Skocz do zawartości

JENA 2,5


samolocik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydech był z blachy jak pamietam. A ja bym chciał wankla.

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

" A ja bym chciał wankla....." 

 ja też....mogę się nawet wymienić na  JENY,.. nówki , niesmigane w pudełkach i te małe i te duże...wodne i lotnicze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając różnych rzeczy znalazłem nowy dostępny w sklepie silniczek samozapłonowy 0,5cm3 "Made in Germany" za jedyne 249 EUR https://www.arkai.de/produkt/dieselmotor-original-made-in-germany-0-5-ccm-flieger-bis-1-000-mm-spw/ oraz model "antyczny" pasujący do starych silników małej pojemności https://www.arkai.de/produkt/arkai-antikgleiter-rhongleiter/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić jak kogoś stać tylko na wysyłke? ????

Każdego szkoda...ale życzę Ci aby Cię było stać na całość i to jak najszybciej ????????????

Kupił bym ale jest tylko jeden.

 

No nie rozumiem, wcześniej napisałeś że chcesz wankla, a nie że dwa czy pięć...

Brać jak jest, a że pojawiają się dosyć często to kupisz ile potrzebujesz i wszystko w temacie.

Stefanie, złamanych igieł widziałem już dziesiątki ale wykruszonej dyszy jeszcze nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt moczenia przez 24h w benzynie ekstrakcyjnej a potem tyle samo w Acetonie był zerowy. Lekkie zabrudzenia jakie były zeszły po kilkunastu minutach po zastosowaniu środka do usuwania przypaleń w kuchni, z grilla itp.

Może po prostu zabrudzenia były zbyt cienkie na benzynę lub aceton.

 

Po zabiegu wypłukałem elementy w benzynie ekstrakcyjnej, wysuszyłem i przetarłem minimalną ilością czerwonego oleju do dwutaktów.

 

Zamówiłem śmigło, rurki, zbiornik, brakujący składnik paliwa i czekam sobie aż przyjdą.

 

 

 

[edit] skład środka do przypaleń: alkohol benzylowy, mydło, 2-butoksyetanol, alkiloamino tlenki, wodorotlenek sodu, etanoloaminy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt moczenia przez 24h w benzynie ekstrakcyjnej a potem tyle samo w Acetonie był zerowy. Lekkie zabrudzenia jakie były zeszły po kilkunastu minutach po zastosowaniu środka do usuwania przypaleń w kuchni, z grilla itp.

Może po prostu zabrudzenia były zbyt cienkie na benzynę lub aceton.

 

Po zabiegu wypłukałem elementy w benzynie ekstrakcyjnej, wysuszyłem i przetarłem minimalną ilością czerwonego oleju do dwutaktów.

 

Zamówiłem śmigło, rurki, zbiornik, brakujący składnik paliwa i czekam sobie aż przyjdą.

o kurcze...benzyna  to był skrót myslowy :(  :(  :( ...taka do automobili  , ilośc oktanów obojetna

 

a nie mówiłem,że środkiem go trzeba :P  :P  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodorotlenek to zeżarł, uważać trzeba z elementami aluminiowymi bo one też mogą ulec podżarciu...

dlatego napisałem ...gorąca woda + alkohol

 

[....  uważać trzeba z elementami aluminiowymi bo one też mogą ulec podżarciu...]   i to bardzo szybko :), ale idzie to ogarnąc i moim zdaniem  dobry sposób na oczyszczenie  tego całego zaskorupiałego syfu ( preparat do mycia nielakierowanych alufelg jest mniej agresywny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku do przodu.

Korek i rurka w zbiorniku pierwotnie przeznaczone pod paliwo do silników żarowych wymienione na zgodne z paliwem, które będzie zastosowane tak jak zalecał producent zbiornika - fm. Dubro.

 

 

attachicon.gifIMG_9652.JPG

 

Z ciekawości zapytam, jeśli już uda się uruchomić ten silnik to co dalej? Planujesz go użyć w jakimś konkretnym celu?

 

BTW: jak byłem w szkole podstawowej (dawno, dawno temu w odległej galaktyce) to taki silnik był moim nigdy nie spełnionym marzeniem. A mój kolega

miał i strasznie mu zazdrościłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będę budował dolnopłata do aircombat WWI. Docelowo ten egzemplarz nie będzie latał w kombacie, ale chcę przetestować podstawowe właściwości lotne modelu pod kątem przydatności do walk.

Ale to dopiero przyszłość, choć mam nadzieję niedaleka.

 

PS. Chodził mi też po głowie szkolny model na uwięzi i gdyby w modelemax, gdzie zamawiałem akcesoria mieli linki na stanie to pewnie już bym go kleił, ponieważ zestaw "kit" był dostępny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.