oczywiście masz rację, jak obsłuży 10.5V to z 9.5 nie powinno być problemu. Natomiast ten silniczek na 2S na pewno będzie się wolniej kręcił. Może pomyśl nad 2x Li-Ion np 18650. Albo 3S Li-Fe które ma max 3.6V na celę. LiFe wypada najbliżej baterii 9V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu niczym się nie różnią. Więc po co przepłacać :) Chyba, że zależy ci na czasie.

Mam takie u siebie. Pracują z 2S i silnikami 380. Silniki robią się gorące a regulatory dalej są zimne. 

 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Zamówiłem regulator z linka wklejonego przeze mnie, gdyż zależało mi na szybkiej wysyłce. W 2 tygodnie powinien być u mnie i przeprowadzę testy. 

Zasilanie na początek to Li-pol 2S gdyż taki posiadam, zobaczymy czy wystarczy. Dodatkowo podłączone będą tylko 2 serwa SG90 więc nie za dużo, powinno być OK. Dam znać. 

 

 

 

Pozdrawiam! 

- Wojtulson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.