Skocz do zawartości

Szybowiec-plecakowiec


tom000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poniżej kilka fotek mojego nowego maleństwa :wink:

Rozpiętość 1.2m

długość 0.72m

Wagę podam jak się przejde do spożwczaka żeby mi zważyli 8)

kadłub laminat,skrzydła konstrukcyjne

 

9a1c7cabfb527397med.jpg

 

c4efb06e8e343d6c.jpg

 

93604d0710c7319bmed.jpg

 

446dbbb8b9e82fa9med.jpg

 

 

7c3a6a3970689863med.jpg

 

0375467ecb60e98emed.jpg

 

f602bc0ba4cb7cc2med.jpg

 

Zobaczymy jak będzie latał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S8 obserwuje modelarzy i usterzenie V do dołu mają już trzeci sezon z rzędu bez zadnych modyfikacji czy napraw .. wystarczy latać z głową ;)

 

a model ładny .. tylko czy nie można było zrobić troche innych tych końcówek ? bo bardzo zaostrzają tysy całego modelu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga do lotu to jakieś 500g. Co do odwróconego v to raczej nic nie powinno się stać. Jak widać na zdjęciach stateczniki ściśnięte są na dwóch śrubkach tak aby łatwo się demontowały. Przy umiarkowanej sile trzymają się mocno ale jak go mocniej potraktować to wyskakuje ze swojego położenia i trzyma się na trzpieniu(widać to na jednym ze zdjęć) dałem odwrócone v bo wznios skrzydeł wyszedł mały(bagnety z prostych prętów szklanych) Odwrócone V jest najkorzystniejsze pod względem aerodynamicznym i "przekręca" model w zakręcie. W większym modelu bym czegoś takiego nie zrobił ale przy takim "picku" można się pobawić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje troszkę dużo waży jak na 1,2m. Moje 1,2m ma z 350g , a płat fornirowy. Tak czy tak na zboczu polata taki modelik ( Jaką ma pow. płata).

Obawiał bym się jednak o ten ogon w dół - przy tej masie chyba szybko się urwie ;-) czego oczywiście nie życzę.

Czekamy na obloty i foty modelu w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goły model waży 200g. na wyposażenie przyjąłem 300g(trochę z zapasem).Wydaje mi się że nie jest tragicznie biorąc pod uwagę to że wszystko jest rozbieralne a to robi dodatkową wagę. Muszę jeszcze wykombinować jakiś wytrzymały kuferek żeby model dał się wszędzie wcisnąć:)

Poniżej link jak miało w założeniu wyglądać mocowanie stateczników:

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=119852&highlight=#119852

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pewnie masz rację.Mam nawyki z lataniem w termice i pewnie stąd te kółka.Tak ładnie wczoraj wiało ale nie zdążyłem porządnie polatać bo operatorka kamery ciągle mnie mnie dopingowała słowami: "kochanie zimno mi..." :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.