Skocz do zawartości

JENA 2,5


samolocik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Marek_Spy napisał:

Obsesyjne to juz jest emoji16.pngemoji16.pngemoji16.png

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Marku...że tak powiem ,  każdy ma swojego mola który go gryzie ...mnie to nie przeszkadza ,że  "silnik" Jarka lubi  paliwa roslinne.O gustach sie nie dyskutuje..jeden lubi szczaw a drugi mirabelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach nie ale o.. A o silniku czy zasysa to widac na wezyku i podejrzewam ze to nie to bo powinien choć purknąć, trzeba przeciw tłokiem szukać aż purknie. Oczywiscie skład mieszanki jest ważny ale ważniejszy jest moment zapłonu (położenie przeciw tłoka)

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jarek996 napisał:

 

Wolalbym jesc igliwie z lasu , jak miec z tymi czekistami do czynienia .....

nie bądz takim desperatem...paręnaście  lat temu mędrcy z Br....nakazali karmić  krowy czyli przeżuwacze karmą opartą  na odpadkach zwierzęcych....do czego to doprowadziło powinienes pamiętać......

tego igliwia nie przeżujesz i nie przeżyjesz.....chyba lepszy  chrobotek reniferowy...w Szwecji  tego ( chyba) duzo jest

 

Jarek , a tak na marginesie co ma wspólnego nafta  do pieca z tym co napisałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubicie cytaty z internetu moze mu o to chodziło ? https://ciekawe.org/2016/12/03/samomumifikacja-niezwykla-praktyka-duchowa-japonskich-mnichow/

dlatego twierdze ze takie skojarzenia nafty z .... to paranoja.

Ale wracajmy do tematu zdarzało mi się podgrzewać cylinder przed uruchomieniem.Miałem Jene 2.5 i dała mi kiedyś popalić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marek_Spy napisał:

Lubicie cytaty z internetu moze mu o to chodziło ? https://ciekawe.org/2016/12/03/samomumifikacja-niezwykla-praktyka-duchowa-japonskich-mnichow/

dlatego twierdze ze takie skojarzenia nafty z .... to paranoja.

Ale wracajmy do tematu zdarzało mi się podgrzewać cylinder przed uruchomieniem.Miałem Jene 2.5 i dała mi kiedyś popalić 

"..zdarzało mi się podgrzewać cylinder przed uruchomieniem.....]    .mnie też, miałem Mills-a 1,3 ccm  i chodził na samej nafcie + olej ale trzeba było trochę cylinder podgrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam jedno dość istotne pytanie, a mianowicie czy podlewasz parę kropel paliwa bezpośrednio pod tłok podczas próby uruchomienia tego motorka? 

Bo nie kojarzę abyś o tym pisał...

A dla diesla jest to sprawa pierwszorzędna, tylko na samej takiej dawce silniczek pracuje zazwyczaj kilka sekund...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze Samolocik kompletnie się zaputał z małym diesellkiem. Pewnie, jak piszesz, nie podlewa, złe paliwo, chce zaklejać śrubę kompresyjną, nie sprawdza szczelności etc, etc.

Ale sądzę, ze z pomocą ogólną dojdzie do konsensusu z motorkiem i mu w końcu zagada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kamyczek_RC napisał:

Nie przejmuj się te motorki należały do tych kapryśnych i chętnie łapały lewe obroty . Ja je odpalałem od zalanego . Odkręcona troszkę kompresja i iglica o obrót więcej . Podlany na tłok ze strzykawki  i jak tylko załapał to dokręcałem kompresję i iglicę stopniowo . 

Może eter masz jakiś stary i nie etylowy . Najlepszy był taki z apteki w ciemnej butelce z korkiem i zalakowany od góry . I drewniane śmigło bo jak będzie za lekkie to się zamordujesz a nie odpalisz bo będzie gasł notorycznie .

A widziałeś oryginalne śmigła do tych motorków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamyczek_RC napisał:

Z jeny to najbardziej mnie kręciła zawsze 1ccm 

też kręci w obie strony.....

mam 5 czy 6 ,nowe ,w pudełkach zawinięte w oryginalny , brązowy smierdzący papier...silniczek b.ładny ale  rozrzut wykonania ogromny- generalnie dość trudny do uruchomienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.