Skocz do zawartości

Caudron CR.714


JacekO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym sezonie parę osób zauważyło, że jeden z moich Mustangów trochę się zmienił. Zebrał trochę nowych kolorów i zrobił się większy.
Od razu mówię, że wcale go nie karmiłem ponad normę ;).

Próbując wyjść poza schemat postanowiłem zbudować coś nowego - model wylosowałem na zawodach w Bierutowie (dzięki sponsorowi: www.NaPolskimNiebie.pl) i od razu wpadł mi w oko - głównie ze względu na płat podzielony na 3 kawałki.

Tak oto powstał Caudron CR.714 w trójkolorowym malowaniu.

caudron_cr714_12.jpg
Masa modelu wyszła dużo większa niż w przypadku Mustangów, model bez akumulatora waży około 250g. Jest to uzasadnione biorąc pod uwagę większe wymiary (dłuższy kadłub i większa cięciwa skrzydła).
caudron_cr714_13.jpg

Ze względu na większe wymiary oraz masę modelu, konieczne było zastosowanie mocniejszego napędu, w efekcie wyszedł mi latający czołg, ważący około 370 gram :).

Model jest bardzo stabilny w powietrzu, lata prosto i przy odrobinie chęci da się zrobić ciasny zakręt. jedyne co bym zmienił w tym modelu, to nieznacznie zwiększył wznios skrzydeł.

Caudronem wziąłem udział w kilku walka na zawodach w 2019 roku, w Skierniewicach i w Krakowie. Model zaliczył kilka cięc i żadnej kolizji. Mimo dobrych wyników model nie przykonał mnie do siebie - wolę mniejsze i lżejsze samoloty do walk ESA w kategorii WW2...

caudron_cr714_16.jpg

caudron_cr714_17.jpg

caudron_cr714_18.jpg

 

I jeszcze link do filmu z pierwszego lotu:
https://www.youtube.com/watch?v=4PiPm6PK_0M

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny modelik. Tak mało modelarzy interesuje się tym samolotem. Dla niektórych zupełnie nieznany.  Cieszę się ,że od czasu do czasu pojawia się taki model na lotnisku.Tylko Polacy na nim walczyli we Francji w czerwcu 1940 roku. Taki prawdziwie "polski". ML otrzymało od Finów jeden egzemplarz do wyremontowania i możliwość jego eksponowania przez parę lat. Jednak Finowie nie wyrazili zgody na umieszczenie na nim szachownicy.

To historyczne zdjęcie mojego modelu który przed laty wykonał jeden lot zakończony urwaniem podwozia przy lądowaniu. Po wyremontowaniu wisi jako eksponat gdzieś na Podlasiu.

 

 

post-2846-0-28056100-1573193437_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.